Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nemvárt elötti tünetek? Vagy...

Nemvárt elötti tünetek? Vagy csak bebeszélik maguknak a nők?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy cikket, hogy egyes nők sokszor már azelőtt tudják, hogy babát várnak, mielőtt kimaradna a mensi.

Én ma reggel iszonyatos derékfájásra ébredtem, és napok óta fáj az alhasam, tipikus Premens tünetek, kb 4. nap múlva nem várnám. Ez az elsö próbálkozós hónapunk, nem esek kétségbe ha nem lesz, és tesztelgetni sem akarok két naponta.

Inkább csak az érdekelne, hogy vannak-e olyan tünetek, amikből rögtön éreztétek, hogy baba van a dologban? Már volt egy terhességem, ott egy hét kimaradás után teszteltem pozit, de amig kimaradt nem éreztem semmit, miután nem jött meg is rossz érzésem volt, kiderült, hogy méhenkívüli, a 9. hétig kínlódtunk :(


2018. júl. 12. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

99 % ban ezek bebeszelt tunetek az elejen.

Hónapokig próbálkoztunk , mielőtt megjött volna érdekes módon mindenféle tünetet mindig észleltem magamon. Az agy egyszerűen bebeszéli magának.

Aztán érdekes , mert amikor sikerült, akkor éppen Elvoltam foglalva mással, semmi tünetet nem éreztem , csak a nemvárt napján este teszteltem mert csodálkoztam, hogyhogy nem jött meg , és erős pozitív lett. Rá két három hét múlva jöttek a tünetek.

2018. júl. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy én is így voltam, hogy lefoglaltak a karácsonyi ünnepek, észre sem vettem elöször, hogy késik.
2018. júl. 12. 11:41
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a harmadik,negyedik terhességnél már tudtam hamarabb. Viszont nekem van két olyan tünetem ami csak terhesség alatt van. Az egyik a mellfájdalom,a másik a füldugulás.
2018. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Ezek leginkább bebeszélt tünetek, a túlzott testi tünetek figyelése miatt.


Ettől függetlenül lehetnek apró jelek, de semmiképp sem igazán szemetszúró jelek ezek. Inkább csak utólag beazonosított.

Saját példám:

- a nem várt előtti napokban már extra korán aludtam.

-> extrém sokat dolgoztam, így nem volt meglepő. Mikor már tudtam hogy állapotos vagyok akkor esett le, hogy valószínűleg attól aludtam már akkor is (ami persze később még több alvással járt).

Na de azt gondolom, hogy aki még nincs a témára rágörcsölve, annak ettől még fel sem merül a terhesség lehetősége. Miért is merülne? Pusztán azért mert van egy álmosabb időszaka? Fogadjunk, hogy máskor is volt már élete során.


Én sem vagyok tesztelgető típus. Egyszer vettem, mert azt hittem becsúszott még védekezés mellett. De mire hazaértem a teszttel meg is jött. Így emiatt volt itthon egy tesztem korábbról.

A nem várt napján csak azért teszteltem, mert furcsán nyugodt voltam és hiányoztak a pms tünetek. Valószínűleg ha aznap reggel nem egyedül vagyok itthon meg sem csinálom. Pedig indokom valójában nem volt rá, mivel nem működik a ciklusom hajszálpontosan. Pozitív lett, halvány de pozitív.


Első és utolsó tesztem volt. Felesleges tesztelgetni meg nézegetni erősödik-e a teszt. Esetleg még egy belefér önmagad megerősítésére de ennyi. Nem kell naponta meg fél óránként :D

2018. júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

#4 vagyok!


Jajjj de érdekes ez a füldugulás! Jó hogy mondtad.. erről eszembe jutott nekem is valami.

Soha életemben nem volt gond a mandulámmal. Sosem tudtam milyen az amikor valaki arról beszél, hogy fáj meg begyulladt. Pedig gyereknek beteges voltam rendesen. De azt mindig megúsztam.

És pont a pozitív teszt előtti napon kb 24 órán át fájt, akkor tudtam meg hogy milyen érzés és hol is van.. :D

Aztán magától elmúlt, kíváncsi lennék van-e összefüggés. Talán egy második terhességnél majd kiderül :)

2018. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyatos puffadas es a menstruacio koruli menstruacios gorcs, ami hosszusagra, gyakorisagra masabb mint a sima menstruacios fajdalom.
2018. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A csík erősödés is az orvosom szerint mítosz.. ahogy az én terhességem elhalt, ennek okán egyszer rákérdettem, hogy a gyengébb és erösebb teszt között van-e összefüggés, azt mondta h nincs. Max amikor még nem lépte át a határértéket, mert a teszt "nem tudja felismerni" hogy a hcg pl 25 vagy épp 2500. Ez is érdekes. Én egy hét késés után teszteltem olyan eröset, hogy 10mp után már látszott, másnap meg az egyik csik sokkal halványabb volt.
2018. júl. 12. 12:06
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Persze. 10 nő "tudja magáról", hogy terhes. Majd ebből 3 pozitívat, 7 pedig negatívat tesztel.

És az a 3 úton útfélen azt hangoztatja, hogy ő már előre tudta. De az a 7 nem fog dicsekedni, hogy bebeszélte magának a tüneteket, amikor nem is terhes...


SZóval így lehet, hogy "egyes nők sokszor már azelőtt tudják, hogy babát várnak, mielőtt kimaradna a mensi."

2018. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal erősebb pms tüneteim voltak, mint egyébként, alig vártam, hogy megjöjjön, puffadtam, görcsölt a derekam, aztán 3 nap késés után csináltam egy tesztet és pozitív lett.
2018. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél nem tudtam még miután kimaradt sem gondoltam rá, csak az volt furcsa, hogy szúró fájdalmat éreztem az alhasamban mindkét oldalon és hasmenésem is volt. Már orvoshoz akartam menni amikor eszembe jutott, hogy már meg kellett volna jönnie. Most várom a másodikat, megint megvoltak ugyanezek a tünetek a kimaradt menstruáció előtt, így akkor már erősen sejtettem. Nem lehetetlen, de ha valakinek első baba, vagy nagyon rá van görcsölve a témára akkor mindent annak gondolhat.
2018. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!