Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnál terhességet ha...

Vállalnál terhességet ha tudod hogy veszélyeztetett terhes leszel?

Figyelt kérdés
Három veszélyeztetett terhesség, egy koraszülés, egy középidős vetélés és egy szó szerint végigfeküdt terhesség. Két egészséges gyermek 7 éves és pár hó apos. És mégsem bírom kiverni a fejemből hogy nagyon szeretnék még egy gyermeket. 38 leszek.
2018. nov. 29. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Már csak a korod miatt sem, de ennyi gonddal meg még úgy se. Nagy az esély arra, hogy ismét baj legyen.
2018. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, az általad leírtakkal nem vállalnám. Nekem egy lányom van, krónikus betegségem, ami rosszabbodott a terhesség alatt, illetve 7 hónapig tartó vészes terhességi hányás, így most azt gondolom 20%, hogy vállalunk testvért, 80, hogy inkább nem, 37 éves vagyok.
2018. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Örülnék a két egészséges gyermekemnek.
2018. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem vállalnék. Ne kísértsd a sorsot! Örülj, hogy a két gyermeked egészséges. Mi egy gyerek után akartunk kistestvért. Ikrek lettek. Problémamentes terhesség, 35. heti szülés (enyhe koraszülés) es az egyikük súlyos agykárosodást szenvedett. Tudom, hogy milyen sérült gyereket nevelni, nem a levegőbe beszélek. Nálad sok a rizikó tényező. Ráadásul hogyan oldanád meg a szigorú ágynyugalmat egy kicsi nagytesó mellett?
2018. nov. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Szia, én inzunulinos cukorbetegként háromszor szültem, mindig veszélyeztetett voltam és mindig le akartak beszélni. Három egészséges gyerekem van 😊 Neked kell tudnod, érezned, hogy vagy egészségileg, megéri-e bármennyit is kockáztatni.
2018. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

Egy első trimeszteres ikervetélés után jött a kislányom, akit kihordtam ugyan a 38. hétig, de a végén gond volt a vérnyomásommal, toxémia gyanús voltam, de nem igazolódott, mert fehérje nem volt a vizeletemben. Ellenben baromi kis súllyal született, de hálisten egészségesen. Évekig agyaltunk rajta, hogy merjünk-e még egyet vállalni, főleg mert közben a környezetemben volt toxémia miatt egy 26 hetes koraszülés. Végül azért vállaltuk be, mert vizsgálatok igazolták, hogy amúgy egészséges vagyok, tehát nincs alapbetegség, amire épülhet toxémia, az elsődleges pedig nagyon ritkán ismétlődik ugyanattól az apától. 33 hetes vagyok, eddig semmi nyoma, lányomnál ilyenkor már volt vérnyomásugrálás, úgyhogy bízom benne, hogy ezúttal tényleg nyugi lesz végig. De olyan stressz az egész, annyira félek, hogy mégis valami gond lesz, befektetnek, itthon kell hagynom a lányomat hetekre stb., hogy úgy érzem, többször nem akarom csinálni. EZ max akkor változhat, ha ez a terhességem tényleg tankönyvi marad. Akkor talán.

A te esetedben viszont baromi nagy a kockázat nagyvetélésre, koraszülésre. Mindhárom eddigi terhességed ilyen volt, borítékolható, hogy ez lenne negyedszer is. Kemény lesz, és durván hangzik, de tedd fel magadnak a kérdést: tényleg nem nyugszol addig, amíg nem lesz végül egy sérült gyereked? Nem bántani akarlak, de ezt kockáztatod, és nem úgy tűnik, mintha teljesen felfognád, hogy ezt kockáztatod. Az a legkevesebb, hogy feküdnöd kéne. El tudnál számolni magaddal, ha ez lenne a vége?

2018. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A fő kérdésre önmagában


Lehetséew.

Nem momdegy miben áll a veszélyeztetettség.



A részletek alapján a helyesben nem

2018. nov. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3 fiam van,mindharon csaszar volt.a 3.nal mar nagyon nagyon necces volt a vege.rettento vekony volt a hegem,ami csak a mutoben derult ki.

meg szerencse,hogy az orvosom nem vart tovabb a 38.hetnel,mert mar induloban volt a gyerkoc.mire mentem a korhazba elindultak a fajasok.szinten szerencse,hogy engem vittek elsonek a mutobe,mert ha igazan beindul,akkor szetvalik a heg.

annyira vekony volt,hogy meg a baba fejboret is megsertettek az elso vagasnal,szinte szetpattant a mehem ahogy hozzahertek(orvosom utan mondom).

az orvosom szigoruan megtiltotta,hogy 4.babat vallaljunk.ha megis bevallalnank akkor valoszinuleg nagyon hamar korhazban kotnek ki,de legkesobb a terhesseg felenel.es 35-36.hetnel nem varnank tovabb.

igy barmennyire is akarnek egy ujabb babat,nem vagunk bele.pedig nagyon szerettunk volna 4.et is.

de a 3 fiamat fel is kell nevelnem,es hosszu hetekre sem tudnam oket itthon hagyni.

egy 4.terhesseg az en eletemet is veszelyeztetne.

pedig en meg csak 30 leszek...

2018. nov. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Gyenge a méhszajam. Az elsőnél még nem tudtuk másodjára vált biztossá. Harmadik terhessegre nagyon tudatosan készültem fizikálisan es fejben is. Masodik trimeszter elején mehszájzáró varratot kaptam onnantól feküdtem otthon az utolsó két hónapot sajnos kórházban. Megoldottuk a naggyal és számomra nem volt rémisztő a kórház inkább biztonságban éreztem magam. Vegül minden rendben volt.

Tudom hogy ki kellene vernem a fejemből. Mindenkinek köszönöm. Várom a további válaszokat.

2018. nov. 30. 12:03
 10/12 anonim ***** válasza:

38 eves vagy, van ket egeszseges gyermeked.


En NEM kockaztatanek a helyedben, neked is bajod lehet belole es akk mi lesz a gyerekekkel??

2018. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!