Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik biztosan tudják az ovu...

Akik biztosan tudják az ovu időpontját! Tényleg 14 napra rá szokott megjönni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 28—29 napos a ciklusom, inkább 28. Ezek alapján a 14. napon kellene legyen az ovu, de ma a 16. Napon PMS tüneteim vannak. Teljesen, mintha menses előtt lennék 1 nappal vagy pár nappal.


Most akkor mikor van ovu? Nektek a tojásfehérje szerű méhnyak nyák mikor jelenik meg? Ovu előtt vagy után?


2018. nov. 13. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az csak az atlag, 12-16 nap a lutealis szakasz normalis hossza, de lehet ennel rovidebb is, csak az keves szokott lenni a babahoz. Nekem voltak az elmult honapoban 8-10 napos lutealisaim ovu utan, nem is jott meg ossze.

Nekem ovulaciokor is a PMS-hez hasonlo tuneteim szoktak lenni, amik kozul a menzeszszeru gorcsoles elmulik 1 nap utan, de pl. most a mellerzekenyseg maradt.

2018. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
figyi. a testünk nem egy gép. nem tudod napra pontosan belőni mikor van ovud esetleg teszt segitségével. minden hónapban másképp alakul a test szabályozása, a nyák pedig azért "van" hogy amikor peteérés van és a pár gyereket szeretne ez a nyák segiti a spermiumok előrehaladtát hogy könnyebben csusszanak,. ezt mondta a dokim. peteérés előtt és a csúcsán van nyák.
2018. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon hasznos iras:

[link]


Altalaban ovulacio elott 2-3 nappal szokott megjelenni, de van, akinek csak ovu napjan. A ciklus vege fele is megjelenhet hasonlo, de az mar inkabb ragadosabb, nem atlatszo, hanem feherebb, es sokszor a menstruacio kezdete elott jelenik meg.

2018. nov. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. nov. 13. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már hónapok óta, kis tesó projekt miatt teszteléssel is követem a ciklusom,( a kisfiúnknál bejött) és általánosságban elmondható a statisztika alapján, hogy majdnem pontosan az ovuláció után 14 nappal jön meg a menstruációm. Sőt amikor csúszott egy hetet az ovuláció, akkor automatikusan pont egy héttel később jött meg.

Azért csak majdnem, mivel a teszt az csak azt mutatja többnyire, hogy rá 1-2 napra valamikor megtörténik az ovuláció. Attól függ mikor tesztelsz.

Én az elmúlt két hónapban pár órával előtte kaptam el a teszten, így pontosan vissza tudtam számolni.

Nekem peteéréskor, ovulációkor pont azok a tüneteim, mint menstruációkor, sőt a hasam kifejezett fáj, olyankor több órán át, és egyszer csak megszűnik. És elég sokan mondják ugyanezt.

A nyák pedig a peteérés alatt végig van, de ovulációkor a legjobban.

Úgyhogy ha nem szoktad pontosan érezni, akkor érdemes tesztet venni, mert azzal követni tudod, hogy nálad , hogy zajlik ez az egész. :)

2018. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú nagyon köszönöm :) nekünk első gyerek lesz, ez a 3. próbálkozós hónap. 3 napja voltunk együtt és most volt ez a tünetem. Ezért is keseredtem el egy kicsit :( talán lemaradtunk :( viszont tényleg mindig pontos a vérzésem, az meg inkább a tényleges 14. napi ovura utal. Na majd meglátjuk, akárhogy is, bízom benne hogy a 3 nappal ezelőtti együttlét sikeres lehet :)
2018. nov. 13. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első a 4. hónapban sikerült, és a mostani vagy most a 4. hónapban vagy később fog. De ismerek olyat akinek 1 év alatt jött össze, és teljesen egészségesek :)
2018. nov. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!