Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Úgy néz ki jövő hónaptól lesz...

Úgy néz ki jövő hónaptól lesz munkám, de már próbálkozunk a babával. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Már 3 hónapja szeretnénk babát, eddig sajnos még nem jött.

Most van egy munkalehetőség, lehet, hogy engem fognak választani. Gondolom van 3 hónap próbaidő is.

Tegyük fel, hogy ebbe a hónapba sikerül a baba, lehúzom a 3 hónap próbaidőt, utána mi lesz ha megtudják, hogy terhes vagyok? Ugye akkor már nem mondhatnak fel nekem? Fog járni ebben az esetben valamilyen támogatás vagy csak a GYES? Ez lenne az első bejelentett munkám.

Ha visszamegyek dolgozni a GYES után akkor sem küldhetnek el? hogy működik ez?

Bocsi a sok kérdésért de ebben még nem sok a tapasztalatom :)


2010. jún. 17. 10:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja nem tudom, hogy az számít-e, hogy a munkaügyi központon keresztül értük el egymást és támogatást fognak felvenni utánam.
2010. jún. 17. 10:37
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A munkahelyeden onnantól vagy köteles bejelenteni a terhességed, amikortól is megkapod a terhességet igazoló kiskönyvet. Elméletileg! Mert ez lehet a 6. héten is. a legideálisabb bejelentés a 3-4. hónap tájékán van, szerintem. akkor kezd látszani a poci is. A 3 hónap próbaidőt mindenképpen tartanod kellene, utána ha seghosszabbítják a szerződésedet, levileg nem tehetnek ki! ez azért furcsa helyzet, mert több probléma forrása lehet:

- Pl. ha nem mondod meg csak azután, hogy meghosszabbítják a szerződésed , hogy terhes vagy szerintem a főnököd jobb esetben 1 percig nem tud megszólalni, rosszabb esetben lehet hogy elővesz vmi passzust a munka törvényk-ből, hogy ezt joga van tudni a hosszabbítás előtt. Mindenesetre a becsületed vhol bánná...

- Mi van ha veszélyeztetett terhes leszel, és azt a munkakört korlátozva vagy sehogysem végezheted? Sajnos lehet ilyen is.


Perzse ott a másik oldal, hogy azért jó lenne ott maradni, dolgozni.

Javaslatom:

Ha hosszabbítják a szerződésed (És terhes vagy) előtte mondd el, hogy te sem így tervezted pontosan , de úgy néz ki baba lesz, természetesen szeretnél ameddig csak lehet dolgozni. (remélhetőleg olyan a munkakör...)

2010. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor lehet 1-2 hónapra le kellene állni a baba gyártásról :((

De már annyira várom a kis picit :(

Nehéz helyzet.

2010. jún. 17. 11:00
 4/12 A kérdező kommentje:
Érdekelne, hogy más is volt-e ilyen helyzetben és mi lett a végkifejlet!
2010. jún. 17. 11:04
 5/12 anonim ***** válasza:
a gyedhez 180 biztosított munkanap kell, ami ha utánaszámolsz, 9 hónap. ha vállalod azt, hogy végig dolgozol, csak akkor eshetsz egyből teherbe, különben nem jár. vigyázz vele. minimum fél évet várnék a helyedben. de a próbaidő végét mindenképpen
2010. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én olyan helyzetben vagyok, hogy lehet, hogy elküldenek. de már szeretnénk babát :( ha így lesz, mindenképp szüneteltetnünk kéne a baba dolgot. ez nagyon rossz lenne.

szóval nekem a rágörcsölést még az is fokozza, hogy az idő is sürget.(nem tudni, meddig bírja a cég) váltani meg nem szeretnék, úgy érzem, nem lenne korrekt az új munkáltatóval

2010. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy a leendő munkahelyedet meg szeretnéd-e tartani a szülés és a gyes után is. Ha nem, akkor a próbaidő lejártával egyszerűen mondd meg, hogy babát vársz és menj állományba. Pofátlan és szemét dolog... De ha másként nem megoldható, akkor inkább a család és a gyermek érdekeit nézd, ne egy vállaltét!

Hogyha nincs pl nappali hallgatói viszonyod (180 napnyi az elmúlt egy évben), akkor viszont érdemes 2-3 hónapig szüneteltetni a dolgot, hogy jogosult legyél a gyed-re, ugyanis nincs biztosíték arra, hogy végig tudod majd dolgozni a terhességedet.


Egyébként szerintem nincs olyan cég (bár lenne!!), legyen még oly korrekt is, aki 3 hónap próbaidő után meghosszabbít egy kismamával, aki bármikor kieshet a munkából..

2010. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Január 31-én végeztem a fősulival, akkor ezt hogyan kell kiszámolni? A teherbe esés vagy a szülés előtti 1 évben kell meglenni a 180 napnak?
2010. jún. 17. 12:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Szülés előtt.
2010. jún. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De a vizsgaidőszak része nem tudom beleszámít -e..
2010. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!