Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van koztetek olyan, aki ugy...

Van koztetek olyan, aki ugy esett teherbe, hogy tudta, a parja nem fog orulni, ki fog akadni? Hogyan talaltatok a dolgot?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok es nem tudom hogy mondjam meg a paromnak. O mar 33 en 28 eves vagyok, 10 eve egyutt vagyunk. En orulok, de az o reakciojatol felek, tudom, hogy o nem akar. En akartam, ezert ugy dontottem, hogy abbahagyom a fogamzasgatlot egy evvel ezelott. Elmondtam neki, hogy nem szedem, hogy ne vagjam ot at. Azzal erveltem, hogy o nem akar babat, en igen, igazsagtalansag fogamzasgatlot szedni, en meg akarom adni az eselyet annak, hogy hatha becsuszik. O egy eve nem elvez belem, szexualis eletunk azota is igyanugy rendszerezes es izgalmas, semmi baj nincs a kapcsolatunkkal, ennek kapcsan sem. Egyszeruen csak nem akar gyereket. Egyebkent konkret ervei nincsenek, hogy miert nem. Szerimte a gyerek nyug.

Ossze szeretnem szedni a gomdolataimat es elmondani, hogy mit erzek, de felek, hogy le fogok blokkolni es majd o veszi at a beszelgetes iranyitasat. Nem tudom, hogy hogyan kommunikaljam le a dolgot.


2018. okt. 16. 14:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is az volt az első gondolatom hogy akkor miért nem húzott gumit , az én nem szedhettem gyógyszert s volt olyan felfokozott állapot hogy mondtam neki hogy húzzon gumit , sosem tette meg mert nem akart akkor még babát !

Ezt hívják felelősségnek !

Egyèbkent egyszerű megmondod neki hogy babát vársz , mást nem tudsz , aztan meglátod hogy reagál , bízzunk benne hogy jol fogadja !

2018. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem is értem, komolyan... Kettőtök közül ő nem akart gyereket, te pedig igen, mégis tőled várta, hogy gondoskodj a védekezésről, és kitedd a tested a fogamzásgátló kockázatainak? Erre ötletem sincs, hogy mivel tudott rávenni téged, mindenesetre megköszönheti, hogy egészen eddig az egészséged kockáztatásával te gondoskodtál helyette arról, hogy az ő akarata érvényesülhessen, a tiéd pedig ne. Az mind nagyon szép és jó, hogy nem élvezett beléd, de mindenki tudja, hogy a megszakításos módszer nem épp a legmegbízhatóbb, vagy talán a koton is túl nagy "nyűg" lett volna neki? Ezek között a körülmények között egy szava nem lehet, ő is vállalta a gyereket azzal, hogy nem védekezett felelősen. Tulajdonképpen ez a jelenlegi egy kompromisszumos helyzet, mert te eddig türelemmel vártál arra, hogy gyereketek legyen, ő pedig mostantól türelemmel viselheti a "nyűgöt", ami egy gyerekkel jár. Bocs, kicsit kiégtem a párod hozzáállásán, de azért remélem, hogy minden rendben lesz, és meg tudjátok beszélni békességben a dolgot. A lényeg, hogy nem kell azt érezned, hogy bármi oka lenne haragudni rád, így is sokkal többet tettél eddig a védekezésért, mint ami elvárható lett volna (ő meg sokkal kevesebbet). Tehát nem kell meghunyászkodni, de támadni sem. Határozottan, egyenesen, boldogan, szeretettel mondd el neki, mi a helyzet.

(Figyelmeztetlek, hogy van itt a fórumon valami szerencsétlen vén lúzer, akinek van valahol a világban egy gyereke, amely tényt olyan szinten nem sikerült feldolgoznia, hogy minden ilyen kérdésnél perceken belül megjelenik, hogy telefoshassa azt "Szegény megesett férfi panaszai" című sirámjával. "Jajj, szegény férfiak, a koton kényelmetlen, a felelősség szar, a gyerektartást sajnálom, a szegény, ártatlan, terhesség létrejöttétől teljesen független férfi miért nem félemlítheti meg, és kergetheti el a nőt abortuszra?". Hát neki nem sikerült, ezért vagyunk megverve vele :D Felpontozgatja magát, másokat le-, privátban zaklatja az embereket. Ne vedd a szívedre, amiket ír neked, csak a szánalmas múltját és a silány életét próbálja feldolgozni, legjobb figyelmen kívül hagyni. :) )

2018. okt. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, ő az abortusz kategóriában önkielégít szóval ezt nem hiszem hogy látni fogja :D De jogos amiket írtál róla....:D


Kérdező, én azt nem értem ennek a kapcsolatnak mi értelme? Te akarsz gyereket ezért letetted a gyógyszert, ő nem akar ezért minden alkalommal "vigyáz", de szerinted a kapcsolatotok teljesen rendben van?! Nem tűnik fel hogy 2 különböző dolgot akartok felnőtt emberként? Ez hova fog vezetni szerinted?

2018. okt. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
40%

Hát ne haragudj, nekem elég hihetetlen hogy nem akar gyereket, te nagy dobra verted, hogy nem szedsz gyógyszert, ő meg ezek ellenére mégis felkoppint. Nem tűnik kereknek ez a történet.

Ahhoz, hogy valaki ne akarjon gyereket, nem kellenek konkrét érvek. Van olyan ember, aki nem akar gyereket és ennyi. A te párod is ilyen. Ahogy írták, nekem sem lenne gyomrom rákényszeríteni valakire egy gyereket, akit a háta közepére se kíván. Milyen gondolatokat akarsz összeszedni? Nyilván nem kell kiscipőt meg pozitív tesztet felszolgálni neki vacsorára, mert benne van az is hogy lenyeletné veled. Mond meg neki egyszerűen hogy az akarata ellenére te mégis terhes lettél. Aztán majd ő eldönti, hogy kíván e továbbra is veled lenni gyerekestül. Ha nem, abba se lesz semmi beleszólásod, rajta áll hogyan tovább.

2018. okt. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
16%

A miért nem védekezett kérdésekre:

"azóta nem élvez belém"

2018. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerű, ő nem húz gumit, mert kényelmetlen. Ha meg úgy maradsz akkor fizet havi 20e-t és kész.
2018. okt. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%
Gratulálok,egyedülálló anyuka lettél!!
2018. okt. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%

15. , az nem védekezés, azért kérdezik többen.


Szóval, ha ennyire nem akar gyereket, akkor miért nem védekezett a párod, kérdező?

2018. okt. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
47%

Nyers leszek:

O ezek szerint buta, nem törődom ember, aki nem érdemli meg hogy apuka legyen.

Te pedig: felelőtlen és valószínűleg a.) Kiszolgáltatott anyuka b.) Egyedülálló anyuka leszel


Nem akar gyereket, nem a férjed, nem akar elkötelezodni.

Abszolút felesleges (volt) egymás idejét rabolni. Ebből jól (meg ha most akár így is tűnik) nem fogsz kijönni hosszú távon.


Mennyi idő terhes vagy?

Orvosnak voltál már?


Ha nem akarja, megtartod?

Ha elhagy megtartod?


Ha egyedül maradsz fel tudod nevelni?


Ha ne adj isten bármilyen rendellebessege lenne, elég erős a kapcsolat hogy kibírja?


Ezekre amúgy előtte kellett volna válaszolni, de most is kíváncsi vagyok rá.



N/26

2018. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Örült neki, lányok! Nagyon köszönöm, kedvesek voltatok :)
2018. okt. 19. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!