Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés egyetem és munka...

Teherbeesés egyetem és munka mellett. Mikor ideális? Tapasztalatra vagyok kiváncsi.

Figyelt kérdés

Heti 40 órában dolgozom, emellett szombatonként levelezőn végzem a mesterképzést. A munkahelyemen nagy váltásra készülnek januártól. Ebből már szeretnék kimaradni, részben kimaradni. A szívás része március-áprilisban lesz. (Elbocsátások, túlórázások ezerrel, kevés létszámmal)

5 éve dolgozom ennél a cégnél, több ilyen idöszakot túléltem. Ez mindegyiknél nehezebb, keményebb lesz. Új helyen, új programmal, teljes új vezetögárdával. Mivel mindenki fél, sokan már most felmondanak.

Két éve tervezgetjük a babát, stabil párkapcsolatban élek, 8 éve vagyunk együtt.

Mindenképpen szeretnénk a babát, minél hamarabb, csak az időzítésben nem vagyok biztos.

Az októberi teherbeesés kockázatos lenne?

Júliusban szülnék akkor, a vizsgaidőszak elötti vizsgázási lehetöségek május közepén lennének. Mennyire bírható a vizsgázás 31-32hetes várandósan? (Kalkulátor szerint annyi hetes terhes lennék)Dolgozni áprilistól biztosan nem szeretnék már. Anyagilag megengedhetjük magunknak.

Halasszuk novemberre a dolgot?

Félek, ha nem sikerül fél éven belül, nem lesz maradásom a cégnél, mint sokaknak másoknak és a baba is bizonytalanná válik, pedig már nagyon szeretnénk.

Mivel még nincs gyermekem, nem tudom reális-e, amit elképzeltem.

Az egyetem egyéni tanrend szerint menne februártól, csak vizsgázni, zhzni járnék be ha nem vagyok tökéletesen.


2018. júl. 19. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

A teherbeesés ritkán megy parancsra.

Szóval azt gondolom, hogy elég stabil a háttered így leírás alapján, vagyis vágjatok bele. Ki tudja mikorra jön össze?

2018. júl. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Én ilyen esetben minél hamarabb belevágnék- bocsi hogy ezt mondom, de nem biztos hogy első hónapban összejön a kicsi, egy egeszseges párnak átlagosan egy év a teherbeesés.

Én 37hetesen még vizsgáztam(szintén mesterképzés) van vizsgám ami a baba születése utánra csúszott, simán teljesíthető.(nem az újszülött mellett csináltam meg, passziváltattam egy évet)

De ha nem jön össze a baba ahogy tervezted, és kiruúgnak, akkor csúszik a baba téma, ki tudja mennyi idő után találsz új állast.

2018. júl. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is az a tanácsom, hogy kezdjétek el azonnal a babagyártást. Ki tudja, mikorra sikerül. Ilyen esetben inkább előbb jöjjön, mint tervezted, mint, hogy később. Általában ez nem jön így össze, hogy abban a hónapban leszel terhes, amikor te szeretnéd. De kívánom, hogy úgy legyen:). Csak álljatok neki rögtön:)
2018. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szívem szerint azonnal teherbe esnék, csak a vizsgák miatt félek, szeretnék jól időzíteni. A munkahelyen eleget szívtam, eddig mindig lelkiismeret-furdalásom volt, azért nem estem teherbe, mert azt néztem, hogy "pont rosszkor mennék el, kicseszés a kollegákkal stb.", de úgy látom ideális helyzet nem lesz. 28 éves vagyok, a vőlegényem 32.
2018. júl. 19. 20:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 7 hónap alatt sikerült a baba. Október elejére vagyok kiirvar ezt a félévet még megcsináltam teljesen gond nélkül. Utolsó vizsgámon olyan 25 hetes voltam.

Most halasztok egy évet és utána az utolsó félévet megcsinálom az egyetemen.


Lehet azonnal összejön nektek, de lehet sokára. Az egyetemet meg max befejezed a baba mellett halasztva fél-egy évet. Aztán amikor mész vissza dolgozni már meglesz a diploma. A munkahelyedről meg nem tudnak kirúgni a stressz is kimarad és nem kell csúsztatni a babát.

2018. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, én is így voltam, mint te. Munka mellett jártam egyetemre 2 évig, most államvizsgáztam. Szívtam rengeteget ebben a 2 évben, a munkahellyel, és a tanulással is. Mindenképp szünetelni akartam, és szeptembertől már nem dolgozni, hanem táppénzen lenni. Február végén álltunk neki a babának, és 5 hónap után még semmi :). Már annak is örülnék, ha szeptemberre jönne össze, 7 hónap után:). Jó nagy váltás az eredeti tervemhez képest:). Előbb nem mertünk nekiállni, nehogy beleszüljek úgymond az egyetembe, és csússzon az államvizsga. Utólag azt kívánom, bár már hónapokkal előbb kezdtük volna:). Így azt tudom mondani, ne foglalkozz semmivel, álljatok neki minél előbb. Mert az ilyen tervek nemigen szoktak beválni, láss engem.
2018. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na én ugyanezt csináltam, hogy a kollégákat vettem figyelembe. Aztán egyszer csak berágtam mikor már 20. bőrt is lenyúzták rólam, és egy értekezleten belebegtették, hogy ennél csak rosszabb lesz, mert 8-an mennek nyugdíjba...

Na akkor úgy döntöttem elég volt, nem várunk tovább.

Nekünk szerencsénk volt, rögtön összejött. Hálás is vagyok a kishercegnek amiért kiemelt egy időre abból a környezetből, lehetőség szerint vissza sem megyek.


#1 voltam

2018. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tudok csatlakozni az előttem íróhoz, hogy abszolút ne érdekeljenek a munkatársaid. Szíved joga akkor elmenni, akár szülni, akár másik helyre, amikor csak akarsz. Fordított helyzetben ők sem törődnének veled. Ez a "nem hagyom a másikat cserben" szerintem csak a magánéletben fontos, egy munkahelynek semmi ilyesmivel nem tartozol.
2018. júl. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan, hogy ideális. Már mi is gondolkodtunk egy ideje, de felújításba fogtunk tavaly, az ősszel kötöztünk. Csak idén kezdtük el a "babagyártást". Első hónapban összejött, még lenne mit csinálni a házon, de belül kész. A munkahelyemen már eleve munkaerőhiány van, de kit érdekel.😃
2018. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!