Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerinted mitől lehet pozitív...

Szerinted mitől lehet pozitív a teszt?

Figyelt kérdés

A ciklusom 30-31 napos, ma vagyok a 28. napon.

Ebben a hónapban nem csináltam ovulációs tesztet így nem tudom mikor lehetett peteeresem próbáltam kicsit elengedni ezt a dolgot, hogy ne járjon minden nap az eszemben, de tegnap menstruációs enyhe görcseim voltak csináltam egy hcg tesztet, ami negatív lett, majd egy ovu tesztet, ami teljesen pozitív lett. Az eddigi ovuzások után nekem mindig 14-15. napon volt pozitív az ovu teszt.

Ma reggel csináltam mindkét tesztet, az ovu ismét teljesen pozitív de a hcg negatív.


Mi okozhatja ezt? Késői peteérés vagy olvastam, hogy jóstesztként is használható a teszt de elméletben ilyen erős pozitívnál már kéne a hcg is jeleznie.


2018. máj. 10. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jósteszt - ez egy városi legenda. Van, hogy kismamának is negatívat mutat, és nem-terhesnek is full pozitívat. Állítólag menzesz környékén randomszerűen mutathat bármit, mert teljesen más hormonok "szabadulnak fel", más dolgok történnek odabent, mint amit néznie kellene. Abszolút nem mérvadó. A hcg teszt mérvadó.


Kis logika egyébként a jósteszt agymenésre: ha valóban működne a dolog:

- nem lennének hcg tesztek

- mindenkinek egységesen valós, helyes eredményt mutatna

2018. máj. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen szerintem sem ez lesz (sajnos..) :)
2018. máj. 10. 08:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A két teszt teljesen más hormont mér a vizeletben. Ez olyan, mintha vérnyomáscsökkentôvel akarnád csillapítani a lázad. Nem arra való, tehát az ovu teszt eredményébôl következtetni a terhesség meglétére feleslegeges.
2018. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!