Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló első levelénél...

Fogamzásgátló első levelénél mennyire valószínű a teherbeesés?

Figyelt kérdés
Június 6-án kezdtem el szedni a Mirabella fogamzásgátlót a menstruációm első napján. A 4. szemet csak 12 óra csúszással sikerült bevennem. Azóta rendszeresen mindig a napnak ugyanazon időpontjában szedem a tablettát. A tablettaszedés 3. és 4.napján is éltem szexuális életet, elment bennem a barátom, mivel azt mondta a nőgyógyászom, hogy biztosan véd már az első szemtől is, ha a mensi első napján kezdem el szedni. Most azonban, így 9 nap elteltével nagyon furcsa hasi görcseim vannak, szúró érzés, lehetséges, hogy esetleg teherbe estem, és ezek már a beágyazódás jelei? Köszönöm szépen annak, aki segítő szándékkal válaszol!

2018. jún. 18. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon minimális az esély a terhességre. De azért màskor használjatok valami kiegèszítèst, ha csúszol a tablettabevètellel. ;)
2018. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 12 órán belül pótolod, olyan, mint nem felejtetted volna el. A teherbeesést nem lehet érezni (3 gyerekem van, összesen 6 beágyazódást "éltem meg"). Nyugodj meg!
2018. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek mellett a tabletták mellett nem lesz semmi gebasz mert megakadalyozza a peteerest vagyis egyaltalan nem is fogsz ovulalni igy terhes sem leszel
2018. jún. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor megpróbálok nem pánikolni előre. Azért egy tesztet biztosan végezni fogok hamarosan. Legelőször 14 nappal az aktus után már mutathat ki valós eredményt, vagy mindenképpen várjam meg a következő menstruáció első napját?
2018. jún. 18. 14:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Az aktus után 14 nap nem biztos hogy elég, mert a fogamzás és az aktus nem mindig történik egy időben. Aktus után akár 3 nappal is történhet a tényleges megtermékenyítés, ha tüszőrepedés akkor következik be, így a példánál maradva aktus után 14 nappal még csak 11 nap telt el a megtermékenyítés óta, akkor meg még biztosan nem ad valós eredményt. A 14-15 napot a közel biztos teszteredményhez a tüszőrepedéshez kell számolni, nem az aktushoz.


De a te esetednél maradva, nem valószínű, hogy lesz tüszőrepedés. Ha tesztelni akarsz és biztos eredménnyel, akkor várd meg az esedékes megvonásos vérzés idejét. (De mivel első levél, kérdéses, hogy az mikorra várható, én azt mondom, hogy kb. a gyógyszerszünet 4-5 napjára meg kell, hogy jöjjön.)

2018. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valakinek még esetleg egyéb személyes vélemény?
2018. jún. 18. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!