Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A betegtájékoztatóban az áll,...

A betegtájékoztatóban az áll, hogy a fogamzásgátló az első naptól véd. Ezt mennyire vehetem készpénznek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, ez az első alkalom hogy fogamzásgátlót szedek.


Roxanelle-t írt fel a doki (akit elfelejtettem megkérdezni...)

A betegtájékoztató alapján ha első naptól szedem a mensim alatt, akkor már az első napon védett vagyok a nemkívánt terhességtől.


Első naptól szedem, a 4. napon leszünk együtt.


Természetesen semmi kivetésünk nincs a gumi ellen, se nekem se a páromnak, de ha lehetséges, akkor nagyon szívesen kipróbálnánk gumi nélkül is.


2019. jan. 12. 22:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez egy kombinált tabletta, kétféle hormonnal
2019. jan. 12. 22:17
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól még senki se esett teherbe, hogy biztos, ami biztos, használt gumit is. 28 nap, és utána nem lesz rá szükség, azt ki lehet bírni.

Több gyerekről tudom, hogy első tablettás hónapban fogant, én nem tudnék vakon bízni.

2019. jan. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Nekem az volt irva hogy elso naptol ved, de az enyemet elso menstruacios naptol kellett kezdeni tehat az 5 nap (menstruacios) utan voltunk egyutt es vedett. 2 hormont tartalmaz az enyem is. En 17 evesen kezdtem szedni, nehany honapja nem szedem mert babst akartunk es azert abbahagytam a szedeset.

Tokeletesen vedett es nem kellett kiegeszito vedekezes sem. Nem hiaba irjak ra hogy elso naptol ved amugy.

2019. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a doki egy hetet javasolt anno a biztonság kedvéért. Mivel a vérzés is 4-5 nap, annyit azért nem lehetetlen kivárni. :D
2019. jan. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Egy hetet mindenképp várj.

Nekem így született meg az első gyermekem.


(Igaz mondjuk nem bánom, de kicsit meglepődtünk mikor kiderült, hogy terhes vagyok.)

2019. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!