Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi ez az őrület a lombik körül?

Mi ez az őrület a lombik körül?

Figyelt kérdés
...hogy ennyi 35 feletti egyedülálló nő akar lombikkal, IVF-fel gyermeket, mert másképp nem jön össze..

2018. máj. 3. 18:12
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Igazad is lehet. Csak mint témát vetettem fel. :)
2018. máj. 3. 19:10
 12/26 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy magànyos, ès imàdja a gyerekeket, szeretne magànak egyet. Ennyi idôsen màr ràjött, hogy mi a fontos az èletben. Van ez a remek opció, amivel megvalósíthatja az àlmàt. Lesz egy babàja, akit szeretetben felnevel. Àrt vele valakinek? Nem. Úgy làtszik, csak neked.

Nem az a gyerek lesz az egyedüli apuka nèlkül. Vannak sajnos tragikus esetek, ahol apuka elköltözik a mennyorszàgba, vagy csak elhagyja a csalàdot szimplàn. Ott is egyedül marad az anyuka a gyerekkel. Nem ideàlis, mert persze mindenkinek az az ideàlis, hogy reggel 8-tól dèlutàn 4ig dolgozik hètköznap anyuka ès apuka, addig a gyerek(ek) ovi/suli, aztan este együtt boldogsàgban ès harmóniàban a csalàd. Szèp elkèpzelès, csak sajnos az èlet sokszor nem ilyen. Ameddig van kit szeretned ès van aki szeret, addig az szàmít. Nem màs.

2018. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
66%
Minden élőlény alapvető célja a génjei továbbadása, a szaporodás. Ha nincs párja akkor anélkül. Nincs ezzel semmi baj.
2018. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az az "ennyi"? Én még nem találkoztam ilyennel, pedig jó ideig jártam a Kaáliba és azon kívül is sok lombikos ismerősöm van. Kivétel nélkül mindegyik a párjával járt a kezelésekre. Nem mondom, hogy nem létezik ilyen nő, de elenyésző lehet a számuk.

Nekem egyébként semmi problémám velük. Nem ez az ideális, de lehet hogy jobb helye lesz nála egy babának, mint másnál, ahol két szülő van.

2018. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Két ismerősnőm is emlegeti a lombikot. Egyik 36, másik 38 éves.
2018. máj. 3. 19:29
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

Örülj annak, hogy neked megadatott, hogy van egy párod, akivel közösen tudtok gyermeket vállalni.

Van, akinek ez nem adatott meg, de gyermeket attól még szeretne. És mivel a nők nem érnek rá a végtelenségig várni a gyermekvállalással, így vagy még időben bevállalják a lombikot, vagy soha a büdös életben nem lesz gyerekük.

Szerintem ez még mindig sokkal jobb, hogy valaki tudatosan gyermeket vállal, még ha egyedül is, mint amikor a sok fogyatékos hülye nyakra-főre szüli a kölyköket, akiket aztán fel sem tud nevelni.

2018. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
A szaporodás egy olyan erős ösztön, ami a legtöbb emberben előbb-utóbb utat tör magának, ebben mi a leglepő?
2018. máj. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

Két nőt ismersz, és ki kellett írnod ezt a kérdést? Ennek aztán sok értelme van. Miért ne lehetne gyerekek valakinek, csak mert nem jött össze a párkapcsolata?

Én egy ilyennel nőt sem ismerek, sőt szerintem nálunk csak házasoknak csinálják meg a lombikot, de a házasság sem garancia semmire. Ha elválsz, ugyanúgy egyedül fogod nevelni a gyereket.

Én több olyat ismerek, akiknek szétment a kapcsolata, és nincs a képben vagy csak keveset az apuka. Ez van, ettől még lehetnek boldogok.

Nem tapasztaltam semmiféle őrületet.

2018. máj. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
57%
Két nőt ismer, aki "emlegeti". Olyanról nem ír, aki meg is csináltatta.
2018. máj. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem kell ebben összeesküvést látni. Ma már adott ez a lehetőség, régen nem volt az. A legtöbb nő szeretne gyermeket (társadalmi nyomás nélkül is), de sokaknak nem sikerül hozzá párt találni. Van, aki ilyenkor lemond róla (mert nem fér a világképébe, mondjuk vallása miatt, vagy nem fér a pénztárcájába, erejébe vagy fél az eü. kockázatoktól... stb.), más csakazértis legalább ezt a részét szeretné megvalósítani a terveinek, mert öregen családban képzeli el magát és szeretne szeretet adni. Persze lehet, hogy ez is önzés, és nem biztos, hogy a gyerek érdeke "alapból" apa nélkül felnőni, ezzel lehet vitatkozni, de mivel úgyis a nő döntése, nem biztos, hogy van értelme.
2018. máj. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!