Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzésről valaki tud nekem...

Szasza0426 kérdése:

Hőmérőzésről valaki tud nekem infót adni?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk a férjemmel. Többször hallottam már a Hőmérőzésről. Most kellene 2 nap múlva megjönnie. Volt egy Clostilbegytes kúrám is.

Ki az aki így lett terhes?

Mikor kell megmérni, mi számít már hőemelkedésnek?

Amikor mértem akkor 36.5 körül volt mindig.

Köszönöm a segítséget! :)



2018. júl. 3. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap ugyanabban az időpontban kell mérni reggel, rögtön ébredéskor. Ciklus első napjától van értelme csinálni, mert úgy rajzolja ki a görbe a peteérést és az esetleges terhességet is. Jelenleg nálad nincs értelme semmit sem mérni, mert nincs mihez viszonyítani.
2018. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A hőgörbe vezetése arra jó pl., hogy lásd, van-e tüszőrepedés, elég hosszú-e a repedés utáni (luteális) szakasz, mikor késik a vérzés (ha már eltelt 14-15 nap a tüszőrepedés óta és nem jött meg). Nem mondja meg előre, hogy mikor kell együtt lenni, mert a tüszőrepedés idejét csak utólag lehet leolvasni a görbéről, ha már 4-5 napja megemelkedett az ébredési hő. Ha viszont rendre ugyan kb. akkor van tüszőrepedésed, akkor infót jelent abban, hogy mikor van a termékeny időszakod.


Én háromszor lettem terhes, mindháromnál vezettem is hőgörbét. Mivel IR-es, pm. alulműködéses vagyok, nálam bizonytalan a ciklus hossza, így fontos volt tudnom, volt-e repedés és mikor, vagy elmaradt az ovu, vagy késik és lehet tesztelni. Mindig az "igazat" mondta a görbe, mindegyikre volt példa bőven. Ez az egyetlen "házi" módszer arra, hogy objektíven meg lehessen mondani, volt-e tüszőrepedés az adott ciklusban. Én nagyon jó dolognak tartom.

2018. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat :)

Innentől ha nincs baba vezetni fogom :)

Egyenlőre annak hogy meg akarna jönni semmi jele nincs,pedig általában mikor nagy ritkán megjött mindig előző nap teljesen odavoltam..

2018. júl. 4. 13:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Első válaszra még egy mondat csak. Hogyha nem kezdem el mérni akkor soha nem is fogom tudni. Vagy ha nem erre gondoltál akkor nem értem mire céloztál azzal hogy nincs értelme mérni..
2018. júl. 4. 13:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy értette szerintem, hogy most erre a két napra kár mérni, mert nem lehet belőle semmit leolvasni, hanem majd akkor kezd el, ha megjön.
2018. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!