Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátlótól ugye nem...

Fogamzásgátlótól ugye nem lehetek később meddő?

Figyelt kérdés
Ha akarok majd babát, gond nélkül lehet, ugye? Mármint ennek nincs semmi negatív hatása rá?

2018. okt. 18. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kérdés. Természetesen le fognak pontozni és azt fogják írni, hogy nincs. De én azt tapasztalom a 30as barátnőim körében, hogy akik 10-12 év gyógyszerszedés után kezdtek el próbálkozni azoknak sokkal nehezebben jött össze a baba, mint akik nem vagy rövidebb ideig szedtek gyógyszert. Azért gondolj bele X évig elnyomja a peteérést..én nem tartom jónak nagyon sok ideig szedni.
2018. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden beavatkozásnak a természetes folyamatokba, a fogamzásgátló szedésének is vannak negatív hatásai, mindenesetre nagyobb az esélye a trombózisnak, vagy a gyógyszer melletti nem kívánt terhességnek mint a meddőségnek. Ha viszonylag biztos és egészséges fogamzásgátlást szeretnél, akkor használjatok óvszert és helyi fogamzásgátló gélt vagy krémet.
2018. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 4 év folyamatos szedés után 7. hónapban fogant meg a kisfiam.

Egyébként bármi lehet, de úgysem tudod majd később semmivel sem bizonyítani, sem cáfolni azt, hogy ha esetleg 1 éven belül nem jön össze a baba, annak mennyi köze volt a fogamzásgátlóhoz. Mert egyszerűen valakinél okoz gondot, másoknál meg simán kiürül és egyből beindulnak a természetes folyamatok, akár 10 évnyi fogamzásgátló szedése után.

2018. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Indokolatlanul adsz magadnak hormonpótlást,ráadásul éveken keresztül.Már hogy ne lehetne ennek a jövőben negatív hatása?
2018. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Biztos van negatív hatása. Ennek ellenére fiatal korban ennél biztosabb védekezés szerintem nincs, de nem árt szünetet tartani.

Én 4 évig szedtem 3 különböző fajtát. Majd mivel véget ért az akkori kapcsolatom és sokat vacakolt a "ciklus" gyógyszer mellett, abbahagytam

Fél évig nem volt menzeszem utána. Végül Costylbegyt szedése után indult be újra

Még nincs gyerekem, direktben nem próbálkozunk, de nem is védekezünk ( megszakítás). 3 éve nem lett belőle baba. Nem tudom mennyit lesz nehéz teherbe esnem majd, de örülök, hogy jópár évvel a tervezés előtt befejeztem a tablettát

2018. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

3 évig szedtem.

Abbahagyása után 1 évig nem jött meg csak gyógyszeres segítséggel.

PCO-s lettem. Szerencsére az elmúlt, amint visszaállt a menstruációm.

Végül 2 missab után kiderült, hogy semmilyen hormon készítményt nem szabad szednem.

Nem kevés pénz és 3 év (azért csak ennyi, mert magánúton végeztem sok vizsgálatot) után született meg a babám. Természetes úton fogant.

Szóval, ha visszamehetnék az időben sose szedném. Pedig akkor az volt a hűmegha. Tudtam mikor jön meg, nem görcsöltem, nem kellett gumi stb.

És a vicces, hogy mióta nem szedem a fgátlót sokkal nagyobb a libidóm és a szex is jobb, hiába a gumi...

2018. okt. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A legtöbbször az a baj, hogy felírják olyannak is, akinek már eleve gond van a ciklusával. A gyógyszer majd "beállítja" jelszóval.

Én kb 6 évig szedtem, abbahagytam, mert sűrűn volt migrénem, nem az elejétől, hanem fokozatosan. Már az első menzeszem is pontos volt, amikor babát akartunk 1.hónapban sikerült.

2018. okt. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én végül úgy döntöttem, hogy nem fogom szedni, még a doki is lebeszélt róla. Ezeket a tapasztalatokat olvasva meg főleg elment tőle a kedvem...nekem van pár kis cisztám a jobb petefészkemben, ami PCOS-re utalna, de nem az, mert minden hónapban van menzeszem, nem vagyok elhízott(ponthogy vékonyka), nem szőrösödök túl extrémen meg ilyenek, szóval egy tünet sem fedezhető fel rajtam. Így inkább nem bordítom fel a dolgokat hormonkészítménnyel, egy volt osztálytársam agyvérzést kapott tőle, sokaknak pedig utána gondok vannak a teherbeeséssel(bár azt nem tudhatjuk, hogy a szedése nélkül is lenne-e).
2018. okt. 19. 06:57
 9/13 A kérdező kommentje:
#6 Emlékszem, hogy pár éve szedtem olyan 2-3 hónapig, de pont azért hagytam abba, mert nullára csökkent a libidóm. Meg még sok más mellékhatás is kijött rajtam.
2018. okt. 19. 07:00
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

én ellenpélda vagyok.


17 éves koromban kezdtem el szedni doki javaslatára, mert olyan erős menstruációs görcseim voltak minden hónapban, hogy a cataflam sem segített semmit, kórházba, vagy mentőt kihívva kaptam rá injekciót.


Most májusban hagytam abba (9év után), onnantól nem is védekeztünk (doki javaslatára). Első hónapban még napra pontosan megjött, másodikban meg már pozitívat teszteltem. most vagyok 16 hetes, és minden oké.

Ha meglesz a baba, tuti visszatérek a gyógyszerre.

2018. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!