Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ajánlanátok jó terhesvitamint?...

Ajánlanátok jó terhesvitamint? Még csak a babatervezésnél tartunk. Jöhet amikor szeretne, de szeretnék valamilyen vitamint szedni.

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani jó terhesvitamint, amit a tervezésnél is lehet már szedni. Természetesen megkérdezem az orvost is, de tapasztalatok is érdekelnek. Köszönöm nektek a válaszokat

2018. dec. 27. 05:17
1 2
 11/14 Ignis Subdialis ***** válasza:
93%

A babatervezés "első gondolatától" :) folsavat kell szedni külön, minimum napi 1 mg mennyiségben, de a legújabb ajánlások szerint ez 3-4,5 mg/nap. Fontos, hogy a folsav nem vitaminhiány elkerülésére kell, hanem a nyitott gerinc nevű fejlődési rendellenesség kivédésére a magzatban. Ez kb. az 5. hétig alakulhat ki, ilyenkor még nem feltétlenül tudod, hogy babát vársz, ezért kell a babatervezési időszaktól szedni a 12. hétig - biztos ami biztos. Másik, hogy nem biztos, hogy a szervezeted jól tudja hasznosítani a folsavat. Ezt úgy lehet ellenőrizni, hogy elkezded szedni az emelt adagot, majd 3-4 hét múlva laborvizsgálaton mérjenek szérum folsav-szintet. Ha az több mint a maximum, akkor jól hasznosítod a folsavat. Ha nem látszik a plusz folsav, akkor folátra kell váltani, ami egy jobban lebontott fosavforma, csak ennek megfelelően drágább is.

A terhesvitaminok előnyei és hátrányai ugyanazok, mint bármelyik multivitaminé: a vitaminok hasznosulnak belőlük, az ásványi anyagok viszont nem. Ennek több oka van, az elsődleges az, hogy a legtöbb multiban rosszul felszívódó vegyületben vannak az ásványi anyagok, mert a jól felszívódó vegyületekből nagyon nagy lenne a tabletta. A másik ok az, hogy az ásványi anyagok pótlása nem olyan egyszerű, mert többen akadályozzák egymást a felszívódásban. Klasszikusan akadályozza egymást pl. a kalcium-magnézium-vas. Így azokból a készítményekből nem lehet ezek felszívódására számítani, amik egyszerre tartalmazzák ezeket. Úgyhogy ez ízlés kérdése, hogy valakit megnyugtat-e, hogy szed valamit vagy esetleg tényleg szeretne utánpótlást biztosítani bizonyos összetevőkből, mert akkor viszont azoknak egyesével utána kell nézni, hogy hogyan és milyen vegyületükből érdemes pótolni őket...

Viszont a folsav mellett érdemes szedned D-vitamint legalább napi 3-4000 NE-t, ezt fel tudja írni a háziorvos, nőgyógyász is, és úgy párszáz forintból kijön. A D-vitaminnal érdemes szedni C-vitamint, mert az támogatja a felszívódását.

2018. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Procreation ajánlom abban minden benne van ami kell! 😉
2019. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én szedek terhesvitamint, már a tervezéstől és nekem nem okozott gondot a bevétel, főleg ha arra gondolok, hogy még mindig könnyebb egy kapszulát bevenni naponta, mint külön-külön a vitaminokat. Amire figyelj, mert nekem főleg emiatt javasolta a dokim az elevitet, hogy megfelelő mennyiségben vigyél be folsavat ebben az időszakban. Az Elevit 800µg folsavat és metafolint tartalmaz, ami teljesen ideális, emellett fontos még a vas és a d vitamin is.


Az mindenképpen nagyon jó, hogy előre készültök a babára, nagyon sok sikert kívánok! :)

2019. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én babatervezésnél járok pát napja keztem el szedni a jutavit magzatvédőt
2019. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!