Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 17 évesen túl fiatal vagyok...

17 évesen túl fiatal vagyok egy gyerekhez?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és 1 hetet késett, azt hittem terhes vagyok. már nagyon beleéltem magam, hogy lesz egy kis babám és már csalódtam amikor megjött.a barátom 20 éves és tudom, h ha véletlenül becsuszna vállalná a babát.Tudom,h fiatal vagyok, de úgy érzem, h kész lennék életet adni, majd felnevelni egy kisbabát. az anyagi hátterem meglenne, a párom elég jól keres és a szüleink is segítenének és én is szoktam suli mellett dolgozni.Szerintetek felelőtlenség lenne 17 évesen szülni?(Édesanyám is ennyi idősen szülte a bátyámat,-igaz akkor más idők voltak- és 4en vagyunk testvérek és elég jól élünk)
2007. dec. 3. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egy kicsit azért még várnék a helyedben,attól függetlenül,hogy mindent megtudnátok adni a picinek.Inkább menjetek el a pároddal kirándulni,erre-arra,üljetek be a kocsiba és induljatok el valamerre,legyetek együtt,bulizzatok...stb.Legyetek minél többet kettesben,mert ha meglesz a pici,ezekre a dolgokra egy ideig nem lesz időtök.Ez ez én véleményem,de lehet,hogy vki mást tanácsol Neked.Legyetek boldogok!
2007. dec. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom hová lesz ez a világ!Az hogy vágysz egy babára az oké, de felelősséggel is jár!Nem tudod milyen nehéz ez!17 éves?Még előtted az élet!Érettségi, egy jó szakma...neked még a tanulással kéne törödnöd!Vagy a bulizással!Nagyon fiatal vagy még ehhez!És itt nem a oénzről van szó!Jó lehet hogy van hátteretek és meg tudnátok élni, de NEM MINDEN A PÉNZ!!!(csak jó ha van)A pénz nem boldogít és nem pótol semmit!Szerintem gondold át ezt jobban!A mai világban nehéz jó munkát találni!Tanulj,legyen munkahelyed,és egy BIZTOS kapcsolatod!!20 éves a párod..az lehet hogy nagyon szeret és kitartana melletted, de ez egy ÉLETRE szól!!!!!Gonold meg!Bízom benne hogy átgonolod!!!
2007. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos,nem tanács csak magánvélemény.

Ha én döntöm el,h mikor jön Babóca,akkor mevárja amíg lediplomázom,és elköltözünk kertesházba.Megvárja amíg lesz egy jómunkám,és bedolgozom magam a melóhelyre.

De nem én döntöttem,hanem a természet.Válaltuk így is.

ne legyél még az!Élj egy kicsit!

2007. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Sokan ki oktatak mi? én most 33 éves vagyok 20-évesen szűltem és nagyon szeretem a gyerekeket,(most is) de ha újra kezdeném, biztos élnék még egy kicsit. Néha most érzem mennyi mindenröl le maradtam. Még egy kicsit legyél gyerek és szorakozz utazz, nem késel le semiről. Hidd el, nehézz ugy tanulni ha van egy babád.minden meg változik, az egész életed.Az a jó ha a picire teljes mértékben oda tudsz figyelni.Ja és a második válaszadónak: Ez a világ más mint régen, gyorsabban érnek a gyerekek. Kioktatással semire sem mész.
2007. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tanárként válaszolok neked, a diákjaimat elnézve. Mindegyik azt hiszi már révbe ért, mindent tud, mindene megvan. Igaz, hogy felpörgött világban élünk, de ezekhez a változásokhoz fel is kell nőni.Nem elég, hogy a szülőknek jó a hátterük, hiszen ők nem lehetnek mindig mellettetek, nektek is biztos anyagi egzisztenciával kell rendelkeznetek.Biztos vagyok benne hogy nagyon szeretitek egymást a pároddal, de az éveitek száma jelzi, hogy mindkettőtök egyénisége kiforróban van, változtok, alakultok még, ahogy gyűlik az élettapasztalat. Használjátok ki, hogy még kettesben mehettek, utazhattok mindenfelé, hogy még egymás megismerésére fordíthattok minden időt.A gyermek,megszületésétől fogva életetek végéig veletek marad, és ez mindenben változást hoz majd nektek.Ezek nem "rossz" változások, de a lényeg, hogy már hárman lesztek!A diákjaim egy része azért akar gyereket a párjától, mert abban bízik, hogy akkor vele marad örökre...ez tévedés. Sajnos nem egy példa mutatja, hogy a fiúk beijedtek az apaság gondolatától, és otthagyták a partnerüket, akik még a sulit is csak nagy nehezen tudták (vagy nem is) befejezni.Adj magatoknak még időt.
2007. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
17 eves korom ota akartam betegesen a gyereket,24 evesen szultem ,nekunk is vannak szuleink akik anyagilag is tudnanak segiteni de en nem kerek,ok mar felneveltek minket.ha addig amig vasalok a mama jatszik a fiammal az mar nagy segitseg.nem szabad masok erejere alapozni.imadom a babat de csak most hogy mar 9 honapos kezd el nagyon hianyozni hogy kimozduljak otthonrol,a baratok a bulik a szorakozas a fodrasz a kozmetikus mind mind hanyagolva lettek,pedig ugyanigy ereztem mint te.most boldog vagyok de jobb lett volna meg egy ici picit nokent elni nem anya es felesegkent.tegy egy kort babas boltokban nezz utanna mire van szuksege egy terhesnek egy ujszulottnek kb csak 1 eves korig.aztan az arakbol majd rajossz hogy a 20 eves pasi nem biztos hogy azert akar megszakadni a munkaba.meg ami sokszor elofordul az elejen meg orul aztan mikor meglatja hogy anyagilag es egyebkent mennyi elfoglaltsaggal jar a baba szules elott lelep.23 eves baratnomet 6 ev kapcsolat ebbol 4 ev egyutteles utan hagyta el a pasija aki pedig nem 20 hanem 30 eves volt,o meg egyedulmaradt az alberletben 5 honapos terhesen.gondold csak vegig,biztos hogy o is szeretne es szeretne leelni az eletet veled?es onerobol feltudtok nevelni egy babat?mi a 7.honapban kezdtuk a bevasarlast a babanak,igaz a sajat lakasba nem volt nehez,sajat penzbol gyerekszobat kesziteni es minden szukseges holmit beletenni,egy honap alatt tobb mint 300 ezret koltottunk el a pocaklakora es meg nem volt meg minden ,mostmeg hogy mar totyog is....
2007. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem te lennél az első, és gondolom nem is az utolsó. Aki ilyen idősen szült, most azt mondja, semmiért nem adná a gyerekét, de ha másképp csinálhatná, másképp csinálná.

Én 16 éves korom óta bolondulok egy babárt, de felfogtam, hogy még nem lehet.

IGaz, te azt írod, hogy adottak a körülmények hozzá, de aért azt javaslom, érettségizz le, szerezz egy diplomát, és akkor jöhet a baba. A főiskolát meg leveelezőn is be lehet fejezni baba mellett, de azért 20-21 éves korodig várj, megbánni nem fogod, az bizti:)

2007. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Később megbánnád nagyon.

Nem lehetsz olyan rég óta még a barátoddal, hogy biztosra tudd, mellete akarsz megöregedni.

Az meg már alapból rossz hozzáállás, hogy a szülők is tudnának segíteni.

A gyereket csak neked és a párodnak kell eltartania. És te hogy akarod eltartani, ha még érettségid sincs, semmit nem tudsz az életről? Hol fogsz elhelyezkedni? Azt hiszed könyű gyerek mellett tanulni?

Na és ha otthagy a pasid? Nem te lennél az első. Akkor mi van? Akkor mit csinálsz? Ott marad a kicsi a nyakodon, és találj úgy magadnak új párt.


Ráérsz még ezzel bőven. Majd úgy 23 évesen gonoldd át újra. Remélem, hogy akkor még nem leszel anya.

Először élj! Élvezd ki az életet!

Gyerek vagy még egy gyerekhez!

2007. dec. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is szeretnél olyan üzenetet olvasni, amiben bíztat valaki, én sem ez a valaki vagyok. Egyet értek a többiekkel, és hidd el azt is tudom, hogy mit érzel. 13 éves korom óta álmom egy pici, de azóta elvégeztem a szakközépiskolát, szakmát szereztem, nyelvvizsgáztam, lediplomáztam, azaz észszerűen megalapoztam az életem, miközben elnyomtam a vágyam, ami hozzáteszem nagyon nehéz volt, számtalan átsírt éjszakával stb. Lassan 24 éves leszek, 3,5 éve van komoly párkapcsolatom, munkám, házunk, autónk, azaz saját egzisztenciánk, amire lehet alapozni egy gyermekvállalásnál. Gondold végig logikusan, észszerűen a dolgot, és ne a szívedre hallgass, bár ez a legnehezebb ebben a kérdésben. Milliószor megkérdeztem az évek alatt magamtól, hogy miért kell elnyomnom magamban az álmaim, vágyaim, de a keserűség, a vágyódás mellett mindig tudtam, hogy tizenévesen nem szülhetek csak úgy a nagyvilágba gyereket, ez felelőtlenség lenne. Az egy dolog, hogy jó anyagi körülmények között élsz, de még te is gyerek vagy, akinek tanulni kell, bulizni, mert ha most nem teszed, akkor később fog előjönni, hogy mennél, utaznál, buliznál, de akkor egy picivel már NE akarj, az egy teljesen más élet lesz, ahol más dolgok válnak fontossá, ahol felelős leszel egy életért. Nagyon sok időd van még, hogy picid legyen. 17 évesen én is őrült szerelmes voltam, azt hittem, hogy egy életre szól, de ő nem így gondolta, azóta tudom, hogy gyerekszerelem volt nem más.

Tudom, úgy érzed, hogy mindenki kioktat, nem hiszik, hogy érett vagy egy kicsire, de ez nem így van, csak egy pici felelősség, óriási feladat, egy életre szóló döntés, amit jól meg kell gondolni. Ne a szüleidre hagyatkozz, ne belőlük akarj megélni, ne akard elrontani az életed, mert 5 év múlva megbánnád. Tanulj, alapozd meg az életed, ha veled marad a fiú, akkor tényleg szeretitek egymást, és ha már dolgoztok, lesz közös életetek, akkor jöhet a baba. Egyébként nekem lassan most válik valóra az álmom, júniusban esküvő, februártól pedig a picivel is próbálkozunk, de 24 évesen és felnőtt ésszel, mindent jól átgondolva. Hidd el ki lehet bírni azt a néhány évet, és utána felelősségteljesen lehetsz anyuka! Kitartás!

2007. dec. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol nagyon nehez okosnak lenni. Anyosom 16 evesen esett teherbe nagyon veletlenul es 17 evesen szulte meg a paromat. En mindig azt mondom, hogy elete legjobb tevedese .... de sosem volt igazi elmegyek a csajokkal bulizni elete. A szulei nagyon mostohan bantak vele, mert egymast is utaltak - ezert buntettek ot.

Anyosom nagyon okos megis csak 8 altalanosa van mert a kisfia miatt kiesett a gimnaziumbol. 2-3 allasa volt egyszerre, hogy eleget tudjon tenni a gyermekei igenyeinek. ( van egy kesobb tervezett lanya is )

Fantasztikus no az anyosom. Imadom. De sokszor arra gondolok, mennyivel jobban elhetne, ha nem igy alakult volna az elete.

En 33 eves vagyok. Nagyon szeretnenk gyermeket es nem tudom meddig huzhatjuk. Kesz vagyok ra. Megertem az erzeseidet. A sajat erdekedben azonban azt mondom, varj meg egy kicsiket. Senki es semmi nem bizonyitja azt, hogy a kedvesed veled marad majd akkoris, ha a kicsi egesz ejjel nem hagy majd aludni stb. csakis az ido.

Kedves 17 eves legy jo magadhoz!

2007. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!