Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt olyan, aki nem volt...

Volt olyan, aki nem volt teljesen biztos abban, hogy akar-e második gyereket de aztán mégis bevállalta? Hogy alakult utána?

Figyelt kérdés
Úgy vagyunk,hogy jöhet a második,de közben nagyon elbizonytalanodtam.Ha meglátok egy kisbabát szinte sírok,annyira akarom,közben meg félek belevágni.A fiúnk már 6 éves,a születése után nem sokkal majdnem elváltunk,most elvileg minden jó,de a kételyek ott motoszkálnak a fejemben.Viszont 35 éves vagyok,ha most nem vállalok,akkor később már nem lehet,kifutok az időből.És mégsem tudok dönteni.
2018. júl. 8. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A kételyek bennem is bennem voltak, volt egy csomó érv ellene, így egyértelműen eldöntöttem, hogy nem lesz második. A férjem is ugyanezen a véleményen volt, ugyanezen a véleményen vagyunk.

Én azt javaslom neked, hogy vesd össze a dolgokat, hogy képes vagy-e újrakezdeni, újra felvállalni azokat a nehézségeket, felvállalni azt, mivel minden terhesség és minden baba más, hogy esetleg lehet, hogy még nehezebb lesz, mint az elsővel. El kell gondolkozni azon, hogy elég stabil-e a párkapcsolatod az újabb babához. Illetve ha nem az, akkor egy válás esetén tudsz-e két gyerekről gondoskodni, meg tudod-e oldani.

Én azt gondolom, hogy mindenki annyi gyereket vállaljon, amit be tud vállalni különböző szempontok alapján (stabil anyagi és érzelmi háttér mellett) vállalni. És ha ez 1 gyerek, akkor 1 gyerek. Számomra 1 gyerek is gyerek. De ha te úgy érzed, hogy probléma nélkül be tudsz még egyet vállalni, lesz hozzá elég anyagi, érzelmi háttér, ha úgy van, hogy esetleg egyedül maradsz párkapcsolat ügyileg, akkor is meg tudod oldani, akkor vállalj másodikat. Azért azt is gondold végig, hogy oké, hogy látsz egy kisbabát és milyen aranyos, meg milyen jó lenne, de az a kisbaba megnő, felnő, és már nem egy gyerekről, hanem kettőről kell gondoskodni. És mint tudjuk bármennyire is szeretjük a gyerekünket, azért a gyereknevelés nem egy leányálom. És egy gyereknek az egyik legfontosabb dolog az életében az, hogy a szülei milyenek. Hogy mennyire kiegyensúlyozottak, mennyire türelmesek, mennyire van az a gyerek egy kiegyensúlyozott párkapcsolatban.

Én kételyekre nem vállalnék több gyereket, ez biztos. Csak ha minden adott és stabil, vagy ha valami gond merülne fel, azt meg tudnám oldani.

2018. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Az első gyerekkel is rendbehoztátok a házasságotokat, most is menni fog. Tapasztaltabbak is vagytok, kevésbé lesz feszkós. Ráadásul annyira vágysz rá, hogy elsírod magad 1 baba láttán? Szerintem nem kérdés, hogy jönnie kell! 😊
2018. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudtam elképzelni hogy tesó legyen. Nekem sincs talán amiatt is.

Kétejek voltak bennem hogy lehet szeretni két gyereket meg úgy egyáltalán a kettőre figyelni. Végül úgy éreztem kell az a második baba illetve kell tesó. Így 5 év lett köztük. Szuper jó döntés volt.

Én bíztatlak rá.

2018. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Detto ebben a cipoben jarok.

De mar 37 evesen. Es nem lesz meg egy, mi igy dontottunk. Nem tudom meg fogjuk e banni.

2018. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 van, és a 3.-on gondolkodtunk, mármint inkább csak én, a férjem mindig is 3 gyereket szeretett volna. Teljesen megértelek, én fél évig vacilláltam, mire eldöntöttem, hogy oké, jöhet, de én tudom magamról, hogy mindig bánnám később, hogyha nem vállalom be. Kételyek most is vannak, hogy fogok 3-at ugyanúgy szeretni, mindegyiknek ott lenni, mikor szüksége van rám, de kettővel egész jól boldogulok, menni fog ez hárommal is! ;) Szerintem Neked is kettővel! ;)
2018. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!