Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ikres anyukák válaszra lennék...

Ikres anyukák válaszra lennék kíváncsi? Volt bármi sejtésetek arról, hogy ikreitek lesznek? Illetve volt előttetek a családban?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan melyik kategória, én ide sorolnám. Nem vagyok terhes és egyenlőre még nem is tervezzük a babát, de érdekel a téma. A párom illetve az én családomban is voltak ikrek (4-5 generációval visszamenőleg). Többen mondták nekünk, hogy a 4.-dik generációra ez vissza üthet, ennek van valóság alapja? Illetve fogamzásgátlót szedek, azt mondta az orvosom 2 hónappal baba tervezés előtt elég vele le állni, viszont azt olvastam egy fórumon (elvileg orvos írta) hogy fogamzásgátló szedése után át első 3 hónapban 50% esélye van iker fogantatásra, szerintetek?


Előre is köszönöm a válaszokat, ha valahol butaságot írtam sajnálom, annyira nem vagyok még képben.



2018. dec. 18. 14:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Az első kijelentés és nem kérdés elnézést.
2018. dec. 18. 14:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt, nagyon szerettem volna ikreket.
2018. dec. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi is nagyon örülnénk neki, de tudjuk, hogy ez nem kívánság műsor. :)
2018. dec. 18. 15:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaj a kérdésed másik felére a válasz, nekünk ketpeteju ikreink lesznek, úgy tudom ebben az esetben nem számít a genetika. Amúgy voltak a családban mindkét oldalról
2018. dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sosem fogom megérteni, miért akar valaki ikereket.

Persze, cukik, meg legalább egyszerre le van tudva két gyerek...

De a magasabb vetélési kockázat, gyakoribb koraszülés és ennek minden folyománya nem érdekel senkit? Vagy az, hogy gyakorlatilag az összes szülészeti komplikáció nagyobb eséllyel fordul elő ikerterhességben?


Persze, ilyenkor mindig jön valaki, hogy ő simán kihorda az ikreit 38. hétig, semmi baja nem volt, aztán megszülte őket normál úton, mert persze, ilyen is van. Sőt, nekem a családban volt viszonylag problémamentes, egészséges gyermekeket eredményező trigemini terhesség is.

De azért...


Szülészeten dolgozom, és bizony elég sok 24-28 hetes ikerkoraszülést látok, vetélésből (középidősből is) is van jó pár. Hát egyiket sem kívánom senkinek.


Egyébként az 50% marha nagy túlzás. Lehet, hogy valamivel emelkedik a gyakoriság, de azért az 50% elég meredek ötlet.

2018. dec. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5-s!


Én egy szóval sem írtam a kérdésemben, hogy mindenáron ikreket akarok,sőt szó sem volt ilyenről. Csupán kíváncsi voltam, mivel van a családban (az az volt) van e rá esély. Illetve a tabletta befolyásolja e ezt. De azért köszi az elretentő választ.

2018. dec. 19. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!