Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teljesen szabályos hőgörbe...

Teljesen szabályos hőgörbe ellenére elképzelhető, hogy nincs ovuláció?

Figyelt kérdés
Februárban a nőgyógyász policisztás petefészkeket állapított meg. Tehát elvileg nem repedtek meg a tüszők. A görbéim viszont szinte tankönyviek. Pontosan meg is jön mindig. Még nem vizsgáltattam ki magam, majd most kerül sor rá.

2018. ápr. 25. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Linkelj be egy hőgörbét.Hány napos a ciklusod?

Ha

2018. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bocs:D

Elküldtem írás közben:D

Szóval, ha szabályosak a ciklusaid én tuti vennék ovu tesztet és megnézném a következő hónapban ,hogy jelzi e a teszt.Ha igen, ha nem endokrinológushoz mindenképp megéri elmenni, ő majd aztán küld ahova kell.

2018. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

26 naposak a ciklusaim.


[link]

2018. ápr. 25. 13:25
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez az előző hónap, de a többi is ilyen. Az ilyenkor szokásos tünetek is mind megvannak.
2018. ápr. 25. 13:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt érésem, de repedésem nem. Mondjuk én lh teszteltem, nem hőmérőztem, mindig mutatta a pé-t, azt meg nem tudja kimutatni, hogy akkor abból most ciszta lett vagy nem. Nekünk csak inszeminációval sikerült a baba (PCO+IR)
2018. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már van két kisfiam, az első és második hónapban összejöttek. Tök véletlenül derült ki a sok apró ciszta. Nem gondoltam volna, hogy egyszer így járok. A görbe miatt és a korábbi jól működő LH tesztek miatt is meglepődtem. Azt hittem, jól funkcionál bent minden. Azért elmegyek megnézetni a hormonjaimat és az inzulint.
2018. ápr. 25. 14:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha tökéletesen szabályos a hőgörbéd (márpedig a tiéd az), akkor egészen biztos, hogy van ovulációd.

Az LH teszt tényleg csak az LH-csúcsot mutatja, de a hő a megemelkedett progeszteron szint miatt lesz a ciklus második felében magasabb. Ha nem repedne meg a tüsző, nem termelődne progeszteron sem, tehát nem lehetne bifázisos görbéd.


Azlrt mellékesen hozzátenném, hogy:

1. A PCOS nem csupán annyiból áll, hogy valakinek PCO-t írnak le az UH-n.

2. Tök egészséges nőknek is lehet PCO-s jellegű petefészkük.

3. Sok orvos már néhány follikulus esetén leírja, hogy PCO, holott a ciklus első felében tök normális, hogy vannak érő tüszők.


Ha más panaszod, tüneted nincs, akkor jó eséllyel nem vagy PCO szindrómás.

2018. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy több feltételnek kell teljesülnie, és a pco-nak lehet simán genetikai háttere is. Csak van néhány tünet, ami pont beleillik a képbe. De azért nagyon remélem, hogy csak a ciszták vannak. :) A vizsgálatokat mindenképp megcsináltatom, csak úgy tudhatok biztosat. Köszönöm a válaszokat! :) Ha nem felejtem el, majd lehet, hogy megírom, mi lett az eredmény.
2018. ápr. 26. 07:07
 9/12 momoka 2002 ***** válasza:
Szia.Az ovulaciod egyertelmu es a ciklusod is rendszeres. Nem irtad baba-e a cel? Az en ciklusaim 32 naposak voltak,szabalyosakb19.nap ovulacio. A teherbeeses megis nehezen ment. Kiderult az IR majd kaptam gyogyszert, dieta, es megis 5. Hetben elveszitettem. Progipotlas kellett.
2018. ápr. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most még nem baba a cél, majd kicsit később szeretnénk harmadikat. :) Csak idegesít ez a dolog, nem akarom, hogy akkor legyen gond, amikor aktuális lesz a baba. Fura ez az egész, mert a görbe szerint van ovuláció, de közben ott az a sok ciszta. Amikor a doki mondta, hogy ciszták vannak mindkét petefészkemben, nem ijedtem meg, mert anyukámnak is volt néha egy-egy, igaz nagyobbak. Aztán felém fordította a monitort, és amikor megláttam a gyöngysort, rögtön tudtam, mi ez. Ő nem mondott semmit, én kérdeztem rá, hogy ez pco? Azt mondta, ez az. Persze fogamzásgátlót akart rögtön felírni. Még szerencse, hogy valamennyit tudtam a témáról, és nem mentem bele, mert az nem megoldás. Az a baj, hogy még most 30 évesen is pattanásos, zsíros a bőröm, és a kicsit erősebb szőrösödés is ott van. Utóbbi viszont női ágon jellemző nálunk, ezért nem tulajdonítottam neki korábban túl nagy jelentőséget. Persze ez még így se jelent semmit vizsgálatok nélkül.Lehet, hogy már minden tünetet beképzelek. :)
2018. ápr. 26. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!