Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes elkezdeni...

Mikor érdemes elkezdeni vitaminokat szedni? Milyeneket?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva kezdünk próbálkozni babával. Folsavat már szedek, mert olvastam, hogy azt előtte érdemes elkezdeni. Van még olyan vitamin, amit a terhesség előtt kezdjek el szedni? Melyiket? Illetve ti mikortól mit szedtetek?

Köszönöm előre is!


2018. máj. 11. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nekem az orvosom a femibiont ajánlotta, végig azt szedtem, végig kíséri a terhességet plusz a szoptatást is.
2018. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Nalam a meďosegi orvos zt krte legalabb 1 honappal lotte kezdjek el zedni terhes vitamint fmibont szedtem, de nezhetsz mast is, csak figyelj hogy ha van a terhesseg tobb idoszakara, akkor a legelso trimeszterre ajanlottat szedd (vagy a teherbeeseshez valot...).
2018. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Femibion!
2018. máj. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. máj. 12. 08:01
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Hm. Folsavat egy magzati gerincfejlődési-rendellenesség kivédésére szedetnek emelt adagban (3-6 mg) a babatervezéstől a 12. hétig. Ha még nem állhat fenn az esélye se a megtermékenyülésnek, akkor úgysem gyakorolhatja a megelőző hatását...


D-vitamint érdemes szedni (akármikortól minimum szoptatás végéig) 1500-2000 NE-t. Háziorvos és bármilyen szakorvos fel tudja írni, úgy olcsóbb. Multivitamin készítményekben csak a töredéke található az ajánlott mennyiségnek.

2018. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!