Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A párom nem akar gyermeket,...

A párom nem akar gyermeket, de én már igen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én 27éves vagyok .Nem rég volt egy vetélésem ,és most nagyon türelmetlen lettem :( ez màr a 2.vetélésem volt de az elsőnél még fiatal voltàl és nem viselt meg anyira.pàrom huzza az idödt hogy majd 30felett ràérek ,nem akarok vàrni .polipom is volt amit kimütöttek és amugy is zavaros a ciklussom.és nem tudom mit tegyek pàrommal?anyagilag jol àllunk

2016. okt. 14. 00:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Felteszem, ha mindketto nem is, de legalabb az utobbi terhesseged a jelenlegi parodtol 'szarmazott'. Ez viszont felvet egy kerdest. Hogy hogy teherbe estel, ha a parod meg nem szeretne gyereket?

Nyilvan ilyen keves info alapjan nehez tanacsot adni. De talan a leghasznosabb, amit irhatok, az az, hogy ne probald meg eszervekkel ravenni. Ne idegesitsd ezzel folyamatosan. Uljetek le, beszeljetek at a dolgot oszinten. Probaljatok dulore jutni, kicsit engedj te is, kicsit o is, keressetek kozeputat.

De az tenyleg egy fontos dolog, hogy ha ezzel idegesited folyamatosan, es vegul belemegy, annak nem lesz jo vege. Ha nem akar apa lenni a parod, akkor nem is lesz. Talan csinal neked egy gyereket, hogy megnyugodj, de nem lesz az edesapja. Ezeknek a sztoriknak mindig rossz vege van.

Mit mond egyebkent, hogy miert nem akar meg gyereket? Miota vagytok egyutt? Mond valamit, hogy mikor szeretne?

2016. okt. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia !Igen töle volt a terhesség.ami a fura hogy nagyon örült neki puszilgatta a hassam és simogatta.nem terveztük gyogyszer mellet csuszott be.és véralvadàsi problémàm van aminmiatt volt a vetélésem .nem eröltettem rà vagy ilyesmi erröl szó sincs csak nem értem hogy örült neki és most ugy érzem n akar majd csak 4mulva .
2016. okt. 14. 01:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vàlaszoltam a kérdéseidre bocsànat 6éve vagyunk együtt.vàlaszt nem kaptam csak anyit hogy ràérek harminc felett ami nekem sok az anyagiakra hivatkozot.de ö közel 2000eurot keress én 1200eurot.szerintem nem àllunk rosszul.
2016. okt. 14. 01:29
 4/11 TR75 ***** válasza:
70%

Erősen laikus vagyok, de azért azt megkérdezném: nem lehet, hogy a párod még nem tette túl magát a vetélésen? Talán nagyon beleélte magát, és aztán nagyon megviselte a vetélésed. Talán nem meri bevallani neked, hogy fél (vagy téged félt, vagy mindkettő), ezért terel.

Ezért is kell ezt alaposan átbeszélni. De erőltetni szerintem sem éri meg, mert az ellenérzéseket vált ki a másikból. A "meglepetés"-ről is tégy le szerintem, az sem vezet semmi jóra.

Beszéljétek át :-)

2016. okt. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Én nem hagynám annyiban. Két vetélés, cikluszavar mellett nem érezném úgy hogy "ej ráérünk arra még". Ezt át kell rágjátok. Ha belemész a várakozásba, belül úgyis mardosni fog a dolog és az nem tesz jót a kapcsolatnak. Arra meg aztán semmi garancia hogy 30 felett javul a helyzet és egyből összejön, ha meg nem sikerül akkor azért fogsz kétségbeesni és kapkodni, nehogy kifuss az időből. Nekem elhiheted hogy vetéléssel, vizsgálatokkal, kezelésekkel és sikertelen próbálkozásokkal csak úgy szaladnak az évek.
2016. okt. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem derült ki, hogy lettél terhes. Terveztetek vagy csak becsúszott?

Mert ez utóbbi esetben lehetséges hogy bár nem akart gyereket megpróbálta váratlan ajándékként kezelni, csak sajnos az optimizmus ellenére elvesztettétek a babát. Ez így gondolom nagy csalódás volt neki, hiszen váratlan veszteséggé vált.

Szerintem adj időt neki és magadnak is hogy meggyászolja. Végtére is emberek vagyunk nem pedig sorozatgyártó robotok.

2016. okt. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha úgy érted, 5-ös, hogy ha NEMet mond ismét a párja, akkor emelt fővel távozzon a kapcsolatból, akkor bólogatok.

Ráerőltetni nem lehet, megöli a kapcsolatot és jó eséllyel nevelheted egyedül.

Ugyanakkor, ha minden bajod van, akkor érthető, hogy nem akarsz ölbe tett kézzel ülni.


De ne is tedd: miért ne kezeltethetnéd magad?

Pl.: trombofíliásként hogyhogy gyógyszert szedsz? Hamarabb halsz bele, minthogy gyereked legyen.

2016. okt. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a trombózishajlam csak a vetélés miatt derült ki, reméljük, azóta már nem szed fogamzásgátlót. Sajnos a tabletta felírása előtt sokszor nem szokták kivizsgálni ezt.

Szerintem beszéljétek át a pároddal és kössetek egy olyan időbeli kompromisszumot, ami mindkettőtöknek elfogadható. Neked is könnyebb lesz, ha tudod, meddig kell várnod és neki is, ha időt kap. Addig meg próbálj mindennek utána járni és a lehető legjobb formába hozni az egészséged.

2016. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A baba nem csak anyagi kérdés. Nem fog valaki csak azért babát akarni mert megtehetné... Valószínűleg a párod nem tervezett volna még tudatosan babát. Az is lehetséges hogy rá is hatással volt a vetélésed. Mindenki máshogy dolgozza fel ezt. Nem azt mondta hogy nem akar gyereket hanem hogy még nem most. Csak azért mert anyagilag tudnátok vállalni a babát még nem várhatod el hogy valóban vágyni kezdjen utána csakmert te szeretnéd. Benne voltatok egy élethelyzetben amiben támogattátok egymást, próbáltatok mind a ketten helyt állni. Viszont nem terveztétek és most hogy van lehetősége a döntés meghozásában neked muszáj tiszteletben tartanod az akaratát. Ha erre nem vagy képes akkor keresned kell olyan embert akivel hasonló jövőképetek van. Hiába szeretnél te màr babázni... Fél kézzel nem lehet tapsolni!!!
2016. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hàt elōször én kezeltetném magam. Nem tudom mi a baj, meg nem értek a betegségekhez...de az elsō dolgom az lenne, hogy a bajomat, ami a vetélést okozza megszüntetném, csökkenteném, kordàba tartanàm.De ezt úgy, hogy nem nyaggatnàm a pàrom, hogy a gyerekvàllalàs miatt, hanem saját magam egészsége miatt Ha ez megvan akkor leülnék a pàrommal megtudakolni, hogy mi a baj. Nem dolgozta fel? Nem is akar gyereket? Anyagi gondok? Létbizonytalansàg?

Hiàba írod, hogy mennyi a fizu, ha nem tudjuk, mennyi a költség..lakhatás, hitel, rezsi, egyéb. Plusz, ha te terhes leszel, akkor az anyagiak hogy alakulnak? Plàne ha lejàr a Gyed, mert nem addig jár az összegbôl kiindulva, mint Magyarországon. Bölcsi, részmunka, minden de mindent àt kell beszélni.

2016. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!