Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem kerek kritikat csak...

Nem kerek kritikat csak tanacsot es velemenyt a korrol. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szoval

Parommal most leszunk egyutt 5honapja de a kapcsolatunk felhotlen es tokeletes

Minden stimmel koztunk

Par napja arrol beszeltunk hogyha majd miutan betoltottem a 18-at es befejeztem az iskolat teljesen es minden megvan amit akartunk akkor gyereket vallalunk.

Nos en nagyon szeretnem

Nagyon nagyon

De iszonyuan felek hogy nem lesz jo a gyereknek es hogy ilyen fiatalon meg nem birnam

Ezert o felhozta hogy akkor varjunk 10evet vele

De az meg olyan soknak tunik

Es tudom olyannak tunok akinek semmisem jo

De nem ez az igazsag csak egyszeruen nagyon szeretem a babakat de felek is.

Szerintetek mi az idealis kor gyermek vallalashoz?

Esetleg tanacsok?

Szeretem ot es nemerdekel ha beszol barki hogy ez csak 5honap

Lehet hogy 5honap de nekem 5evnek tunik lassan mert ugy telik vele az ido.

17L

Köszönöm a valaszokat elore is.


2018. aug. 26. 20:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Az első gondolat a jó.


Par napja arrol beszeltunk hogyha majd miutan betoltottem a 18-at es befejeztem az iskolat teljesen es minden megvan amit akartunk akkor gyereket vallalunk.


Szóval a lényeg ebben, ha minden megvan. Gondolom te sem csak egy érettségire vágysz, plusz ha tanulsz vagy dolgozol pár évet a gyerekednek is többet tudsz nyújtani. A baba után normális munkatapasztalat nékül nem leszel épp keresett a munkáltatók között.


Szóval ha nem is 10 évet de pár évet várhatnátok a babával. 20-25 évesen sem leszel idős egy babához. Addig párodat is jobban megismered, összeköltöztök és kiélvezitek a kettesben töltött időt. Hidd el nagyon jó érzés együtt nyaralni vagy csak hétvégén a saját lakásban lustálkodva felkelni úgy hogy nincs mit csinálni.

2018. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van a barátodnak. Bőven ráérsz 25 felett. Legyen szakmad, lakás, GYED, pénz.
2018. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez teljesen igaz csak ugye az a baj velem hogy beleelwm magam es nehezen mondok le rola

Meg nehez ha folyton odabujik es azt hajtogatja hogy mennyire lurkokat akar

Az biztos hogy az almaimat szeretnem baba elott elerni csak egyszeruen olyan szerethetoek es edesek hogy kicsit elszallt velem a lo

Igazatok van es köszönöm.

2018. aug. 26. 20:50
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
18 évesen lesz annyi munkaviszonyod hogy gyedet kapj? Van annyi pénzetek hogy mindennemű szülői segítség nélkül, függetlenül éljetek saját házban vagy albérletben? Van annyi pénzed hogy ha bármi baj történne, egyedül, nem a szüleid nyakára költözve is el tudnád majd látni a gyereket?
2018. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki akkor vállaljon gyereket, amikor egyrészt késznek érzi magát rá, másrészt megfelelő körülményeket tud biztosítani a felneveléséhez.

Nem írtad, hogy nálatok ezek megvannak-e. Ha te még iskolába jársz, akkor gondolom, nincs jövedelmed. Párodnak van? Ha 18 évesen nekiállsz gyereket nevelni, akkor jó pár évig továbbtanulni, képzettséget, szakmát szerezni sem fogsz tudni. Baromira nehéz lesz elhelyezkedni kisgyerekes anyaként érettségivel, szakma nélkül.

Hol/kinél laknátok? Szülők tudnának-e segíteni, ha szükséges lenne?

Tényleg nem bántásból írom, de öt hónap nagyon kevés. Persze te felhőtlennek érzed, de ez attól van, hogy ez épp a rózsaszín köd. Öt hónap alatt még meg sem ismertétek igazán egymást, nem is laktatok együtt. Bármi lehetséges, az is, hogy majd férj és feleség lesztek és az is, hogy újabb öt hónap múlva már nem lesztek együtt (persze ne legyen így). Te magad azt írod, hogy a korodat illetően is kétségeid vannak. Párodnak igaza van, várjatok, nem biztos, hogy tíz év lesz belőle, lehet mondjuk öt is, de felelőtlenül ne vágjatok bele.

2018. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

Jesszusom, eszedbe ne jusson 18 évesen rögtön gyereket vállalni.


Az, hogy azt mondod, teljesen tökéletes a kapcsolatotok, csak azt mutatja, hogy még nem vagytok elég érettek. Egyetlen kapcsolat sem tökéletes. Ti még nem álltok készen egy gyerekre, egyénileg és párként sem.


Egyébként miért kell 10 évet várni, ha nem rögtön akarjátok? Nem értem. Van ám átmenet a kettő között, nem csak ez a két véglet. Ki tudja még, hogy milyen életetek lesz 5-6 év múlva, lehet, hogy akkor már készen álltok majd. Vagy ki tudja, talán 10 év múlva sem. Ezt még nem tudhatjátok előre.

2018. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, eszembe jutott pár gondolat még.


Hiába mondod, hogy olyan, mintha öt éve lennél vele, öt hónap alatt biztos, hogy nem ismersz valakit annyira jól, hogy közösen gyereketek legyen.


Láttad már betegen? Részegen? Tudod milyen amikor gyászol? Tudod milyen amikor teljesen padlón van? Amikor nagyon stresszes és fáradt? Amikor éppen nincs kedve hozzád, hanem inkább egyedül lenne? Tudod, hogy bánik a pénzzel? Tudod, milyen vallású? Tudod, hogy milyen elvek szerint nevelné a gyereketeket?


Csakis akkor vállalj gyereket valakivel, ha minden fenti kérdésre igen a válasz, és még mindig úgy gondolod, hogy vele képzeled el a jövődet.

2018. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm emberek.

Es igen 5honap nagyon keves es egy baba ki**szott sok penz

Az elsore az hogy rengeteget voltunk egyutt ismerem mint a tenyeremet neha meg a fejebe is latok es tudommit akar

Sosem unatkozunk egyutt mindig van mit csinalnunk meg akkoris ha nem terveztunk semmit

A masodikra pedig a babas dologra

Anyuek segitenenek csak en azt sosem akarnam mert igyis rengeteget kapok plusz a tesoim is

Szoval szerintem varok vele 6-7evet es felnovok mert nem lesz egy konnyu menet az biztos

Mert ahogy a noveremet nezem neha (oktoberben lesz 1eves az unokaocsem)..25eves de egyszeruen kivan szegeny idegileg neha

Pedig angyali kisgyerekkel aldottak meg ot..

2018. aug. 26. 21:05
 9/28 anonim ***** válasza:
29%

"es minden megvan amit akartunk akkor gyereket vallalunk."

Mi az a 'minden'?

A 'minden' után meghalnak az anyagiak utáni vágyak.

Gondolod, hogy ha a 'mindenben' benn a külön kocsi, jó kocsi, drága kocsi, nem vágytok még jobbra, 'menőbbre' (ami drágább is)?

Ha megvárjátok, hogy 'minden' meglegyen, soha nem lesz gyereketek.

2018. aug. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Mindent tudok rola.

Mondom

Ismerem mint a tenyerem

Durva 5honap utan es hihetetlen de igaz.

En apolgattam mikor itt beteg volt vagy mikor leesett a lepcson

Legjobb baratomnal voltunk es sokat ittak es lereszegedtek nem volt vele baj.

A nagymamajat es nagypapajat

gyaszolja meg a mai napig.

Mikor teljesen padlon van sir es kionti a szivet es nem tudja mit tegyen

Amikor stresszes es faradt akkor ordibal mindenen felhuzza magat es sir az idegtol

Olyankor nem beszelunk o elvonul zenet hallgatni en pedig olvasok

A penzzel bajai vannak elegge szeret koltekezni ez egy nagy problema de mar kezdi megtanulni hogy nem vehet meg amit csak szeretne

Katolikus vallasu.

Aztmondta nem akarja ugy nevelni oket mint ahogy az o apja ot. Peldat szeretne bekik mutatni es mindennel jobban szeretni oket. Szigorunak lenni de kozben vajszivunek is.

Ezeket teljesen oszinten irtam.

Ha hisztek nekem ha nem.

2018. aug. 26. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!