Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párom gyermeket akar. Nekem...

Párom gyermeket akar. Nekem már van egy. Honnan tudjam mitől vagyok fáradt?

Figyelt kérdés

Évek óta segítség nélkül nevelem munka mellett a kisgyermekem.

Nyakamban a gondok, a háztartás, a tehetetlenség pl senki nem vigyáz rá, rengeteget hiányzom a munkahelyről, mióta megszületett, az összes énidőm a munkahelytől az oviig vezető út oda és vissza.

Amikor hazaérünk, pörgök a háztartással, a kicsivel nincs minőségi időm, max az alvás előtti beszélgetés, de a hétvégék is csak a gyereké, igy már nincs bennem az a töltés, nem tudok már örülni egy katicának vele, nem állok neki tököt faragni, folyamatos fáradtság, befásultság érzésem van.


De ugy adódott, hogy megismertem valakit(online) és már mindent tervez velem az illető, probálok vele "én"programokat beütemezni, hamarabb jövök el a munkából stb, eddig minden olyan csodaszép szerelem.

És gyereket szeretne.


És nem tudom, hogy férj, apa mellett vajon teljesen más lenne e, érzelmi töltöttséggel az anyaság és csak az egyedüllét miatt vagyok csak zombi anya, vagy alapvetően is kimerültek e az energiatartalékaim és férj mellett sem tudnék helyt állni és felőrölne a sok még több kötelesség?


A páromnak fontos hogy talpraesett legyek, ő az, minden ffimunkát megcsinál a ház körül, (rokon)gyerekekkel laza jófej, volt már gyerekes párja, stb.

Szóval csak az én részemről kérdés az, hogy honnan tudjam hogy mitől vagyok gyenge befásult, mellette is az lennék plusz egy új babával?


Csak jó lenne minél hamarabb tisztázni magamban ezt az egészet és ha kell, elengedni őt.

Mérhetetlen szeretnék teljes családot, gyerekeket, de nem tudom képes vagyok e rá.

Egy férjjel könnyebb vagy nehezebb az élet?


Egyelőre csak annyit érzek, hogy végre egy kis szabadság a gyerek mellett, felnőtt ffi társaság (mint amikor a mesében visszaengedik az őzikét az erdőbe) kis töltés a léleknek. Viszont a párom már családot tervez velem.


2018. okt. 27. 21:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%

A megfelelő férfi mellett könnyebb. Akivel megosztjátok a házimunkát, aki feldob ha rosszkedvű vagy, aki elviszi focizni a gyereket ha akarsz egy orát aludni vagy barátnőzni és akivel este megnézel egy kedvenc filmet.

Azzal meg nehezebb, aki le se tojja ha fáradt vagy, még az ő bögréjét is állandóan te rakod el mert csak házicselédnek tart.


Ez egyébként tök egyértelmű.....te ismered a pasit, hogy ő melyik csoportba tartozik.

2018. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
15%
Ne szulj többet. Ez az egy is bőven sok neked.
2018. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%
miért nem próbáljátok ki, hogy milyen az ha egy család vagytok? töltse veletek az egész hétvégét, segít otthon, vigyáz a gyerekre, játszik vele. aztán ha már látod hogy mi a helyzet,foglalkozol a közös gyerek dilemmával. először meg kell ismerkedni rendesen, a gyerekkel is. aztán ha nem okés a helyzet, kiadni az útját.
2018. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%

Ha jól értem együtt se éltek még. Akkor mégis hogy tudnád?

Részéről is elég vad, hogy a jövőtökben ennyire előreugorva tervez, amikor igazi közös jelenetek sincs.


Nem kell elkapkodni. Próbáljátok ki, milyen együtt, milyen mint pótapa, neked társ és kialakul.

2018. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
És ha elhagy, esetleg két gyerekkel csinálod, amit most eggyel.
2018. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Az 5. választ már mondtam neki

Hogy ezt mindenképp el akarom kerülni. Erre a házassággal jött és ami az övé, az a miénk szövegek, higgyek neki, stb



De akkor még ismerkedem vele.

Eddig azért sem akarom "beavatni" az életembe, mert nekem még a "szabira"van szükségem. Gyermekem mellett megint minden a gyermekemről szolna. Ellátni, játszani, felügyelni. Nekem pont "menekülőut"most a párom még.

2018. okt. 27. 21:39
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a Te gyerekeddel? Mennyi ideje vagytok együtt? Mi van a gyereked apjával?
2018. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
37%
Menekülőut? Az igen.
2018. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Énidő. Ha jobban tetszik.

Felnőtt szint.

2018. okt. 27. 22:04
 10/32 anonim ***** válasza:
40%

Fura ez így kicsit. Engem is egyedül nevelt fel az anyám, de ő sehova nem akart menekülni előlem. Minőségi időt töltött velem, sose volt "befásulva", mert volt egy kisgyereke.

Elgondolkodtató, ha már ilyen kifejezéseket használsz, hogy menekülsz a gyereked elől. Inkább a kapcsolatod is hagyod egy helyben, ahelyett, hogy haladnátok (amivel választ is kapnál a kérdésedre), hogy legyen indokod lerázni a gyereket.

2018. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!