Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miket vizsgáltattatok ki,...

Miket vizsgáltattatok ki, mikor már 5 hónapja nem jött a baba?

Figyelt kérdés
Tudom hogy elvileg ez lehet normális is, csak arra gondolok, hogy ha még nem az akkor miért várjunk egy évet míg kivizsgálják? Sima nőgyógyászanál voltam, olyasmikre gondolok hogy hormon vizsgálat, sperma vizsgálat stb
2019. febr. 8. 17:43
 1/5 khniki ***** válasza:
10%
Nem érdemes ilyen rövid idő után vizsgálatokra menni. A legtöbb helyen nem is állnak szóba veled egy éven belül. Egyébként nekem a nőgyógyász azt mondta anno, nyugodtan szánjunk rá egy évet. Én is nagyon paráztam már fél év után, de végül a 7. hónapban sikerült.
2019. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

A legtöbb gátló ok:

- endometriózis

- mióma

- pajzsmirigy rendellenesség

- inzulinrezisztencia

- túlsúly


Ezeket mindenképp érdemes kizzárni.


Nekem amint rendbe rakták a pajzsmirigy alulműködésem, azonnal terhes lettem.

2019. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Egyénenként változik, hogy érdemes e 1 év előtt menni kivizsgálásra vagy sem. Ha van valami baj, akkor érdemes, ha nincs akkor meg nem. Na de ezt nyilván nem tudod. Én az 5. Hónapban elmentem nőgyógyászhoz, de csak eredményeim kiértékelésére. Ettől nyugodtam meg. Amivel érkeztem: 3 és 21. Napi hormonsor, teljes vérkép, belgyógyászati kivizsgálás, ir vérvétel, spermakép, fogorvosi lelet ( elemntem fogpanorámára hogy nincs e valami akut gyulladásom, és kiderült hogy van. Kihúztak egy amúgy teljesen egészségesnek gobdolt fogamat, tályog volt alatta...) endokrin kivizsgálás. Ételintolerancia vizsgálatok. (Glutén miatt főképp, vitaminszibtek vérvétele,) std panel. semmivel nem volt gond, ő javasolt még egy hycosyt, azt rá nem sokra meg is csinálták. Azóta eltelt még 2 év, nem teszek semmi extrát. Néhány hónapban használtam ovulációs tesztet. Így majd 3 év után isneretlen eredetű meddőséget állapított meg. Elküldött lombikra, de azt nem szeretném. Egyisnerősöm az én példánra ugyanígy érkezett a dokihoz, 3 próbálkozós hónap után. Ir, és pajzsmirigy gobdok derültek ki. Kezelték, majd a 7. Próbás hónapban terhes lett. Nyilván ha megvárja az egy évet, később derül ki a baja.
2019. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Semmit


Férjem elôtte volt spermaképen, mert a családjában férfiágon előfordultak gondok



6. Hónapban pozi lett a teszt

2019. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyes valaszadoval nem értek egyet. Vizsgálatra bármikor érdemes menni.. Olyan nincs h felesleges. Ha megnyugszol miért ne!? Mi azzal a gond? Inkább mint 1 évig várj és aztán menj el és derüljön ki h hiába telt el 1 év..


ÉN 6honap után mentem, mert kellett rakszures, az én dokim terhesen nem veszi le!! Pont kozepido körül voltam és egyetlen tuszo se volt látható és 2mm nyalkahartya, vissza is hívott következő ciklusra, akkor sem volt semmi. Mondta hogy vérvétel+ ha az megvan újra ranez van e peteeres. Ekkor 9honapja próbálkoztunk. VV és uh alapján nulla peteeres, extra vékony mehnyalkahartya, progeszteron szint a béka segge alatt.. Na írt fel clostyt, Utrot és uhra kellett menni 3x abban a ciklusban.

Első kúra már terhesseggel végződött! :)

2019. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!