Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok valami véleményt/kr...

Mondanátok valami véleményt/kritikát?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy nagyon jó ötletem, de sehogy sem tudom leírni. Még ha a fejemben nagyon jó is valami, amikor leírom és visszaolvasom, akkor az egy kínszenvedés, és a legszívesebben elégetném :'D Arra vagyok kíváncsi, hogy mások ezt hogy látják, mi megy félre, ami miatt ilyen pocsék, mert már tényleg nem tudom?! Itt egy részlet, ez kb az egyetlen, amit még fel is vállalnék, hogy én írtam, ez még nem is rossz. Aki értelmes kritikát ír, annak ha kéri, elküldöm a többit is, de azok tényleg kínosan rosszak (nem szerénykedek, komolyan!) és igazából azokkal kapcsolatba kérnék tanácsot, csak azokat tényleg nem merem ide így kiírni :'D

Az elbeszélő egyébként egy varjú, csak hogy érthető legyen.


Egyik téli reggelen esett, hogy amint szokásos utamat róttam a Tölgyhöz, feltűnt előttem a kietlen hópusztában egy fiúcska. A leglehetetlenebb időjárás uralkodott aznap, a hó elborított mindent, és úgy tetszett, el sem áll, a szél pedig annyira fújt, hogy még nekem is igen meggyűlt a bajom a repüléssel.

Bolond lehet ez, arra gondoltam. Mi indoka lehet valakinek ilyen kegyetlen reggelen útra kelni, hacsak nem az, hogy a Tölgyhöz kell sietni? Akkor megérteném, de nem a nagy Erin volt ő, hanem csak valami embergyerek, így hát követtem őt, végül is éppen abba az irányba tartott ő is, ahová én igyekeztem.

Elszánt arcán láttam, hogy kissé kétségbe ejti ugyan a vihar, nem fog egyhamar visszafordulni. Sálját félig arcára tekerte, úgy ment tovább, én pedig követtem. Az erdőben már a fák felfogták a szelet, csak nyikorgó csúcsaik árulkodtak a vad légmozgásról, amely koronáikat tépázta. A fiúnak nyomban felderült az arca, amint nem süvített a levegő a füle mellett, csak a hó hullott rendíthetetlenül alá a fák ágai között.

Attól féltem, esetleg észrevesz, mert minél beljebb hatoltunk a sűrűbe, annál vidámabban tekingetett körbe.

Egy idő után feltűnt, minek örül. Nem volt sehol egy árva lábnyom sem, ő volt a legelső, aki aznap arra járt. Hóangyalt csinált, körbe-körbe sétált, páros lábbal ugrált, és nevetett a tréfán, amint lábnyomait szemlélte. Milyen mókás lenne látni az emberek arcát, akik majd a nap folyamán erre járnak! - erre gondolhatott. Közben néhány virgonc veréb egy kis élelem reményében követte őt, az ágakról a havat leverve. Úgy láttam, ez tetszett neki, ő is elkezdte az alacsonyan lévő ágakról leverni a havat.

Hanem amint elunta, és hazaindult, a hó szép lassan eltemette a lábnyomokat, de ezt ő már nem tudhatta, és azt sem, hogy nem ő volt az első, aki aznap arra járt.



2016. jan. 24. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?Képzeld,nekem tetszik:) Még sosem olvastam történetet egy állat szemszögéből,egyrészt ezért is keltette fel az érdeklődésemet.Leírnád esetleg,miről fog szólni,illetve regény lesz-e? Vagy novella? :)

Mindenesetre javaslom,hogy folytasd.Ne légy túl önkritikus magaddal,azt írd le,amit érzel és hiszel.Sok szerencsét!

2016. jan. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi hiba.:-)

Jó. Viszont engem is érdekelne miről szól. Jöhet a többi részlet.

azt ugye tudod hogy mire az írónő megírta a Pottert több kilónyi kéziratot írt át, javított folyamatosan.

2016. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 herika04 válasza:
Nagyon jó, átküldenéd az egészet? kapafala@gmail.com
2016. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hú, ez nagyon jó! :) Sajnos nincs időm többet is olvasgatni, de ez nagyon tetszett. Csak így tovább!
2016. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Aki kérte, hogy küldjek még, valószínűleg a hétvégén fogom küldeni, még át akarom előtte nézni. Ne számítsatok nagyon sokra, meg azok is inkább csak ilyen kis részletek, illetve az elejét elkezdtem írni, ami nagyjából három oldal, de azt még nagyon át kell néznem, megpróbálom azért szalonképessé tenni.

A kérdésekre válaszolva pedig: ez egy regény lesz remélhetőleg, tömören a felnőtté válás elkerülhetetlenségéről fog szólni, és hogy mennyire megváltozik az ember lelki világa ennek során, de nem kell megijedni, nem megyek bele ilyen pszichológiai okfejtésekbe meg tudom is én, hanem képekkel, szimbólumokkal fogom megmutatni, a történet fog önmagáért beszélni. A mesevilág fog lassan átalakulni a rideg valósággá, amit azért itt-ott átsző a mese fonala, tehát nem pusztul ki belőle teljesen az álomvilág.

Egyébként nem végig a varjú szemszögéből lesz, sőt, azok csak kisebb szakaszok lesznek egy-egy fejezet között, legalábbis úgy terveztem, de még nem tudom igazából, elég ingatag még a dolog.

Az egyetlen problémám, hogy a karaktereim valahogy üresek, nem tudom őket "életre kelteni". Ha valaki jártas az ilyesmiben, adhatna tippeket, mert elég fontos lenne a jellemek ábrázolása, de hát ha nincs jellem... :)

2016. jan. 27. 00:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyik téli reggelen esett, hogy amint szokásos utamat róttam a Tölgyhöz... - kedves, a köröket szokás róni. :)


De nekem elsősorban fogalmazásbeli problémáim vannak: túl bonyolultak a mondatok. :)


Egy idő után feltűnt, minek örül. - nem örül, nem tudhatod. Írd feltételes módba, "örülhet". De küldheted, átnézem szívesen. :)

2016. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszik!! Tehetséges vagy :)

Át tudnád küldeni nekem is?:)

2016. szept. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!