Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen ok miatt irnak fel...

Milyen ok miatt irnak fel Clostibegytet? Hány hónap sikertelenség után írható fel elöször?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
A Clostybegitet sárgatesthormon pótlására írták fel. Én is szedtem ilyen gyógyszert a terhességem alatt, nagyon jó volt. Terhesség előtt is fel szokták írni, hogy ha létrejön a terhesség segítse a sárgatesthormon pótlását, ami nélkülözhetetlen a babának. Én is szedtem és segítette a beágyazódást és a baba fejlődését. Ha nincs elég sárgatesthormon a baba felszívódhat, elhalhat.
2008. nov. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

elnezest az elozo valaszadótól, de huyeseget irt. nekem az egeszsegesnel TÖBB sárgatest hormonom volt, és én is kaptam clostit.

nekem a 2. honap utan irta fel a nodoki, mert turelmetlen voltam, es mindenem rendben volt, azt mondta, hogy ez szigoruan opcionalis, es novelheti az eselyt, ez a legenyhebb modszer, stb.

persze akartam, es nem bantam meg, elso clostis honapban osszejott a baba (jo, lehet anelkul is osszejott volna, nem baj :))


a closti lényege tudtommal az, hogy megakadályozza az agyban a peték érését, amíg szedjuk. amikor abbahagyjuk a szedeset, az agy "észbekap", hogy el van maradva a peteéréssel, és ráhajráz, ezért akinek nem volt peteérése annak csinal, akinek volt, annak is segit (nekem abban a honapban több spontan peteérésem volt, szerintem a closti miatt)


azert azt tudni kell, hogy a closti max 3 honapig szedheto, es picit vekonyitja a mehnyalkahartyat, ami kicsit nehezebbe teszi a tapadast, nekem szerintem azert is mert a nodokim felirni, mert amikor megvizsgalt az elso mondata az volt, hogy milyen szep a mehnyalkahartyam, mondta, hogy az nagyon jó.

2008. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Elnézést de nem írtam hülyeséget a következő válaszadó buta vagy nem ért hozzá. Amit írtam hidd el és pontos, nőgyógyászodat kérdezd meg, aki meg fog engem erősíteni. Aki pedig buta liba ne irkáljon erre az oldalra üzenem az utánam szólónak
2008. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Én is kaptam clostit, nekem peteérés serkentésre adták, menzim 2.napjtól egészen végig bekellett szedenem, aztán kaptam tüszőrepesztőt, de sajnos nem jött össze, mert azóta máshol van a probléma! Sokan dicsérik, soknak hat, és jo dolog! Csak az a hátránya, hogy tényleg megvékonyítja a méhnyálkahártyát! De erre is szoktak gyógyszert felirni! Sok sikert!
2008. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

masodik valaszado vagyok (aki azt irta, hogy a peteerest segiti, es veletlen sem a valaszadót huyeztem le, hanem magara a valaszra irtam, hogy huyeseg).

veletlen rágugliztam, csak a te okulasodra, kerlek olvasd el, a peteérést segiti, és nem a sargatest hormon alulmukodesre adjak (foleg, mint hogy ismetlem, nekem tobb volt az atlagosnal a sargatest hormonom)


maradok tisztelettel :)


[link]


Válasz: A részletes magyarázathoz az egész hormonális rendszer "vezérlési" metódusát le kellene írnom, ez meghaladja az e-mail lehetőségeit ( az élettani tankönyvekben ez legalább 20 oldal...) Ami a lényeg: az agyfüggelék-mirigy, szoros összeköttetésben bizonyos agyi, az agyalapon elhelyezkedő részekkel (hypothalamus), vezérlő hormonok által irányítja sok belső elválasztású mirigy, köztük a petefészkek működését is. A szabályozás bonyolult visszacsatolásos mechanizmusokon keresztül valósul meg. Ami a fontos: a petefészkek működését (magyarul, hogy legyen peteérés és az megtermékenyülhessen) serkenteni lehet az ezen a szinten ható gyógyszerekkel. Ezt teszi a clomid, gyári nevén a Clostylbegyt is. Az eljárás okozhat ugyan kisebb szövődményeket, de a megfogant terhesség szempontjából veszélytelen és széles körben alkalmazott eljárás olyan esetekben, amikor a peteérés nem kielégítő volta, hiánya az oka a gyermekáldás elmaradásának. Huszon egynéhány éves praxisom alapján elmondhatom, hogy átlag kb. minden századik nő részesül ilyen kezelésben. A saját húgom is kapta. Nagyon sok egészséges gyermek igazolja, hogy megfelelő ellenőrzés és odafigyelés mellett ragyogó módszer.

Dr. Nagy László

2008. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy aki szed ilyen clostit, annak segíti a peteérését, plusz szinten tartja azt a hormont (sárgatest) ami ahhoz kell, hogy a terhesség megmaradjon. Tehát mindkettőtöknek igaza van egy kicsit, vagy tán nagyon is, hiszen nem minden alkalommal szükséges kiegészítő gyógyszerezés (talán duphanston) hogy megmaradjon a baba. Aki türelmetlen volt :-) annak nem volt valószínű baja és ezért nem is gondolkodott a doki a másik gyógyszeren, akinek meg a sárgatest miatt adták, valószínű eleget csinált a gyógyszer ahhoz, hogy megmaradjon a baba.
2008. nov. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!