Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teljesen elment a kedvem az...

Teljesen elment a kedvem az egésztől?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves nő vagyok. A férjemmel úgy döntöttünk pár hónapja, hogy nem védekezünk, egyrészt, mert a testem kikészült a fogamzásgátlástól, másrészt nincs semmi ami kizárja, hogy gyerekünk legyen (sem érzelmileg, sem anyagilag). Semmi tapasztalatom nincs a témában, a környezetemben soha nem voltak kisbabák, nem is vagyok az a nagy baba rajongó, de a sajátunkat nyilván szeretni fogom. Mivel kb. semmivel nem voltam tisztába, ezért fórumokon - leginkább itt - kutakodtam és rájöttem, hogy még annál is kevesebbet tudok, mint gondoltam. Fogalmam sem volt mi az a dpo, mire jó a hőgörbe,szükséges a beágyazódási vérzés stb. Tényleg ilyen sok előkészület kell ahhoz, hogy megfoganjak?

A másik, hogy nekem idegen sok kifejezés. Pl, hogy az anyukák a gyerekünk kifejezés helyett csak úgy emlegetik, hogy "a babám", "pocaklakó", "babó", "babóca" ... nekem ezek teljesen elvették a kedvem. Mármint nem a gyermekvállalástól, hanem, hogy az interneten való tájékozódástól. Ja és attól félek, hogy ahogy meglátom a """pozi""" tesztet onnantól kezdve én is egy gügyögő, túlaggodó, tápis-tejcsis ősanya leszek.



2018. ápr. 23. 08:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

kérdező! Az élet nem a gyakori, vagy a gyakorin kívül is van élet.

1 146 400 regisztrált tag van itt - könyörgöm, azok írnak,akiknek GONDJUK van ! ! ! szívleld meg a 3-ast

2018. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%
Tényleg teljesen éretlen vagy bocs. És ha amiatt nem akarsz szülni, mert más pocaklakonak hívja a magzatát, akkor tényleg ne szülj inkább. Képzeld én se szeretem a pocaklakó kifejezést, soha nem vezettem högörbét, mégsem vette el a kedvem a szüléstől, az, hogy mások mit csinálnak. Beágyazódási vérzése meg kb. senkinek nincsen.
2018. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Figyu, egy megoldás van erre, ha téged kiborítanak a netes írások!

Nem kell elolvasni! Ennyi!

Neked, aki még sosem próbáltál terhebe esni, nem is kell tudnod, mi az a dpo, hőgörge stb. Csak élvezd a szexet és kész! Majd ha már elég sokáig nem jön a kívánt gyermek ráérsz ilyenekről olvasni!

Miért okozol magadnak felesleges stresszt??

2018. ápr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Fiatal vagy.Pár hónapja kezdtétek a babagyártást.Csak szeretnetek kell egymást gyakran és valószínűleg pikk-pakk összejön.Azok aki már hőgörbét vezetnek,ovut néznek meg ilyenek valószínűleg ,már túl vannak néhány sikertelen hónapon.Elég azt tudnod, ha szabályos a ciklusod akkor a ciklusszámodból leveszel 14-16 napot és kb akkor van a termékeny időszakod olyankor bele húztok és kész.Ne spilázd túl.

Mondjuk őszinte leszek.Ha nem érzed a késztetést igazán akkor lehet várnotok kéne még a babával.Meggyőződés nélkül igazi akarás hiányába nagyon megterhelőek is lehetnek az első hónapok a számodra.

Gügyögés.Én se gügyögök..sohasem.Ez nem egy kötelező dolog, a saját gyerekeddel úgy kommunikálsz ahogy neked tetszik.

A tejcsi -tápitól amúgy én is fonom a hajam:D:D:D

2018. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%
Ha amiatt megy el a kedved a gyerekvállalástól, mert szerinted a gyerekvállalás gügyögéssel és számodra zavaró szóhasználattal jár, akkor inkább valóban hagyd a fenébe az egészet. (Sajnálom, hogy neked ennyi a logikád, inkább ne is örökítsd tovább...)
2018. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező mit bonyolítod túl?? El kell hagyni a védekezést és kész. Ha meg valami gond lesz veletek akkor bőven elég ezekkel a "csúnya szavakkal" megbirkózni ha ott lesz az ideje. Ami ugye nem is biztos. Minek gyártasz előre problémákat?

A gügyögés meg pocaklakózás téged mit izgat? Ő így neveli a gyerekét te meg majd ahogy akarod. Azért nem semmi bajaid vannak.

2018. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%
az alapveto problema, hogy aleheto legrosszabb helyen kezdtel el kutakodni a temaban. Annyi meg annyi teves informacio van itt, ezen az oldalon, hozza nem erto, frusztralt, buta, vagy megkeseredett noktol, hogy ettol nem csoda ha elment a kedved :D az meg hogy ki hogyan hivja a magzatat... a legirrelevansabb dolog a temaban. nem kotelezo nked is igy hivnod. nem kell csak azert atmenned cukiba meg cukorba, mert terhes vagy. nem kell ettol megvaltozzal. en szurkolok, hogy hamar osszejojjon Nektek is a dolog. Nekunk elso honap sikeres volt:) es jo esetben csak annyi kell hozza hogy jol erezzetek egymast ;) 32hkm
2018. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom mit irjak erre...

22 évesen nehezen hiszem el hogy anyagilag minden adott..

Hacsak anyuci vagy apuci nem kőgazdag...

Egy kicsit beképzelt nagyképű világi csaj lehetsz akinek semmi fogalma arról mi a felelősség és maga a gyermeknevelés.

Lehet a hormonokról se tudsz sok mindent.

Gügyögővé fogsz te is válni ha várandós leszel.Legalább is a hasadba a te és a férjed kis csodája fog növekedni.

Kicsit se vagy se empatikus,se érzelmes.Elég sivár lehet az életed.

Én a második gyermekünkkel vagyok most ,,gügyögő,,..

Ezekekel a mondatokkal sok kismamát megbántottál és lenéztél.Pedig amibe nincs tapasztalatod arról miért kell így vélekedned?

És a túlaggódásról annyit,hogy hiába vagy ilyen ,,leszarom,,kiscsaj te is fogsz aggódni.Vagy téged nem erdekel beteg gyereked lesz e vagy mozog-e éppen eleget egy nap..inkább tudatlan vagy.De majd ha naponta mész NST-re mennyi a baba mozgása...te is aggodni fogsz hogy minden rendben legyen.


Ősanya:Minden nőben megvan az anyai ösztön...még benned is.22 évesen estem én is teherbe.Amint megtudtam hogy terhes vagyok egy láthatatlan kötelék alakult ki köztem és a ,,babám,,között.

Ez az anyává válás folyamata.

Majd megkomolyodsz.vagy is remélem.

Miért nem azt mondják hogy a gyerekem a hasamba???????????

Ez szerinted nem hülyén hangzik?

Vagy mondja azt hogy a magzatom?vagy embrióm?



Nem akarlak bántani semmivel se nem is fogom elolvasni ha írsz reagálaas képpen egy fél regényt úgy hogy ne tördd magad feleslegesen.:)

Csak azt írom hogy elöször tapasztalj!!Éldd át! A legjobb dolog a világon a várandóság.


Minden jót kedves sértegető.:)

2018. ápr. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó vagyok! A becézgetésről annyit hogy a fiam imadja mikor becézgetjük.

A gondoskodást a szeretetett és a fontosságot sugallja.de ha te nem akarod ezt sugalni...

2018. ápr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Kaptam hideget meleget, sokaknak az általános iskolás tananyag bevitele a hétköznapi életbe is nehézséget okoz, hiszen kiemeltem, hogy nem a gyerekvállalástól ment el a kedvem hanem a tájékozódástól, az érdeklődéstől, az interneten való böngészéstől.

Voltak érdekes, építő jellegű válaszok is, a 17esnek külön köszönöm, visszatért a hitem, hogy attól még, hogy valaki várandós nem mutálódik át egy csökkent értelmi képességű gügyögős hisztérikává.



Utolsó kérlek engedd meg, hogy pár sorban válaszoljak - még ha nem is fogod elolvasni.

Olvastam itt egy olyan kérdést annak idején amiben gyermekét elvesztő (majdnem)anyuka vetélés után angyalkának hívta a gyermekét (és ezt valaki szóvá tette neki, hogy milyen ciki!) Teljes mértékben megértem, bár voltam hasonló helyzetben, nekem mégis egyedüllétre volt szükségem, nem pedig kiírni magamból és becézgetni az elvesztett életet. De megértem, hogy neki ez kellett, így esett jól, abban a lelkiállapotban az ésszerűség határán belül KELL, hogy úgy beszélhessen/írhasson erről ahogy ő szeretne. Szerintem ez az empátia. Viszont nem tartom magam sivárnak azért, mert nem bírom felfogni, hogy a nők többsége manapság miért hiszi azt, hogy neki alanyi jogon jár minden csak azért, mert várandós, hogy felnőtt nők, asszonyok hogy képesek "tojcsis nyákot" felfedezni a fehérneműjükön és "tápival etetni a babót".

2018. ápr. 25. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!