Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan lehet egy terhesség...

Hogyan lehet egy terhesség véletlen/meglepetés?

Figyelt kérdés

Részben az itt mindenféle kategóriákban olvasható kérdések ihlették a kérdésem, amikor teljes sokként éri a nőt a pozitív teszt, miközben (elméletileg, a kérdezők általában azt állítják) teljesen rendben védekeztek.


Részben pedig én olyan romantikusnak tartom, hogy valóban "szerelemgyerek", nem hosszas próbálkozás eredménye, hanem tényleg egy spontán, szenvedélyes szerelmi együttlétből fogant kis életet hozok a világra. Nekem ez valamennyire vágy-féleség, szerintem ez nagyon szép, legalábbis, ahogy elképzelem, hogy csak az tűnik fel, hogy hoppá, nem jött meg. A férjem szerint hülye vagyok, ami valószínűleg igaz is, de ismervén a gyerekszülés biológiai valóságát (amiről tudom, hogy egyáltalán nem szép, legfeljebb eszmei szempontból), legalább a fogantatást szeretném egy kicsit romanticizálni. Mi télen szeretnénk egyébként elkezdeni próbálkozni, de annyira jó lenne, ha valahogy mégis meglepetésként érne. Ezt vajon el lehet érni valahogy?


2018. aug. 15. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Csak ha nem akarod, úgy lesz meglepi. Mondjuk hiányos védekezés mellett, mikor igazából egyáltalán nem szeretnéd, szóval hónapról-hónapra megkönnyebbülsz, mikor megjön. Vagy ha olyan rumli van épp az életedben, hogy levegőt venni nincs időd, nappal rohansz, este bezuhansz az ágyba... aztán egyszer csak hoppá, nem jött meg. De azt hiszem, ez nem lehet nagyon pozitív élmény, legalábbis az első esetben biztosan nem.
2018. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk valamilyen szinten meglepetés volt. 32 éves vagyok, minden kollegina azt mondta(persze nem orvosok) lehet, hogy félév lesz mire sikerül bla-bla... Első hónapban sikerült, pedig azt hittem megjött, mert véreztem. Ami pár óráig tartott, na ekkor teszteltem, pozitívat.
2018. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk a harmadik baba ìgy èrkezett! 9 hònapos volt a közèpső, mikor egyetlen egy alkalommal felelőtlenek voltunk, mert 3 nap mùlva vàrtam, hogy megjöjjön, ùgy gondoltam, màr nem lehet baj. Baj nem is lett, csak baba. 😆 Vègig, a szülèsig màsfèl-kèt hèttel kisebb volt, mint kimaradàs szerint lennie kellett volna. Szòval èn napra pontosan tudtam, mikor fogant. 😊 Ő egy igazi szerelem-meglepetès baba. Màr 16 hònapos nagylàny. 😍 Viszont akàrmennyire is romantikus, több meglepit nem szeretnèk, most màr tudjuk, hogy egy nappal mensi előtt/utàn se lehetünk elővigyàzatlanok. 😉
2018. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Én is úgy lettem kismama, hogy nem számítottam rá. Hónapokig próbálkoztunk a férjemmel, de nem volt semmi eredmény. Munkahelyet váltottam, vettünk egy házat, amit alapoktól kellett felújítani, így megbeszéltük pihentetjük a próbálkozást. Meg egyébként a nőgyógyász akinél voltam azt mondta nem fogok könnyen teherbe esni, kell majd mindenféle kezelés stb. A pihentetés annyi volt, hogy megszakítással voltunk együtt. Hónapokig ment ez így, nem történt semmi, egészen karácsony szentestéig. Ugyanis kicsit több pezsgőt sikerült fogyasztani a kelleténél, így elmaradt a megszakítás. Nem gondoltam rá hogy bármi következménye lehetne, mivel nagyon a ciklus elején voltam és nekem akkoriban kb. 32-33 napos ciklusaim voltak. Az biztos, hogy akkor fogant a kisfiam, mivel máskor nem voltunk együtt a sok munka miatt. Túlságosan is elfoglalt voltam a munkával, észre sem vettem hogy késik a menstruációm. Többször megszédültem, leesett a vérnyomásom, nem bírtam a kávé illatát, megnőtt a mellem stb. Kollégáim kezdtek el poénkodni hogy én tuti terhes vagyok. Komolyan mondom meg sem fordult a fejemben, de amikor kiszámoltam mikor is kellett volna megjönnie meglepődtem, mert akkor már majdnem 3 hete késett. Vettem gyorsan egy tesztet, és bár azt hittem az is negatív lesz mint előtte nagyon sokszor, azonnal pozitív lett. Ma napig emlékszem mit éreztem akkor, bele is borzongok. Csodálatosan jó volt!
2018. aug. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
A 3. nekünk is meglepi volt. Hasonlóan voltunk mi is mint az utolsó. Májusban költöztünk az új házunkba. Akkor 22.-én kellett volna megjönnie. Azt hittem, hogy abban a hónapban is késik megint 3 hetet. ( Itt megjegyezném, hogy a kisebbik gyerekünk 8 hónapos volt, alig hagytuk abba a szoptatást, gondoltam nem rendeződött vissza). Aztán Június 12.-én úgy keltem a kicsihez hajnalban, hogy iszonyatosan szédülök. Aznap egész nap folytatódott. Dél körül elmentem tesztet venni, úgy voltam vele, hogy ennyi idő után kimutatja már bármikor. Hazaértem azonnal megcsináltam. Egy csík, aztán 3 mp múlva még egy. Olyan kétségbeesetten hívtam fel a páromat mintha a világ vége lenne. Ő meg szegény azt se tudta mit mondjon. Nem volt tervben, de mostmár nagyon várjuk. Január végén vagy február elején érkezik a 2.kislányunk :)
2018. aug. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Mi a férjemmel még nem igazán terveztünk gyereket habár már volt szó róla és nézegettünk babadolgokat de nem igazán mertük elkezdeni a próbálkozást mert még korainak éreztük. Volt egy nyár amikor ő külföldön dolgozott hónapokig és amikor hazajött akkor nagyon örültünk egymásnak. :) Ekkor fogant a kislányunk 1 héttel a középidő után. Amikor megcsináltuk a tesztet együtt majdnem hanyatt estünk az eredménytől de egyből imádtuk őt és nagyon lelkesek voltunk. Épp most tettem le aludni ezt a kis szerelemgyereket aki a mindenünk és aki nagyon szeretett volna a mi kislányunk lenni. :)
2018. aug. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 honapja szultem. Terhes vagyok a 4. Babaval. A ferjem elfelejtette h mar megjott szules utan 1x pont ovu elott voltam.

Meg nincs pozi tesztem majd 7 vegen tesztelek. De en meg nega tesztet nem lattam. 🤣

2018. aug. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A második lányunknál biztos voltam benne, hogy nem leszek terhes, de meglepetés lett. A harmadik gyereknél csak annyi volt a meglepi, hogy közel a negyvenhez az elő védekezés nélküli együttlétnél megfogant.

Utána meg sajnos az, hogy a negyedik már nem érkezett me, hiába vártuk.

2018. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is meglepetés gyerekeim vannak. <3

Az első úgy lett, hogy a kapcsolatunk elején rendesen védekeztünk mindig, utána úgy, hogy mensi alatt sehogyan sem, azon kívül gumival. Aztán volt egy nehéz időszak az életemben, amikor elhanyagoltam a vőlegényemet. Mikor megoldódott a probléma, gondoltam kárpótlásként mehet gumi nélkül, mert úgy jobban szereti a párom, meg amúgy is 1 hét múlva meg kell jönnie, ilyenkor nagy eséllyel nem is vagyok termékeny. Hát, nem jött meg, de akkor még nem aggódtam. Később lett több tünetem is, akkor csináltam tesztet, ami olyan pozitív lett, hogy majd' kiverte a szemem. A párom örült neki nagyon, ő már akart gyereket, én akkor még nem igazán, de utólag nagyon örülök, hogy kaptam egy ilyen ajándékot az élettől.

Szülés után megint gumival védekeztünk eleinte, amíg nem volt rendszeres a vérzésem. Aztán beállt szépen 30 naposra. Eleve nagyon ritkán tudtunk együtt lenni a nagyobb gyerek miatt, meg vizsgáztam is, szóval elhanyagolható nemi életünk volt. A szívünk mélyén viszont akartunk még egy babát, de én az eszemmel nem. Mikor volt időnk egymásra, mondtam, hogy nem kell gumi, a 30 napos ciklus 24. napján úgysem vagyok termékeny, meg amúgy is milyen gáz, hogy házasságban úgy élünk, hogy szinte még sose voltunk együtt gumi nélkül. (A spermicidtől viszkedtem.) Pár nappal később hiába vártam a vérzésemet, nem jött. A férjem újra örült nagyon, én kevésbé örültem akkor, de hát ugye ez volt a második csoda az életemben. :) Úgy fogom fel, hogy tervezni olyan dolgokat lehet, hogy ma elmegyek egy kiló kenyérért a boltba, vagy jövő nyáron hova megyek nyaralni pl., de a gyerekek nem ilyen tervek voltak, hanem váratlan ajándékok az élettől/sorstól/Istentől/stb (ki miben hisz).

2018. aug. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!