Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teljesen elment a kedvem az...

Teljesen elment a kedvem az egésztől?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves nő vagyok. A férjemmel úgy döntöttünk pár hónapja, hogy nem védekezünk, egyrészt, mert a testem kikészült a fogamzásgátlástól, másrészt nincs semmi ami kizárja, hogy gyerekünk legyen (sem érzelmileg, sem anyagilag). Semmi tapasztalatom nincs a témában, a környezetemben soha nem voltak kisbabák, nem is vagyok az a nagy baba rajongó, de a sajátunkat nyilván szeretni fogom. Mivel kb. semmivel nem voltam tisztába, ezért fórumokon - leginkább itt - kutakodtam és rájöttem, hogy még annál is kevesebbet tudok, mint gondoltam. Fogalmam sem volt mi az a dpo, mire jó a hőgörbe,szükséges a beágyazódási vérzés stb. Tényleg ilyen sok előkészület kell ahhoz, hogy megfoganjak?

A másik, hogy nekem idegen sok kifejezés. Pl, hogy az anyukák a gyerekünk kifejezés helyett csak úgy emlegetik, hogy "a babám", "pocaklakó", "babó", "babóca" ... nekem ezek teljesen elvették a kedvem. Mármint nem a gyermekvállalástól, hanem, hogy az interneten való tájékozódástól. Ja és attól félek, hogy ahogy meglátom a """pozi""" tesztet onnantól kezdve én is egy gügyögő, túlaggodó, tápis-tejcsis ősanya leszek.



2018. ápr. 23. 08:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Hát te aztán tulbonyolitod a dolgokat. Nem olyan nehéz ez, lásd sok felelőtlen tininek is megy... Nem védekeznek és ott is van a baba. Szerintem te meg ne szülj, a leírtakbol éretlennek tűnsz picit.
2018. ápr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Na, és akkor milyen megoldást találtál erre a problémára? Könnyű a válasz, nem is értem a kérdésed..
2018. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

butaságokat írsz - azért van ennyi írás az "ilyen sok előkészület" meg kínlódás a fogantatáshoz, mert azok írnak akiknek gondjaik vannak. Mint hogy a család részeben sem azok írnak, akik normális, nyugodt családban élnek, hanem akiknek gondjuk van.


Szerintem ezt az időszakot ne rontsd el magadnak, magatoknak mindenféle netes olvasással - mert az élet misztérium, a keletkezés misztérium, titok - nem gögyörészés, hanem boldog szerelmi egyesülés.

2018. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

23 éves vagyok. Fogalmam sincs mi az a dpo,vagy hőgörbe meg a többi, nekem még beágyazódási vérzésem sem volt, mégis itt vagyok 22 hetes terhesen!:) nem vagyok az a hasához beszélő,pocakot simogató kismama mégis imádom a születendő gyerekeink!:) És az egyetlen gügyögő szó amit használok a gyerekeim szó helyett,hogy babáim!:)

Csak semmi pánik!:D attól mert itt ezeket olvastad nem feltétlen kell olyanná válnod.

2018. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%
Ahhoz hogy boldog anyuka legyél, és hamar teherbe ess, nem is kell tudni hogy mi a dpo és a hőgörbe se. Én is olvastam itt olvastam róla először, de én nem alkalmazom egyiket sem, csak szexelek és ennyi. Hasonló korban vagyok mint te, az itt lévő ősanyák már lassan kiöregedő ráérős nő, ezért ráérnek ilyenekkel foglalkozni. Ez ma a divat, a dpo meg a beágyazódási vérzés, ja meg a menzesz elleni szex. Ne törődj velük. Ide lassan csak lepontozni járnak a nők, meg azért hogy az otthoni frusztrációjukat a többieken adják ki.
2018. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
46%
Javaslok 1 jó pszichológust neked. Komolyan mondom kisebb bajom is nagyobb a hülyeségednél. 😒
2018. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
Megnyugtatlak, nincs sokkal több eszed, mint azoknak, akikre most panaszkodsz...
2018. ápr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Semmi előkészület nem szukseges a felsoroltak közül a fogamzáshoz. Ezeket akkor hasznaljak, ha nem megy olyan gyorsan, mint ahogy szeretnék.

A kifejezések használatát pedig te szabályozod. Sosem használtam se a baba, se a pocaklakó, se a babóca meg hasonló szavakat. Felnőtt vagyok, terhes voltam, gyerekem született.

2018. ápr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló és Mindenki más aki butának nevezett, vagy pszichológust javasolt

Nem tudom miért tűnök éretlennek, de köszönöm a degradálást. Nos, naponta minimum 5 ilyen kérdés születik, mint amit említettem. Ha feltételezzük, hogy van olyan hölgy aki minden nap ír ki kérdést - tehát ebből a napi 5ből mondjuk 3 kizárólag egy személynek tulajdonítható - akkor is RENGETEG ilyen jellegű kérdés születik nap, mint nap. Ezzel szemben ott van a "felelőtlen tini" hasonlatod, ami véleményem szerint az élet nagy igazságtalansága azokkal szemben akikről írok. Ezeket olvasván fogalmazódott meg bennem, hogy mi van ha én is ilyen cipőben leszek. Hogy a pozitív ovulációs tesztek stb. ellenére nem sikerült és bekattanok mint az itteni hölgyek többsége (bocs, de tényleg).

2018. ápr. 23. 08:39
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
20 éved van szülni. Hülyeségeken agyalsz, teljesen feleslegesen.
2018. ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!