Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Köztes vérzés utalhat terhessé...

Köztes vérzés utalhat terhességre?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve szedek fogamzásgátlót, de kb. csak az utolsó 3 hónapban élvezett belém a párom, egyéb okok miatt. Soha nem volt rendszertelen ciklusom, a gyógyszerszedés előtt sem, kezdetektől napra pontos volt. Ilyen köztes vérzésem sem volt eddig.

Tegnap este barnás-enyhén rózsaszínes csíkot fedeztem fel, ma meg olyan, mintha megjött volna... más tünetem nincs.


Nem csúsztam a fogamzásgátlóval, mindig ugyanakkor vettem be, ki sem maradt.

Mostanában az együttléteink száma is elég minimális volt...


10 nap múlva kellene, hogy megjöjjön..


Lehetséges, hogy ez terhesség jele? Nagyon nem szeretnénk babát :(


Megéri tesztelni, vagy ilyenkor fals lenne az eredmény?

Igazából 6 éve élek szexuális életet, de sosem teszteltem.


2018. dec. 21. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A várt napján lehet először tesztelni.

Ha minden szemet tényleg bevették nagyoooooon kicsi az esély, szinte nulla.

Ez sima köztes vérzés lesz. Ne aggódj. Van akinek mindig van, van akinek egész élete során nincs vagy max 1-2x nekem pl minden 4-5hónapban. (Egyszer sem voltam terhes)

2018. dec. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem szednél fogamzásgátlót, akkor a közti vérzés inkább az ovuláció jele lenne, de az is általában nagyon gyenge, nem menzesz-szerű. A tabletta hatását meg hányás, hasmenés, antibiotikum is gyengítheti. A helyedben inkább elmennék nőgyógyászhoz, nem valószínű, hogy terhes vagy, de lehet, hogy másik tabletta kellene vagy más gondnak a jele. Egyébként a teszt az utolsó kérdéses aktus után két héttel tud választ adni.
2018. dec. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%

A teszt nem az aktus után 2 héttel ad választ hanem az ovu után!! Ezt annyian keverik.... ovu = peteérés = akkor van megtermékenyíthető petesejted, ami ha találkozik spermiummal és sikerül akkor elvándorol, beágyazódik és baba lesz. Itt megjegyzem mielőtt jönnek azzal a baromsággal hogy “de akkor miért nem csak ovukor lehet teherbe esni?” a spermium 3-5napot él el a nőben, extrém esetben 7napot is vár a petesejtre. Plusz lehet spontán peteerés is, de ezt te nem tudhatod mikor van/volt/lesz ezért kell az esetleges mensi napjáig várni a teszttel, illetve a beágyazódás folyamata 10-12nap, onnantól termelődik a hcg nevű hormon (amit a teszt kimutat) és 2 naponta duplázódik. Aktus után ha nem ovukor volt szinte 0 az esély hogy 2 hét múlva valós eredményt adjon a teszt. (De amugy minden teszt irja hogy mikortól használható)

És azért van az hogy a mensi napján tudsz tesztelni mert az van 2 héttel az ovu után.

2018. dec. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!