Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás alatt teherbe lehet...

Szoptatás alatt teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

Azt mondják a szoptatás nem 100% is védelmet nyújt a teherbeeséssel szemben.

De az esetek többségèben aktív szoptatás alatt nem jön meg a menzesz.

Én úgy tudom hogy menzesz nélkül nincs termékenység, mert ugye a megtermékenyítetlen petesejtnek távoznia kell. Ami vér útján menstruáció során szokott távozni.

Vannak különleges esetek. Vagy ameddig nem jön meg a menstruáció tehát nem leszek újra termékeny addig a szoptatás így 100% is védelem?

A másik ellent mondás az hogy azt mondják hogy a szoptatás "kizárja" a terhességet. Mert hogy addig nem termékeny a nő. De csak akkor ha nincs meg a menzesze.


Ezzel úgy hozzávetőlegesen tisztában vagyok de a szoptatás/termékenység/menzesz témakörben vannak vakfoltok.



2019. febr. 15. 07:42
 1/9 A kérdező kommentje:

"De csak akkor ha nincs meg a menzesze?"


"Vannak különleges esetek?"


Ezeket a mondatokat kérdésnek szántam, elnézést

2019. febr. 15. 07:49
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Peteérés 2 héttel menzesz előtt van, vagyis az első peteérésedről még nem fogsz tudni, így terhes is lehetsz. Nekem pl kizárólagos, igény szerinti szoptatás mellett megjött a lányom 8 hetes korában. Ha a 6 hetes kontroll után védekezés nélkül szexeltünk volna, lehetett volna meglepi... a barátnőm meg szintén igény szerint szoptatott 7 hónapos mellett lett terhes a kistesóval.
2019. febr. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1. írja. Előbb van peteérés, aztán jön meg. Én iszsz szoptattam, mégis megjött a 4. hónapban. Éreztem is előtte 2 héttel, hogy mintha peteérésem lenne. Legalább nem ért váratlanul, mikor megjött. :)

Azóta is rendszeresen, pontosan érkezik.

2019. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás alatt is teherbe lehet esni.
2019. febr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát a szülés utáni első menzesz előtt nem lehet. Tudom, hogy előtte van a peteérés. De menstruáció nélkül nincs peteérés. Vagyis ha megjön akkor volt.

Egyébként kizárólagosan szoptatok és védekezünk, tehát nem bízom a véletlenre csak érdekelt hogy mások miért vonatkoztatják el a teherbeesés lehetőségèt a menstruációval.

Lányom 3 hónapos szerencsére még nem jött meg. Ez egyáltalán nem hiányzik a terhesség előtti időszakból. 👎

2019. febr. 15. 11:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptatott, kizárólag anyatejes nagylányom 8 hetes korában megjött, onnantól rendszeres volt. 4 hónapos korában úgy döntöttünk, jöhet a 2. baba, meg is fogant azonnal. 😊
2019. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Pont fordítva: peteérés nélkül nincs menstruáció. Simán teherbe lehet esni, ha védekezés nélkül szexeltek, pont ezért. Már leírta más is, előttem: előbb megérik a petesejt - vagy megtermékenyül vagy nem - ha megtermékenyül, terhes leszel (akkor is, ha a szlés óta nem menstruáltál) - nem nem termékenyül meg, akkor megjön. Ha így gondolkodsz és ennyire nem ismered a női test működését, akkor ne lepődj meg, ha beugrik egy meglepetés baba.
2019. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy valaki nem bírja ki közlekedés nélkül ez az oldal szinte ezért létezik.

Ismerem a női testet, azért tettem fel a kérdést (ha elolvasnád te is rájönnèl) mert vannak akik nem húznak párhuzamot. És a védőnőm szerint akkor is teherbe eshet én ha nem menstruálok. (légyszi felejtsétek el az első menstruációt megelőző peteérést, mert azon kívül értendő...)


4honap után második baba!

Nagyon bevállalósak vagytok. De a babáknak mindenképpen jó lesz a kis korkülönbség. Terhes vagy, vagy már megvan a második? Nagyon gratulálok hozzá!

2019. febr. 15. 13:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Már megvan a második és egyáltalán nem olyan vészes az eleje sem, mint amilyennek elsőre tűnik. 😊
2019. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!