Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Családtervezés emésztési...

Családtervezés emésztési gondokkal? (Puffadásos panaszok. )

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 hónapban elő-előjött hetente 3-4 napos időszakokban amikor jobban puffadok, a további és szinte biztos, hogy nem pms vagy beágyazódási tünetként, hanem emésztési problémaként. A többi nap enyhébb, de akkor is jelen van a puffadás.

Mit gondoltok, ilyen emésztési problémákkal is összejöhet a baba? A székeléssel tulajdonképpen nincs gond, csak az emésztés közben kialakuló gázokkal, amik vagy kijöttek vagy mint pl. most még távozni sem hajlandóak, csak hatalmas léggömbbé változtatnak a munkaidőm alatt - amelyet természetesen ülve végzek.

Szedek rá puffadás gátló szintetikus tablettákat - sokat nem használtak eddig...

Az étkezésemre is külön kitérnék; semmilyen nehéz ételt, vagy hüvelyeseket nem fogyasztok, inkább egy diétásabb életvitelt folytatok, persze azért szénhidrátot is fogyasztok de minimálisan. Egyszerűen nem értem.

Ez a 3. próbálkozásos hónapunk :) Orvoshoz csak a jövőhétre kaptam időpontot, mert ahol jelenleg élünk, csak úgy nem sétálhatok be az orvoshoz, hogy megvizsgáljon. Nem szeretném, hogy emiatt ne sikerüljön a kis baba, vagy hogy ezzel ártsak neki, ha össze is jönne. :)



2018. nov. 29. 15:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nincs étel allergiád tej\szója? Ha van, akkor az befolyásolhatja.

Egyik ismerősömet elküldték allergia vizsgálatokra is, amikor nem jött össze a baba. Részleteket nem tudok, hogy befolyásolja, de gondolom nem poénból küldték.

2018. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, tudtommal csak a glutén, de az diéta nélkül tényleg okozhat meddőséget.


Kérdező, talán 8-as vagyok (vagy valami hasonló) napi 20 bélmozgást érzek én is, hol úgy görcsölök hogy nem tudok állni, hol feszül az egész hasam. Szóval nálam se annyi, hogy csak nagyobb a hasam. De terhesen meg végképp napi szinten fájt.

Viszont tényleg vizsgáltasd ki magad, akármi lehet.. egyrészt feleslegesen szenvedsz, másrészt a gyereknél se mindegy, mert pl ha laktózérzékeny lennél akkor hamarabb felmerülne nála is, ha gond van. Ez csak példa volt.

2018. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nincs semmi gondom, és nem vagyok semmire sem allergiás tudtommal. Orvosi vizsgálatokon és vérváteleken októberben estem át. Ott nem volt gond, pedig már akkor is megvolt a puffadás javában.

Mindenképp elkezdek egy diétát most ezügyben, és megpróbálok az étkezésemen változtatni és kivonni a lisztes, tejes ételeket, aztán meglátjuk. :)

Köszönöm a válaszotokat!

2018. nov. 30. 01:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!