Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kell hőmérőzni, mennyir...

Hogyan kell hőmérőzni, mennyire megbízható módszer ez?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék pontosan mi is a menete a hőmérőzésnek , mikor és hogyan kell csinálni ?
2018. ápr. 22. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Megbízható, ha pontos a hőmérőd és ha mindennap azonos időben méred a hődet. A köpenyhőmérséklet sem pontos, én nyelv alatt mértem reggel, mielőtt felkelek az ágyból. Mint írtam azonos időben kell mérni. 6 órás alvás kell hozzá, szóval ha hajnalban alszol el, akkor reggel felesleges mérni.
2018. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) es mi számít jo hogorbének ?
2018. ápr. 22. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

7 éve csinálom. Mellette nyákot is nézek, illetve méhnyak helyzetet. Csak akkor lettem terhes mikor akartuk. Hatalmas kontroll kell hozzá, mindig ugyanakkor mérni, ugyanott mérni (én hüvelyben szoktam). Én már látom rajta ha pl beteg leszek, azt is. :) nagyon szeretem, nekem már az életem része. (Hormon tartalmú fog.gátlót nem használhatok, és nagyon sok dologra allergiás vagyok).


A "jó görbe" (tegyük fel jól mérsz, mindent betartva, és egészséges vagy), alaphője menstruáció első napjától peteérésig 36.2-36.5-között van. Peteérés után fél fokkal magasabb.

Olvass utána, mert rengeteg lehetőség bejön. Lépcsős hőemelkedés, vagy leesés, peteérés előtt leeső hő (nem feltételé stb...

2018. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. ápr. 22. 21:59
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
En 1 eve merozok, vedekezes celjabol, abszolut bejott. Bar figyelem melle a nyakom is. Mindig azonos idoben kell, ugyanott, en pl. szajban nyelv alatt szoktam. Annyival kiegeszitenem az elozot, hogy ebredes utan, minimalis mozgassal kezdd el. Tehat legyen a mero az agy mellett, mert ha felallsz, mozogsz, mar nem lesz pontos. A pelda, amit irt, nagyon tankonyvi, nekem rendszerint 36.6-36.7 meg peteeres elott napokkal is. Ami fontos, hogy a peteerest kovetoen felmenjen es magasabb legyen, mint az azt megelozo 6 nap eredmenye. Masnap is legyen magasabb mindegyiknel es a harmadik nap 2 tizeddel kell meghaladnia az elozo 6 napban mert legmagasabb hot. Tehat ha pl. 36.6 volt a legmagasabb, akkor az emelkedes 3. napjan minimum 36.8-nak kell lennie. Teherbeesest jelezhet a tartos 37 fok, de ha babat szeretnel, azert ebbe ne eld nagyon bele magad a tesztig. Sok sikert! :)
2018. ápr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
2018. ápr. 23. 07:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Zényleg olvass utána mert rengeteg dolog befolyásolja. Igen, tankönyvi amit írtam, de ami ettől eltérő az egyéb tünetek/jelenségek mellett okot adhat hogy betegségre gyanakodjunk, pl a magas(abb) alaphőmérséklet pm túlműködés jele lehet, az 36.2alatti pm alulműködés. Ha lépcsősen megy fel a hőd sanszos, hogy a progid nem megfelelő, terhességnél előfordulhat vérzés lehet prótlás kell majd. És ez is attól függ mennyire, és milyen hosszú stb stb... pl az első terhességemnél pm alulműködéssel, 35.9-36.1-es alaphővel a büdös életben nem volt a luteális fázisom hője 36.7felett(és utána sem ment e fölé), mégis már 5éves a gyerekem...
2018. ápr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp utana olvasok :)
2018. ápr. 23. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokat segít a görbe vezetésében egy jó alkalmazás. Ha angolul tudsz, akkor a fertilityfriend a legjobb. Bár elvben teherbeesés az oldal célja, teljesen jól működik úgy is ha épp védekezésre használod.
2018. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!