Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Antibiotikum szedése terhesség...

Antibiotikum szedése terhesség előtt?

Figyelt kérdés

Lebetegedtem, csúnyán és egyre jobban fáj a torkom két napja, holnap lehet elmegyek orvoshoz. Amennyiben antibiotikumot ad, az mennyi idő alatt ürül ki? Holnap elkezdem, az 5 nap. Párom két hét múlva (utolsó szem gyógyszer után egy héttel) jön haza, külföldön dolgozik, rajta vagyunk a baba projekten és hát két havonta egy hét jut rá. Orvosnak ezt jelezzem? Biztos meg tudja majd mondani, de tapasztalatokra lennék kíváncsi. Úgy tudom van olyan gyógyszer, ami nem káros.

Persze nem akarom elkiabálni a dolgot, csak elővigyázatos szeretnék lenni.



2018. jún. 12. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Na ez azért enyhén szólva túlzott elövigyázatosság. Mi lesz veled terhesen?! Levegőt se mersz majd venni? Antibiotikumot terhesen is lehet szedni és sok más gyógyszert is.
2018. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. jún. 12. 14:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a pozitív tesztkor szedtem a fogam miatt antibiotikumot, abba is hagytam, utána az orvos azt mondta nem lesz belőle gond - nem is lett.

Ennyire nem kell azért rákészülni

2018. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2018. jún. 12. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Lombik programnal automatikusan adnak antibiotikumot a leszivaskor (kb. ovulacio időpontja), akkor meg nem vagy közvetlen kapcsolatba a babával, ne aggódj, tervezés során nyugodtan lehet szedni.
2018. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!