Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a teendő a következő...

Mi a teendő a következő helyzetben?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban epilepsziás voltam, beállították a gyógyszert,hamar tünetmentes lettem, később a gyógyszereket is elhagyhattam, 25 éve nincs rohamom.

Ilyen helyzetben elmondanád a gyerekvállalást tervező párodnak, hogy volt ez a betegséged vagy sem?



2018. máj. 29. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2018. máj. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Anya ágon még 2 epilepsziás volt a családban,az egyik súlyos (nagybácsi),a másik nem (anya unokatesója)

Egyáltalán szabad egy ilyen embernek gyereket vállalnia?

2018. máj. 29. 23:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes megkérdezni egy orvost erről, mert itt mindenkinek más lesz a véleménye.
2018. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szabad, de a férjednek tudnia kell róla.
2018. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és ah elhagy??
2018. máj. 29. 23:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhagy nem is szeret igazán!
2018. máj. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Persze, hogy elmondanám és nem vállanék gyereket. De ezt már a kapcsolat wlején el kellett volna mondani.
2018. máj. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1000 féle epilepszia van.

Van, ami öröklődik (ha nálatok több is van a családban, akkor nálatok valószínűleg a hajlam örökölhető), van, amelyik nem; van, amelyik valamilyen szinten korlátoz a napi életviteledben, van, amelyik nem (te pl. ez a kategória vagy).

Orvossal kell beszélned róla, és igen, a párodnak tudnia kell. Egy genetikai vizsgálat is okos dolog lenne.

Ha elhagy? Ha 25 éve nincsenek tüneteid, miért hagyna el? Igazából arról, hogy ez befolyásolhatja-e a gyerekvállalásod, már jóval korábban beszélned kellett volna egy szakorvossal, már csak azért, hogy TE tudd, mire számíthatsz. Bocs, de nem érdekelt? (Már azért kérdezem, mert én sem vagyok teljesen egészséges, de én már kamaszként megkérdeztem ezt, pedig akkor nyilván eszem ágában sem volt gyereket vállalni:), de azért az ilyesmit szerintem jó tudni.) Mindenesetre pótold most, előbb szakorvossal, utána a pároddal beszélj!

2018. máj. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint egyáltalán megfordul a fejedben, hogy egy hosszú évek óta tünetmentes krónikus betegség miatt elhagyna a párod? Ez komoly? Akkor rossz ember mellett vagy, és ilyen esetben biztosan nem vállalnék babát. Nem az epilepszia miatt, hanem azért, mert nem áll biztos lábakon a kapcsolat.
2018. máj. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

korábban nem igazán gondoltam gyerekvállalásra

de vele igen

2018. máj. 30. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!