Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan furcsa, ha a mai...

Miért olyan furcsa, ha a mai világban nem akar valaki gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Ha beszélgetek valakivel , és ez a téma kerül elő ,majdnem mindenki hitetlenkedve néz , majd a szokásos szövegekkel " Majd ha idősebb leszel meggondolod magad .... majd észbe kapsz,aztán úgyis lesz " lezárja az ő részéről. Amikor meg felhozom az érveimet , hogy miért nem szeretnék gyermeket megkapom azt , hogy egyedül maradok , mert nem fogok kelleni így senkinek sem ( több , mint egy éve boldog párkapcsolatban élek , és a párom tudja , hogy nem akarok gyereket).

Ti hogy vélekedtek erről a témáról ?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat ! :)



2018. aug. 24. 23:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

szerintem is meggondolod majd magad

vagy a parod...

jo esetben mindketten

2018. aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem furcsa, csak az emberek szeretnek olyan dologba is beleszólni amihez semmi közük. Van aki nem szeretne gyereket ettől még nem rossz ember. Akkor lenne az, ha a társadalom nyomására szülne, de utálná minden pillanatát. Én 18 évesen se akartam gyereket( szeretem őket de sajátot nem szeretnék) és 36 évesen se akarok. És van párom. 😉
2018. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
93%
Egyik ismerősöm vagy 5 éve van együtt a párjával, össze is házasodtak már. Megbeszélték, hogy egyikőjük sem szeretne ilyen világban gyereket és már lassan 30 évesek lesznek. És boldogok együtt gyerek nélkül is. Szóval szerintem nem fura dolog ez. Vannak páran akik így vélekednek erről a dologról és ezzel nincs is semmi probléma
2018. aug. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Ma már kevésbé furcsa, de nem kell meglepődni azon se ha rácsodálkoznak, hiszen az utód nemzés minden élőlény fennmaradásnak alapja. Ez zsigeri szinten benne van minden létformában.


Itt egy blog bejegyzés, amúgy erről a témáról:

[link]

2018. aug. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ezzel semmi gond, ha valaki nem akar gyereket. Ezt meg, hogy úgyis meggondolod majd magad azért mondják mert sok emberrel van így. Én se akartam. És mégis lett, már lassan 3 éves. Nyílván nem mindenkinek változik meg a véleménye. És lehet te később sem akarsz majd. Ha nagyon zavar a téma akkor ne menj bele, hogy ilyenről kérdezgessenek. Az elején le kell zárni annyival, hogy magánügy.
2018. aug. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Csak szokatlan és meglepő, mert valakinek egyértelmű, és magátólértetődő a számára, hogy szeretne gyermeket; és akkor szokatlan, érdekes, figyelemreméltó, akár megdöbbentő, akár elgondolkodtató, hogy te miértis nem szeretnél, amikor neki ez egy ilyen alap, nem isvolt kérdés a számára, hogy akar-e gyereket, vagy nem. Talán lehet, hogy nála ez az élet rendjébe tartozik. Vagy nemtom.
2018. aug. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Mindig olyan jó szórakozom ezeken a "mai világban gyereket?!?" dumákon. Tiszta szerencse, hogy az elhúzódó háborúk idején, meg a sötét középkorban nem halt ki az emberiség... -_-
2018. aug. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Azért kapod ezt meg, mert valóban rengeteg 20-30 közötti puffogtatja ezt a gyerekmentességet, aztán meg rájönnek, hogy bizony örökké nem lehet teherbeesni, úgyhogy rohamtempóban összeállnak valakivel és elkezdik a lombikprogramot.
2018. aug. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ^_^
2018. aug. 25. 11:00
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
8-as!A lombok nem csak erröl szól!!Gondolkodj,mielött "beszélsz"!Üdv:egy "8 lombikos"
2018. szept. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!