Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg annyira fontosak a...

Tényleg annyira fontosak a termékeny napok?

Figyelt kérdés

Mindenki tapasztalata érdekel. 29 éves vagyok, és nagyon szomorú, de én erről eddig nem tudtam, és senkitől nem is hallottam. Még az édesanyámtól sem. Most jutottunk oda, hogy nagyon szeretnénk babát. És most van rá lehetőségünk, eddig nem volt. Tudom, nem kívánságműsor, de lehetőleg nem 32 évesen szülném meg az elsőt. Nem érzem, hogy évekig ráérnék, és mindegy, mikor jön.


3 hónapja próbálkozunk a párommal, de, eddig tudatosság nem volt benne. És volt egy 10 napos időszak, mikor ő beteg volt, tehát, nem voltunk együtt. Szintúgy két hét, amikor én nem voltam itthon. Valamint további 5 nap minden hónapban, mikor nem voltam otthon. (Muszáj volt, mert egy képzést kellett megcsinálnom.) Vélhetően több ilyen kényszer távollétem már nem lesz.


Lehetséges, hogy eddig, ha pont az a termékeny akárhány nap maradt ki nálunk, akkor eddig szinte 0 százalék eséllyel próbálkoztunk? Most olvastam utána a témának. Ti is a legtermékenyebb napjaitokon estetek teherbe?


Ahogyan olvasgattam, mélyen megdöbbentem, mert azt írják, hogy szinte 0 százalék a többi napon a babára az esély. És, ha nincs olyan mértékű nyáktermelődés, nem is maradnak a spermiumok életben. Ez igaz?


2018. máj. 30. 17:56
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az a tény is sokkol, hogy x évig tanultam életemben, sok használhatatlan dolgot is, de ilyen, a mindennapi élethez számomra fontosnak tűnő infóról nem hallottam.
2018. máj. 30. 17:58
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok sokkal idősebb, de az összes ingyenesen osztogatott felvilágosító könyvben benne volt a ciklus működése, amit 10-12 éves korunkban osztogattak...

nem beszélve a biológia tankönyvről.

2018. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Mi nem kaptunk semmilyen felvilágosító anyagot. A gimiben meg biológiából inkább a nemi szervek felépítése maradt meg bennem, hogy főként azt tanultuk.
2018. máj. 30. 18:06
 4/23 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy, ha valakinek nem a ciklusa közepe táján van peteérése, hanem más időszakban, annak ugyanolyan jelei vannak? Tehát akkor ő mondjuk a ciklus elején érzi a fokozott nyáktermelődést?
2018. máj. 30. 18:08
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
En ezekre a dolgokra nem nagyon figyeltem.. Osszebujtunk mikor jolesett:) Terveztuk a babat. 3. alkalommal osszejott:) most 27 hetes kismama vagyok ikrekkel.
2018. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
És a 3. hónapot, vagy a 3. együttlétet jelenti a 3. alkalom? Egyébként gratulálok, és jó egészséget kívánok. :)
2018. máj. 30. 18:17
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

A peteérés a következő menstruáció előtt 14 nappal van.Az elég ritka,hogy valakinek a vérzése előtt vagy utána legyen pár nappal.

Nem biztos,hogy nagyon feltűnő a tojásfehérje állagú nyák,ami ovulációkor távozik.

Lényeg,hogy számold meg,hogy hány naposak a ciklusaid.Így nagyjából ki tudod számolni a peteérést.


A pete maximum 24 óráig életképes,viszont a spermiumok 3-4 napig is elélnek a nő szervezetében.Tehát ha azt vesszük,akkor nem csupán 1 termékeny napunk van.


Ha nem akarsz számolgatni,akkor legyetek együtt 2 naponta és akkor egész biztos,hogy nem ugrod át az ovulációt.

2018. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2018. máj. 30. 18:19
 9/23 anonim ***** válasza:
66%

Ez az a téma, amiről elvileg mindenki tanult a suliban, gyakorlatilag meg én is azt tapasztalom a saját környezetemben is (tanult, értelmes nők), hogy igazán akkor jönnek ezzel tisztába, amikor aktuálissá válik a babaprojekt. Én is akkor néztem már jobban utána, mikor érdekelni kezdett.

Az egyik előttem szóló egyébként mindent jól leírt, menzesz-14 nap az ovuláció többnyire. Ritka az eltérés. Azért beszélnek középidőről, mert tankönyvi, 28 napos ciklusnál ez ugye pont a fele. De nekem pl. a 35-36 napos ciklusaimmal a 21-22. napon volt peteérés.

Máskor elméletileg valóban nem tudsz teherbe esni, annyira nem egyszerű ez, mint ahogy a tinilányokat ijesztgetik, hogy elég egy alkalom, és máris sikerül. Csak nyilván jobb, ha ők azt hiszik, és nem szexelnek védekezés nélkül, mert ha véletlenül elszámolják, vagy véletlenül tolódik a ciklus, nyerhetnek egy nem kívánt terhességet.

A petesejt valóban 24 órát él, a spermium viszont 3-5 napot akár, ezért megvárhatja a petesejtet, így az egy napból lehet 4-5 is. A lányom pl. egy peteérés előtt 4 nappal történt aktusból fogant. Most várom a másodikat, ő peteérés előtt 2 nappal történt együttlétből jött össze. Szóval egy napnál tényleg több, de azért valóban nem lehet az egész ciklusban bármikor teherbe esni.

Ovulációs teszttel is figyelheted egyébként, hogy mikor érdemes mindenképp akciózni :)

2018. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

Ha ismered a női ciklus működését, akkor láthatod, hogy miért akkor jóval nagyobb az esély. Persze máskor is lazán teherbe lehet esni, a ciklus bármely pontján (menses előtt azért nem tudom, hogyan nézhet ki a dolog, hisz mire beágyazódna, már leválik a nyálkahártya... a menses végén viszont már rengetegen estek teherbe s azt értem is), a rendkívüli peteérés miatt.


Akárhogyan is, ha nem tudjátok összehozni az együttlétet, akkor ez van, szerintem ne görcsölj rá, próbálkozzatok és majd lesz valami.

2018. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!