Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi számít "valódi" próbálkozós...

Mi számít "valódi" próbálkozós hónapnak?

Figyelt kérdés
Nyár közepe óta próbálkozunk a kistesóval. Eddig sajnos még nem sikerült. Viszont most néztem vissza a naptáramat amibe vezettem mindent (ennek is meg volt az oka nem azért mert fanatikus vagyok) és rájottem hogy azokban a hónapokban igazából 2x vagy 3x tudtunk együtt lenni mert valahogy mindig volt valami.. Munka, nagyobbik gyerek, utazás stb.. A múlt hónapban jutottunk el odáig hogy tényleg 2-3-4 naponta együtt tudtunk lenni. Baba nem lett belőle és most már így kicsit el keseredtem.. Viszont az jutott eszembe hogy végülis akkor az számít az első éles hónapnak? Hiszen előtte vagy mindig menstruáció után vagy pedig előtt tudtunk csak együtt lenni.. Tehát még csak a közelében sem a peteérésnek..
2018. nov. 7. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Minden védekezés nélküli hónap
2018. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Onnantól számít próbálkozós hónapnak,hogy abbahagytátok a védekezést.
2018. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Amikor valoban probalkoztok
2018. nov. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az, ha nem védekeztek.

Én nagyon vártam már a babát, illetve mi a párommal, de nem volt számolgatás-kötelező szex a fontos napon, hőmérőzés, 20 teszt ellövése...

2018. nov. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem hőmérőztem és nem ovu teszteltem én sem. Nem is fogok egyenlőre. Azért írtam fel az együttléteket mert rendszertelen volt a ciklusom, és nem tudtam mikor késik és tesztelhetek, vagy mikor húzódik el. Így mindig az egyuttlettol számoltam 2 hetet. Szerencsére most már nincs gond a ciklusommal. :)

2018. nov. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Én nem értek egyet az előző hozzászólásokkal teljesen. Ha a lélektani oldalát nézzük, minden védekezés nélküli hónap az, hiszen a szívedben ott a vágy a magzat iránt. De ha a biológiai oldalt nézzük, az a "próbálkozós" hónap, amikor ténylegesen is együtt tudtok lenni a peteérésed környékén. Nem hiába mondják, hogy a meddőségi kivizsgálásra jelentkező párok egy jó részénél végül csak időzítési probléma derül ki. Jó ezt a kettőt élesen elkülöníteni, ha valaki már azon gondolkodik, orvoshoz fordul a problémájával. Mert ebben az esetben csak az a hónap játszik, ahol volt is reális esélye a terhesség létrejöttének. Azok pedig a peteérés körüli napok.
2018. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Én is így gondolom. (egyébként azért nem úgy írja ki a válaszaimat mint kérdező mert sajnos új fiókot kellett csinálnom.) Én is azért gondoltam hogy akkor számít probalkozasnak ha peteérés körül vagyunk együtt mert egyébként más esetben nem fog osszejonni.
2018. nov. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az számít éles hónapnak, amikor nem védekeztek és heti min kétszer vagytok együtt. Legalábbis egy védőnéninek barátnőm azt mondta, hogy orvosilag ez számít annak
2018. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2 válaszoló vagyok.


Hiába le lettem pontozva és megint le leszek,én akkor is úgy gondolom hogy az már próbálkozós hónapnak számít amikor a védekezés abbamarad.

Hiszen spontán peteérés bármikor lehet,nem csak középidőben foganhat a baba.

Magamat veszem példaként,nekem nem középidőben fogant,hanem 2 héttel később.

Tehát ha a középidős peteérést veszem alapul,akkor nem lehetnék jelenleg terhes.

2018. nov. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek, hogy lehetséges spontán peteérés. Az utolsó hozzászóló is igazolja. De azért azt is tegyük hozzá, hogy csak nagyon ritka esetben, és a nők nagyon kis hányadánál. Én 9 hónapja figyelem a testem, és mindig középidőben van. Tehát, ha a nagy számok törvénye szerint gondolkodunk, és nem a fogamzásgátlás, hanem a fogamzás a cél, sokkal reálisabb azt venni próbálkozós hónapnak, amikor a középidő felé tudtok együtt lenni. Vagy, ha úgy fogalmazunk, hogy a peteérés körül, bármikor is legyen az. Ha valaki megérzi a menetrendszerű peteérést, azt megérzi a "spontán" peteérést is, ha erős jelekkel jár.
2018. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!