Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1hete vettek fel az uj munkahe...

1hete vettek fel az uj munkahelyemre. Ma elmaradt a mensim nemkizart hogy terhesvagyok 1eve mar h probalkozunk babaval de eddig nem jott oszze. Es lehet h most megis.1eves szerzodest kaptam. Elkuldhetnek? Persze szeretnek dolgozni amigtehet

Figyelt kérdés

2018. szept. 21. 20:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
Próbaidő alatt bármikor elküldhetnek, az egy év lejártakor pedig nem hosszabbítják meg a szerződésedet, GYED-et így nem fogsz kapni. Szerintem elég "bátor" dolog volt aláírni egy ilyen munkaszerződést annak tudatában, hogy babát szeretnétek. Szerintem még inkább most keress olyan munkahelyet, ahol határozatlan idejű szerződésed lesz.
2018. szept. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha én munkáltató lennék és az új munkaerő tappenzzel kezdene, akkor bucsut mondanék neki azonnal
2018. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem ertem mit kell itt erkolcsoskodni hogy bunkosag. A munkaltatok sorozatosan mit muvelnek az alkalmazottakkal?? Hagyjuk mar ezt! Nagy ritkan adodik ilyen, hat elobb nezem magamat mint a munkaltatot, a munkatatot is csak a sajat nyeresege erdekli le se sz***ja az alkalmazottat es kiszipolyozza ahogy lehet..nem ettol fog ehenhalni szegenyke.

Errol ennyit!

2018. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem igy terveztuk. Mar feladtuk, hogy nem jon a baba. Ezert mertem leszamolni a regi munkahelyemrol es masik munkat vallalni es mondván majd kesobb visszaterunk a baba programra. De lehet engem tamadni... Koszonom az eddigi valaszokat azoknak akik megertik ezt a helyzetet.
2018. szept. 22. 12:13
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem támadott le senki, de pont az ilyenek miatt negatív a munkáltatok hozzáállása a nőkhöz
2018. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%

Próbaidő alatt nem mondanám el a terhességet. Próbaidő után nem mondhat fel a szerződés lejárta előtt, mert az a munkáltatónak is sokba kerülne. Ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor mehetsz táppénzre, akár szülésig v. csed igénylésig, akkor, ha a 2 munkahely között nem volt 30 napnál több megszakítás! A szüléskor még fennáll a munkaviszonyod, mivel a szerződésed 12 hónapra szól, a terhesség meg 9 hónap, de a biztonság kedvéért én 28 nappal korábban igényelném a csedet. Persze előbb tesztelj, ha nem jön meg.

A munkáltatókról meg annyit, hogy az milyen már, mikor egy több éve neki dolgozó nő terhes lesz, a munkáltató meg azon mesterkedik, hogy tudja kirúgni a nőt. Na, az milyen már?

2018. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 paradicsom31 ***** válasza:
75%
Azért megírod, hogy van-e baba?
2018. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!