Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítene valaki? (Bővebben lent)

Segítene valaki? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ismert PCOS, IR és valószínűleg PM betegségem is van. Bár mindkettő enyhe, de van. Menstruációm 28-45 nap közöttiek, de volt már olyan, hogy hónapokig nem jött meg. Azt tudni kell, hogy mindenre gyógyszer abbahagyása után derült fény.

Tartom a hármas kezelést, ennek eredményeképp lett ciklusom, illetve eltűnt a pattanásos bőr. Nem vagyok túlsúlyos, nincs semmi tünetem.


A kérdésem az lenne, hogy jól gondolom-e, ha a 16.napi vérvételen a progeszteronom 1,6, akkor nincs peteérés? Illetve a TSH értékem 4, a többi pm érték rendben van. Valaki tudna adni tanácsot, hogy a kezelésen kívül mit lehetne még tenni a baba érdekében? Illetve valakinek segített már a progeszteron krém?


Inofolicot és vitaminokat szedek.


Köszönöm előre a válaszokat!


24/n



2018. máj. 31. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Progeszteront tüszőrepedés után egy héttel kell nézni, ha nem így történik, csak rá van bökve egy napra, az nem igazán értelmezhető. Ha nincs peteérésed, a progeszteron krém nem segít, mert nincs ami megtermékenyüljön. A 4-es TSH-ra kell gyógyszer, az már alulműködés, én 2,5-re már kaptam, szépen levitte 1,5 körülire, ami jó már a teherbeeséshez.


Javaslom, hogy vezess hőgörbét, nekem az nagyon bevált, hogy tudjam, mi a helyzet a ciklusommal.


Én is IR-es, pajzsmirigy alulműködéses vagyok három gyerekkel. :)

2018. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

21.napon kellett volna nézetni, de erre sajnos nem volt lehetőség, így lett belőle 16. De esetemben ez kb mindegy, a doki azt mondta, hogy ilyen ciklussal igazából mindegy mikor nézzük, a lényeg látszódni fog.


Nézek hőgörbét, amit nem tudok értelmezni, össze vissza ugrál, pedig mindennap ugyanabban az időben mérem, erre kifejlesztett hőmérővel. Nem gondolnám, hogy van peteérésem.


Ismerek több lányt, akiknek nem volt peteérés, és a krém használata után lett, illetve beállította a ciklust is.


Köszi a reménysugarat :)

2018. máj. 31. 14:55
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, de pont ezért jó, hogy méred, mert az is egy nagyon-nagyon fontos infó, ha nincs peteérés! Én is pontosan meg tudtam mondani, hogy anovus ciklus, mikor volt tüszőrepedés, ha volt, és mikor van babagyanú. :) Mindent tökéletesen mutatott a görbe!


Endokrinológushoz jársz? Ha nem, akkor javaslom még azt, hogy inkább az tegye rendbe a hormonjaidat, a nőgyógyászok ebben nem annyira kompetensek. A TSH-t meg föltétlen kezelni kéne, a babának sem jó, ha magas TSH mellett mégis megfogan. Azt gyorsan be lehet állítani, néhány hónap alatt szépen lemegy. Én is Letroxszal élek, a terhességek alatt is szépen szedtem, semmi gond nem volt így a pajzsmirigyemmel. :)


#1 voltam

2018. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Endokrinológushoz járok igen.


Nem értem, hogy a kezelés ellenére hogy lehetnek ilyen siralmas eredményeim, de nem adom fel! :)


Igaz a pm-re még csak most derült fény, remélem kapok rá gyógyszert, és lassan minden helyrejön, jönni fog a baba is.

2018. máj. 31. 15:15
 5/14 anonim ***** válasza:

"21.napon kellett volna nézetni, de erre sajnos nem volt lehetőség, így lett belőle 16. De esetemben ez kb mindegy, a doki azt mondta, hogy ilyen ciklussal igazából mindegy mikor nézzük, a lényeg látszódni fog."


Ez butaság. A progeszteron ovuláció után termelődik, ovu előtt hiába nézegeted, semmire nem mész vele,ha pont azt akarod vele megállapítani, hogy volt-e ovu vagy sem.


Ha neked 28-45 napos a ciklusod, akkor 21. nap előtt semmiképp nem érdemes nézni, hiszen legjobb esetben is csak 14. napon van ovuláció. 45 naposnál meg inkább a 31. napon, akkor aztán pláne semmire nem mész a 16. napi progeszteron méréssel...

2018. máj. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Lehet, de még1x mondom, hogy lehetetlen lett volna elmenni 21. naptól felfelé elmenni..

Lényeg a lényeg, hogy nincs peteérésem. Ezt én tudom!

A kérdésem legfőképpen nem erre irányult. Hanem, hogy mit lehet tenni annak érdekében, hogy legyen?

2018. máj. 31. 17:23
 7/14 anonim ***** válasza:

"Lényeg a lényeg, hogy nincs peteérésem. Ezt én tudom!"


Honnan tudod? A progeszteronból meg lehetett volna tudni, de mivel rosszkor lett levéve, nem derül ki belőle. Attól még lehet ovulációd...

Hőgörbézz, abból elég egyértelműen kiderül.


Egyébként pedig tartani kell a 3-as kezelést, és időt kell hagyni a szervezetnek. Az nem 1-2 hónap alatt fog hatni.

2018. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja,most látom, hogy hőgörbézel. Biztosan jól, helyesen méred?
2018. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindennap ugyanabban az időben mérem, ki sem kelek az ágyból előtte, és erre kitalált hőmérővel csinálom. Mit csinálhatok rosszul?


Abból gondolom, hogy nincs peteérés hogy jelét sem érzem, hosszúak a ciklusok, szar a laborom, nem jön a baba, ovu teszt még sosem volt pozitív.

A hármas kezelést október óta tartom, vagyis 8 hónapja.

2018. máj. 31. 20:34
 10/14 anonim ***** válasza:
Meg tudod mutatni a görbéid?
2018. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!