Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Autoimmun beteg vagyok igy...

Autoimmun beteg vagyok igy vállalható terhesség? Van itt olyan kismama akinek sikerült ki hordani és egészséges babát szült?

Figyelt kérdés
Ap.beteg vagyok prostatica artitis ezért sok ízületi gyulladásom van Biológia kezelést kapok két hetente szúrom magam (humira) nagyon szeretnék babát nagyon a férjemmel együtt de félünk is.nagyon új ez a betegség számunkra. Van itt olyan kismama vagy aki igy szült vagy aki ilyen terápia mellett teherbe esett? Vagy le kell mondani egy életre a gyerekről? Bármilyen tapasztalat érdekel. Nagyon szépen köszönöm!!
2018. máj. 15. 16:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Anyának volt SLE, szintén arthritisszel.


Az leszámítva, hogy kisebb súllyal születtem, semmi baj nem volt, viszont neki rengeteget romlott az állapta szülés után.

Gyakorlatilag 5 éven belül le kellett százalékolni, mert fogni alig bírt, és 13 éves koromban meghalt.


Én 29 vagyok, lassan 10 éve szenvedek az ízületi fájdalmaktól, emelett kimutatták az SLE-t is bennem. Nem fogok szülni. Tudnék, de nem fogom magam tönkre tenni. Láttam anyán, milyen rohamosan romlott az állapota a 29 évig tartó stagnálás után.

2018. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: 29 évesen szült engem, addig "jól" volt, bár fájtak az ujjai, de aztán kész, pillanatok alatt táppénz.
2018. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Sajnálom kedves válaszoló. Gondolom még akkor nem volt biológiai kezelés?

Én is félek az öröklés miatt.

2018. máj. 15. 17:31
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

A most 33 eves baratnom 3 gyereket szult Lupussal.

A harmadik szuletese utan nagyon rossz allapotba kerult ( konkretan csak fekudni tudott, kezben vitte a ferje ) .

Kezeltek, azota jol van , nemvolt fellangolas. De teny, hogy barmikor lehet. De ennyi erovel meg barkit eluthet az auto.

2018. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ap- s.pontosan a diagnózis. Olyan nehéz helyzet már két babát elveszítettem.9 és 11 héten. De most hogy már tudjuk mi van ?!hát??? :(
2018. máj. 15. 18:05
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Doki mit mond? Nekem tesómnak van ilyen autoimmun betegsége, ő is biológiai terápiát kap évek óta. Mellete TILOS gyermeket nemzenie, mert károsítja a hímivarsejteket és nem lenne egészséges, ezt a doki mondta. Abba kéne hagynia tervezés előtt egy évvel, de viszont akkor óriási fájdalmai lennének. DDokival kell ezt megbeszélni!!
2018. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Még nem nagyon hoztuk fel a terhesség témát mert örülünk a gyógyulásnak.
2018. máj. 15. 22:02
 8/18 anonim ***** válasza:

én ibd-s vagyok és pont azért nem vágtunk bele a biológiai kezelésbe, mert babát szerettünk volna. Úgy tudom, a Humi mellett nem vállalható - de ez már 8 éve volt. A terhesség során annyit javultam, hogy azóta szóba sem jött a dolog.


most rákerestem, ezt találtam:

"Az ulceratív colitis és/vagy Crohn-betegség kezelésében hivatalosan is engedélyezett tumor nekrózis faktor ellenes szerek (infliximab, adalimumab, golimumab, certolizumab-pegol) alacsony kockázatát terhességben egyre több evidencia igazolja, jóllehet ennek bizonyításához kontrollált vizsgálatok hiányában a rendelkezésre álló adatok nem elégségesek. Az alacsony kockázat ugyanakkor a hivatalos állásfoglalásokban is megjelenik, a Gasztorenterológiai Világkongresszus (WCG) ajánlása szerint pl. az anti-TNF szerek alacsony kockázatúnak tekinthetők, és legalább a terhesség első két trimeszterében, certolizumab esetében pedig a terhesség teljes időtartama alatt alkalmazhatók. Az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerhatóság (FDA) a TNF-gátlókat terhesség alatt történő alkalmazhatóságukat tekintve a „B”osztályba sorolja, vagyis velük kapcsolatban vagy nem igazoltak magzati kockázatot az állatkísérletek során, de kontrollált vizsgálatokat nem végeztek terhes nők körében, vagy az állatkísérletek során olyan nemkívánatos hatást mutattak ki, melyet az első trimeszterben lévő nőknél végzett kontrollált vizsgálatok nem erősítettek meg. Csupán példaképpen: az infliximab és az adalimumab toxicitási vizsgálatainál az ajánlott dózis több százszorosánál sem találtak teratogén hatást."

a betegség más, de a szer ugyanaz, tehát gondolom a szer hatása a terhességre is.

Beszélj a kezelőorvossal nyíltan a terveitekről, aztán hajrá!

2018. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ha nem lehetséges a baba tervezés akkor végleges elköttetést csinálunk. Bár erős természetű vagyok de le húzott a két terhesség elvesztése nemhogy a végleg lemondás?!Köszi utolsó természetes hogy orvosokkal beszélünk. De én szeretnék saját tapasztalat ról hallani olvasni .kettő érzés tombol bennem a szívem ketté hasad egy babáért az agyam azt mondja ne legyek önző mert lehet a baba beteg lenne és egy életre kinlodjon. Olyan nehéz és félek hogy terhesség közepén ha megint elveszítem vagy úgy születik...jajjjj rossz bele gondolni. Ti mit tennétek?????
2018. máj. 16. 10:12
 10/18 anonim ***** válasza:
Orvossal egyeztetés után mérlegelnék. Pl neked milyen intenzitású fájdalmaid vannak/lennének, ha el kéne hagynod a terápiát 1,5-2 évre?!
2018. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!