Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy tudnek teherbeesni?

Hogy tudnek teherbeesni?

Figyelt kérdés

Tudom,biztosan sok negativ kommentet fogok kapni de el vagyok keseredve.

Szoval parommal 6 eve vagyunk egyutt,es elterveztuk januarban hogy babat szeretnenk. Februar vegen terhes is lettem de 7-8 hetesen missed ab-om lett muteti befejezessel amit amig elek nem felejtek el.

Azota eltelt mar par honap es hiaba mondom a paromnak probaljuk meg ujra, azt mondja ez egy jel volt hogy a babanak nem most kellett jonnie es halasszuk el ezt jovo juliusig legalabb. Az a baj a veteles miatt en iszonyatosan magam alatt voltam,magam hibaztattam mindenert. Most mar ugy ahogy ossze szedtem magam de igazi gyogyulast csak ugy ernek el ha megint megfoganna a baba.

Most ugy vagyunk hogy nem vedekezunk a szex kozben csak a vegen huz fel ovszert hogy meg veletlen se legyen baba. Tudom durvan hangzik de hogy tudnam elerni hogy meg is teherbeessek? Ha ujra terhes lennek biztos nem mondana hogy vetessem el,de igy magatol nem kepes mondani hogy oke vagjunk bele ujra.

Tenyleg nem tudom mit csinaljak. Elore is koszonom a rendes valaszokat,megertem azt is ha valaki ezen felhaborodik de el vagyok keseredve.

En 30 eves vagyok a parom 41.



2018. aug. 24. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem ezt várod, de akkor is leírom, a lehető legkedvesebben, ahogy tudom. Nagyon sajnálom a babátokat, szerencsére én nem tudom, milyen érzés ez. Úgy gondolom, ezt a terhességet és ezt a babát el kell gyászolnotok, le kell zárnotok magatokban, és amikor őt elengedtétek teljesen, mindketten, akkor jöhet az új baba.


A férjed hogy van lelkileg? Csak magadról írtad, hogy megviselt a vetélés. És ő? Beszélgettetek arról, ő mit érez? Neki is a gyermeke volt, ő is elveszítette a kisbabáját. Lehet, hogy ő még nem készült fel arra, hogy újra várandós legyél. Én úgy érzem a soraidból, hogy te sem, mert nem zártad még le az előző terhességet.


A felvetésed, ne haragudj, de gusztustalan. Te is tudod, hiszen látható, hogy a kétségbeesés miatt jutott ez eszedbe. Persze ha besikerülne egy új baba (mivel csak a végén védekeztek, egy kis esélye van is), akkor sok boldogságot hozzá. De én ezzel várnék, míg mindketten rendbejöttök lelkileg.

2018. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Beszeltem vele errol termeszetesen de o azt mondja a mult az mult ami elment nem lehet visszahozni es o ezzel le is zarta. Nem szereti ha errol beszelek vagy ezzel nyaggatom ugy mond.Igaz az is hogy teljesen nem zartam le magamban a dolgot hisz szamomra iszonyat nagy tores volt foleg ugy hogy elotte par honappal a dokim azt mondta lehet meddo leszek... ezt nem irtam elozoleg. Szoval gondolhatod hogy megorultem mikor kiderult hogy meg is csak sikerult elsore teherbeesnem.

Felek attol is ha sokaig varunk valami miatt tenyleg nem sikerul majd a baba... Nekem nagyobbak a felelmeim ez miatt mint a paromnak. Lehet bantja ot is de egyaltalan nem mutatja ha pedig beszelek vele azzal zarja a dolgot amit fent emlitettem.

2018. aug. 24. 20:34
 3/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Elhiszem, hogy nagyon szeretnél egy babát, de ha a párod úgy érzi, hogy várnotok kellene még egy kicsit a következővel, akkor szerintem tartsd tiszteletben az akaratát. Lehet, hogy neki még idő kell a történtek feldolgozására, csak épp nem akar erről beszélni, mert neki lehet ez így könnyebb.

Persze kijátszani egész biztosan kitudnád valahogy, de szerintem egy olyan kapcsolatban, ahol érett, felnőtt emberek vannak, akik szeretik és tisztelik egymást, ilyen fel se merülhetne.

2018. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazad van. En szeretem es tisztelem de akkor picit o is lehetne velem megertobb mivel nagyobb reszben en sinylettem meg az egeszet.Amikor a korhazban voltam sem tudott mellettem lenni. Nem latta amit en lattam es nem erezte amit en ereztem.Sajnos az ilyen dolgokat a ferfiak nem ugy elik meg ahogy a nok.
2018. aug. 24. 21:39
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez hülyeség. Neki ugyanúgy a gyereke volt, ugyanakkora veszteség. Fizikai fájdalmat nem érzett, valóban, de szerintem ez is rosszabb, mert azt érzi, ő kimaradt az egészből, ráadásul neked kellett szenvedni “helyette” is.


Mi nem veszítettünk el babát, de évekig vártunk, mire megfogant az első. Volt olyan hónap, amikor a férjem szomorkodott jobban, amikor megjött. Egy normális férfit ugyanúgy földhöz vágnak ezek a dolgok.

2018. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
En nem varom el hogy ugyan ugy szenvedjen,tavol alljon tolem. Viszont azt elvartam volna hogy jobban oda figyel ram a tortentek utan. Ettol eltekintve csak attol felek hogy mindennappal kisebb az eselye hogy teherbeessek. Hiszen fiatalabb mar nem leszek. Decemberben toltom a 31-et es a nogyogyaszom is a mai napig azt mondja o sem igen erti hogy eshettem teherbe akkor mar elso probalkozasbol.De ugye nem is maradt meg a baba. Ossze vissza menzeszelek,volt 2 honap hogy meg sem jott.Orvosom tanacsa szerint ha babat szeretnek akkor lassan el kene kezdeni ujra probalkozni mert kesobb lehet nem leszek ilyen szerencses mint akkor,es valoszinu lombikot kell csinalni. Ezt nem igen fogja fel a kedves parom.En nem bele rangatni akarom olyanba amit nem szeretne meg nem is mondta nem akarja de en belehalok ha esetleg varok jovo szeptemberig es vegul meddo leszek. Nem cigizek,nem iszom,egeszsegesen elek es o is,anyagi hatter is meglenne egy babahoz. Persze nem szeretnem becsapni meg ilyesmi.megprobalok beszelni vele,de mi lesz ha nem megyek vele semmire... Felek ettol is.
2018. aug. 24. 22:43
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem teljesen fura a párod hozzáállása, egy 7 hetes vetélés szinte csak a nőnek fájhat, maga a terhesség is csak pár nappal a vetélés elött derülhetett ki, ilyesmi után azok, akik szeretnének gyereket, próbálkozni szoktak és nem azt mondják, hogy most 2 évig nincsen kedvem hozzá, biztos, hogy rendben van ez a kapcsolat és veled akar együtt lenni?
2018. aug. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Eddig semmi problema nem volt ezzel kapcsolatban. Talan picit megijedt bar ezt sem igazan ertem miert. Nekem is furcsa. Nem veszekedunk, meg tudtunk eddig beszelni mindent meg ha problema is akadt! 10 eve ismerem mar es ugye csak par eve vagyunk egyutt.

Szeretjuk egymast! Legalabb is en nagyon szeretem! Lelkileg meg most is faj a baba elvesztese de ezt maximum az ido tudja csak enyhiteni. Most minden erommel azon vagyok hogy magam egeszsegesen tartsam.Vitaminokat is szedek,egy korty alkoholt nem iszom, meg alkalmakkor sem! Egeszsegesen etkezem. Tenyleg probalok minden erommel azon lenni hogy ha lesz baba akkor o egeszseges legyen es ez ad nekem erot! Szerencsere parom sem dohanyzik es nem iszik.

Meg annyit mondott szerinte kell minimum fel ev a testemnek hogy ugy mond regeneralodjon hogy utana ne legyen baj.

Ha nem most rogton de szerintem november kornyeken meg lehetne probalni! Nagyon szep karacsonyi meglepetes lenne! De lehet csak en latom igy.

2018. aug. 25. 01:57
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Igen pár hónapot biztosan kell várni, de nem éveket, beszélj a pároddal, mert szerintem ez nagyon rosszat tesz a lelkednek, hogy az első sikertelenség miatt neki már nincsen kedve, 4 barátnőmnek volt vetélése 7.-12. hétben, mindannyian 2 hónap után tovább próbálkoztak és nagyon hamar anyukák lettek.
2018. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnalom oket de annak orulok hogy akkor azota nekik sikerult a baba :)

Borzaszto erzes ez. Beszelek parommal ma este mindenkepp.

2018. aug. 25. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!