Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség és esküvő. Eléggé...

Terhesség és esküvő. Eléggé rástresszelős vagyok, várjunk inkább az esküvő utánig?

Figyelt kérdés

A vőlegényem decemberben megnyomta a start gombot, így nem is gondolkodtunk rajta, csak hajrá. De elsőre nem sikerült. Két hónap múlva, március közepén lesz az esküvőnk, és most gondoltam csak bele, hogy ha esküvő előtt megfogan a babánk, nem ártok e neki a stresszel?

Már majd egy éve szervezem/szervezzük az esküvőt, de a közeledtével egyre jobban rágörcsölök, hogy minden olyan legyen, mint ahogy megálmodtuk. Külföldről szervezzük, így ha lehet, még jobban idegeskedek, hogy ne maradjon el semmi.

Illetve ha meg is fogan addig, még nem lennék annyi idős terhes, hogy publikussá váljon, mert a 12. hétig mindenképp várni szeretnék a közlésével. Így viszont plussz "probléma", mindenkit lekoptatni aki koccintani szeretne.


Viszont ott a másik oldal, amit a párom ismételt többször, hogy nem tudhatjuk, hogy hogy vagyunk összerakva, kezdjük el időben, hogy ha gond van, inkább korábban derüljön ki.

Szóval én görcsölök csak ennyire rá? Ki hogyan oldotta meg az esküvőjét, ha terhes volt már, de még nem publikusan?


2019. jan. 10. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Biztos, hogy nem próbálkoznék az esküvő előtt. Egészen más okból, mint te. Én nem vállalnék házasságon kívül gyereket.
2019. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez élő példa a "nagy hűhó a semmiért" mondásra. Kérlek, áruld már el minek ennyire megőrülni? Anyukád, a nagymamád, és még sorolhatnám, is voltak várandósak sokkal rosszabb körülmények között. Mégis egészséges gyerekek születtek. Miért kell ennyire kényesnek és sznobnak lenni?

Igen, vigyázzunk magunra, a babára várandósság alatt, óvjuk a picikéinket mindendől, ez rendben van, de nem kell üvegbúrában tölteni a 9hónapot,lehet ám élni is, nem kell vegetálni.

Ha nem akarsz inni, lehet úgy is koccintani, hogy épp csak a szádhoz teszed a poharat, nem kell magadba dönteni az italt...

2019. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Azért, mert babát tervezel, mindent el fogsz majd halasztani? Utazást, szórakozást és még sorolhatnám...

És amikor terhes leszel, hogyan fogod megoldani, hogy ne idegeskedj a dolgokon? Lemész csí-be? Vagy végigmeditálod azt az időszakot?

2019. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Viszont ott a másik oldal, amit a párom ismételt többször, hogy nem tudhatjuk, hogy hogy vagyunk összerakva, kezdjük el időben, hogy ha gond van, inkább korábban derüljön ki."


Ostobaság! Mit számít 3 hónap?

Ha nekem ilyen aggódós lett volna a menyasszonyom, eszem ágába nem jutott volna, hogy még én is gyártsak neki teljesen fölöslegesen plusz problémákat.

2019. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Anno én is így voltam vele.és aztán anyukám javaslatára úgy döntöttem hogy csak a nászéjszakán próbálkozunl elöször 😂 mivel ö 9hónapig rosszul volt a tesómmal.minden kaja után közben hányt.barátnöm is 9hónapig megállás nélkül hányingerrel öklendezéssel,rosszulléttel szédüléssel küzdött.persze nem muszáj hogy igy legyen de mi van ha te sem viselnéd jól???milyen lenne így a lagzi???én ebböl az okból halasztottam.2-3hónap nem nagy idő.de te tudod.ja másik meg hogy amint teherbe estem véreztem 5héttöl ágyhoz voltam kötve 13 hétig....ne adj isten de ilyen is közbejöhet.szoval te döntésed de én wlötte nem probalkozák
2019. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Én azt a 2-3 hónapot már simán kivárnám. Persze, nem kell mindentől a végletekig óvni magunkat, de azért van, amit érdemes és van, amit nem. Nekünk egy 100 fős esküvőnk volt, életünk legszebb élménye, de baromira megterhelő szellemileg és fizikailag is. Felkaptak a rokonok, megforgattak, menyasszonyrablás - ahol vállra kaptak mint egy zsák krumplit. Alig iszom alapból, de azért egy feles jól esett, hogy kicsit kikapcsoljak. Most ha ezek közben a babán stresszeltem volna, meg hányingerrel, puffadással, akármivel küszködök, azon gondolkozom, hogy mikor jutok már el ultrahangra pl (2 csík után az a néhány hét eléggé izgalmas), közel sem élveztem volna annyira az eseményt.


Egy szó mint száz, ha úgy alakul egyébként nem probléma, mert ki lehet bírni egy esküvőt terhesen, teljesen simán. De azért ha lehet választani, akkor érdemes különválasztani ak ettőt. 3 hónapon nem múlik semmi.

2019. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Marcius?! Az 2 honap, annyit csak tudtok meg varni, nem?!
2019. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az lemaradt h siman felpuffadhat ugy a hasad, 2-3honap alatta terhessegtol, h ne legyen jo a mennyasszinyi ruhad 🙃
2019. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is inkább a rosszullét miatti nem ajánlom. 6 hetes vagyok és van olyan hogy egész nap alig bírok enni. Mondjuk abban igaza van a parodnak hogy ki tudja mikor jön össze. Mi majdnem 1 évig próbálkoztunk. De nem hiszem hogy ez a 2 hónap számítana
2019. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én tuti a naszejszakan kezdenek a baby project be.

- lehet korai verzes, amivel fekudni kell

- lehet hogy hanynal reggeltől estig

- a nagy mulatozasban bármi történhet, ne adj isten megutod magad


Nekünk tavaly májusban volt az eskuvonk, es nem hiányzott volna hogy akkor legyek pocakos 😅 a naszejszakan beszéltük meg hogy jöhet a baba, es a 3. Hónapban megfogant:)

2019. jan. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!