Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vitaminokat ajánlotok...

Milyen vitaminokat ajánlotok a babaprojectet megelőző időszakban?

Figyelt kérdés
Novemberben próbálkozunk majd, femibion terhesvitamint vettem, nem tudom mennyivel előtte érdemes elkezdeni szedni (a neten azt ajánlják, hogy 3 hónappal előtte kezdjük el szedni). Olvastam még, hogy a halolajkapszula is jó várandósság előtt és alatt (halat egyáltalán nem fogyasztok, mert nem bírom megenni). Szerintek elég, ha elkezdem szedni szeptemberben ezt a két terméket vagy más lenne fontos? Egészségesen étkezünk mind a ketten. 27/L
2018. aug. 16. 06:47
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Terhesseg elott a folsav a legfontosabb, ennek kell fogantatasra rendben lennie a gerinczarodasi rendellenessehgek miatt. Ennek van egy ajanlott mennyisege, de gondolom a femibionban ez benne van,
2018. aug. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
A terhesvitaminban minden fontos megvan, de én a próbálkozás előtt pár hónappal csak folsavat szedtem és a 4. hónapban sikerült. Utána kezdtem csak el a terhesvitamint, pont a Femibiont, de ettől (is) sokat hánytam. Amikor átváltottam Elevitre, enyhült a hányinger, szóval ki kell tapasztalnod, hogy melyik a jó. A barátnőm a DM-es vitaminra esküszik, egyszer sem hányt, csak kicsit émelygett, de ez is elmúlt a második trimeszterre.
2018. aug. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Elég, de ha nem szedsz semmit, az sem baj.

Főleg ha valóban egészségesen és változatosan étkeztek.

2018. aug. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
D3 4000 NE és folsav a legfontosabb. És a kapszula, ha nem bírod a halat. De ez a két legfontosabb.
2018. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
D vitamin, E vitamin, folsav, szelén.
2018. aug. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Hiába pontoztok le. Tudom hogy nagy divat ma minden vitamint magunkba tömni. De vitamin hiány nélkük tök felesleges. Nem tudsz raktárakba halmozni, hogy később ha kevés van akkor hozzá tudjon nyúlni a szervezeted.


Alig pár éve divat a terhesvitamin. Nem segíti a teherbeesést. Sem a megtartást.


Vicc oldal.

2018. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

6

A Magyar Orvosi Kamara állásfoglalás szerint a magyar emberek 95%-a D3 vitamin hiányban szenved. Ez a vitamin, helyesebben hormon, összefüggésbe hozható az autizmussal, a cukorbetegséggel, a szívbajokkal, a magas vérnyomással, at IR-rel, a PCOS-sel, a pajzsmirigy-bajokkal ...


A feolsav hiánya okozza a farkastorkot meg a nyúlszájat, és sok korai vetélést.


Ha az anyanem vitaminhiányos, akkor hurrá. De amint bekerül a magzat, az kivonja, ami magának kell: az anya vitaminhinyos lesz mégis.


Terhességi görcsök, hajhullás, fogromlás, későbbi förnyedt hát, csontritkulás? Mind amiatt van, mert az anya nem fogyasztott a terhessége és a szoptatás alatt elég magnéziumot ÉS kalciumot.



Soroljam?

Igen, "divat" a vitamin. Sőt, "divat" újabban a sok oltás is csecsemőkorban. Régen ez nem így volt. De akkor belehaltál egy vakbélgyulladásba, mert nem volt műtét ...

2018. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

7-es vagyok, elküldte hamarabb.


DE, tudsz raktározni. A zsírban oldódó vitaminokat, mint azt te nem talultad meg biológia órán, raktározod. Ezek az A, D, K, E vitaminok.


A maradékot, a vízben oldódóakat minden nap szedni kell, éppen amiatt, hogy ürülnek minden nap.


És ott vannak még az ásványi anyagok is.


Szóval, gondolkozz, mielőtt butának fested le magad.

2018. aug. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A baba szempontjából a folsav a fontos. Mást nem muszáj szedni, csak akkor, ha hiányod van belőle, de ha tényleg helyesen táplálkozol, akkor nem fontos a tervezés alatt szedni. Terhesség alatt azért célszerű, mert a baba elveszi, ami neki kell, de az anyának már lehet, hoyg kevés marad. Terhesség alatt magad miatt kell pótolni a vitaminokat. (Egyébként régen tényleg nem volt terhesvitamin, de akkor már 40 évesen öregasszonyok voltak a nők, fogatlanok, és őszek voltak.)
2018. aug. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!