Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg ennyire nehéz teherbe...

Tényleg ennyire nehéz teherbe esni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem itt olvasgatni és kicsit ledöbbentett mennyien írják, hogy x év alatt se sikerült, sokadik lombik stb.

Ez tényleg ennyire nehéz?

Máshol meg az van, hogy előváladéktól, egyéjszakásból lett baba.

Itt csoportosulnak a nehezen teherbeesők, mert akinek könnyen megy nem tesz fel kérdést, vagy tényleg ennyire általános ez?


2018. okt. 25. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bőven van példa itt fent mindkét végletre.

Nekünk pl. 2 év 2 hónapja nem sikerül. (Anyukámnak én szinte rögtön összejöttem.) Volt barátnőm, aki megszakítással “védekezett” majd amikor úgy döntött, jöhet a gyerek, jött.

2018. okt. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám, hogy a könnyen teherbeesők csoportosulnak itt. Pont, hogy könnyűnek hiszi az ember, az egy éjszakás numerák miatt,pedig sokkal nehezebb. Ha pont jó időben van együtt a pár, akkor is csak 20% az esélye a teherbe esésnek.

Mi a férjemmel teljesen egészségesek vagyunk, mégis 18 hónap kellett, hogy a lányunk megfoganjon. Ehhez képest az öccse pikk-pakk összejött a negyedik hónapban.

2018. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez annyira változó... Pl.Sógornőméknek első hónapban összejött, nekünk két hónap alatt, unokatestvéreméknek három éve nem sikerül, párom rokonainak 5éve, és még sorolhatnám... Csak a szűk környezetünkben van millió példa erre is arra is..
2018. okt. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A közeli ismerőseim közül egy van akinek 2,5 éve nem jön a baba, a férfi problémái miatt. A többi ismerősömnek azonnal összejött első hónapban, sőt van akinek pár hónap után megszakítással.

Nekünk 7. hónapban sikerült a fiúnk.

2018. okt. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a 2 véglet csoportosul


Nekünk a 4. Éles hónapban jött össze


Előtte gyakori volt a megszakítás, mert alapvetően nem lett volna baj, ha jön.


Unokahúgomék ak az első gyerek 3 hó alatt

2. Gyerek az 1. Hónapban


A tesójának 8 éve nem megy, most lombikoznak


Unokatesóim közül van akinak 6 év alatt kött össze

Van akinek konondták, h meddő, kihordani sem tudja méh összenövések miatt


Van a baráti körben akinek x vetélés után összejött a hyeeek aztán még 2 simám gyed alatt


Szóval nagyon vegyes


Ide totkán az átlagosak írják a történetüket

2018. okt. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Körülöttem mindenki pikk-pakk teherbe esik, őseimmel együtt. Csomó iker is van a családban. Senkinek nem volt ilyen problémája.

Én csak magamat ismerem, akinek lassan egy éve nem sikerül.

2018. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Változó... én is látok mindenfélét a környezetemben.

Nekünk az első próbálkozós hónapban sikerült, annyi volt a "taktika", hogy kétnaponta együtt voltunk, hogy biztos ne maradjunk le a termékeny napjaimról. Szerencsénk volt.


Ismerősömnek lecsúszott gumi+esemény utáni tabletta után csúszott be (pont ovulációkor voltak együtt és már nem használt a tabletta, mire bevette).


Unokatesóm 3. hónapban esett teherbe, de sajnos elment az a baba, majd most kezdenek újra próbálkozni.


Sógornőmnek néhány hónap után jött össze, nem tudom pontosan, de 4-5 hónap szerintem.


Másik unokatesómék 6 éve próbálkoznak, már 3 lombikon is túl vannak, és nem sikerül, pedig semmi nyilvánvaló oka nincs a sikertelenségnek...


Szerintem (és a "nagykönyv" szerint) egészséges párnál a néhány hónap (3-6 hónap, ha sokat tudnak együtt lenni és elcsípik az ovulációt) a leggyakoribb.

Az ilyen oldalakon viszont leggyakrabban a két véglet képviselői tesznek fel kérdést szerintem, ezért tűnik néha nagyon könnyűnek, néha nagyon nehéznek.

2018. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
akik pikkpakk teherbeestek/esnek, azok miért kérnének teherbeesési tanácsot?
2018. okt. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

apai mamám nehezen esett teherbe, mindkét fiára éveket várt..nem volt kivizsgáláson, akkoriban nem volt lehetőség rá

anyai mamám is nehezebben esett teherbe + ő 0rh-...és első szülése után nem kapott ellenanyagot, szóval emiatt vetélése is volt

anyukám nővéremre 2 évet várt, majd bátyjám elsőre összejött, én becsúsztam szülés után első együttlétből(anya mondta)..húgom utánam 9 évvel született,hogy az orvos vmi egészségügyi gond miatt azt mondta anyunak,hogy 90% hogy nem tud többet teherbeesni


nálam bár az első gyerekem nem tervezett, fogamzásgátló mellett fogant

Kistesó első próbálkozásra összejött...nem gondoltam volna,hogy ilyen hamar sikerül

2018. okt. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nekünk sem akar jönni. Már egy éve próbálkozunk. Egészségesek vagyunk mind a ketten pedig.
2018. okt. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!