Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akkor hogy is van a hőgörbe...

Akkor hogy is van a hőgörbe vezetés? Melyik fontosabb, a pontos időpont, vagy az előtte alvással töltött órák?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy mindkettő nagyon fontos, de akkor egy 2-3 műszakban dolgozó nőnek esélye sincsen normális hőgörbe vezetésre? Sokan irjátok, hogy akkor semmi értelme vezetni, ha nem ugyan akkor van mérve. De mitől másabb a hőfok, ha minen környzeti tényező teljesen ugyan olyan hajnalban, mint délelőtt, esetleg délután, és minden mérés előtt pont megvan a 7-8 óra rendes alvás?

Sehogy nem tudom én sem egy időben mérni, mert sokszor össze vissza kell dolgoznom, de a 8 órákat mindig kialszom. Vezetem a hőgörbém, csak így nem tudom, hogy tényleg ennyire értelmetlen e.


2019. febr. 16. 09:40
 1/7 khniki ***** válasza:
Igen, van. Én sem mindig azonos időben mértem. Legyen meg a 4 órád minimum és azonnal ebredés után mérjél! De azt írod, eddig is vezetted. Nem tetszik a grafikon?
2019. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ez az első görbém, csak próbálok kiigazoni rajta. Nem tudom, hogy jó e, vagy a mérési idő miatt nem pontos, de még nem húzta be az ovu vonalát. Pedig a másik menstruációs naptáram szerint, 2 napja volt kb.

[link]

2019. febr. 16. 11:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Sztem nem volt meg peteeresed. En nagyon sokaig vezettem. (evekig) muszakba jarok. En mar igy kb tudtam hogy ha hajnalban kelek (4.00) es merek egy 35.8at akkor az kb egyenlo a peteeres elotti delutani muszakos 9kor mert 36.2vel. Peteeres utan mindig 36.5felett volt (délutános muszakos alvas utan inkabb 37) szoval ettol lehet merni. Nem tudom mi a masik app ami mar ezen mutatott peteerest, de nyugodtan "dobd ki" a fertility szuper app. Nekem mindig jol mutatja. Szívesen valaszolok a kerdeseidre.
2019. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 khniki ***** válasza:
Mondjuk kihagytál közben napokat. Az app sem túlzottan tetszik. Próbáld meg az OvuView-t!
2019. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy napot hagytam ki, mert felébredtem, és rögtön kimentem a mosdóba, elfelejtettem mérni előtte, és így már nem lett volna hiteles a mérés. Ezért inkább kihagytam azt a napot.


A másik nem ovu figyelő alkalmazás, csak sima menstruációs naptár, semmi ovus adatot nem kér sosem, de annyira pontos volt mindig a cilkusom, hogy az ovus iőszak is kb jó helyen volt. Azt leszámítva, hogy azt a naptárat nézve, már volt egy sikertelen hónapunk. Ezért keztem el hőmérőzni. Viszont most nem igazook ki, mert sűrű tojásfehérje nyákom múlt héten volt, minimális ovus fájalom inkább tegnap, a hőm meg ma reggelre így néz ki (csatolom.)

De még nincs behúzva a vonal. Mikor húzza be az alkalmazás a pontos napot? Azonnal kellene, vagy néhány nap elteltével visszamenőleg?

[link]

2019. febr. 18. 13:52
 6/7 A kérdező kommentje:

*ciklusom

*kezdtem

*igazodok

2019. febr. 18. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Par nap mulva huzza be kb. ha 4bol 3 nap fennmarad a hod. Nekem is halalpontos a ciklusom, 29napos MINDIG es a 18 napon van peteeresem de legjobb esetben is a 17.napon. A sima menstruacios naptárak azt veszik 'csak' alapul, hogy a peteeres utan 14 nappal kezdodik a mentruacio. Vagyis fogalmazzunk ugy, hogy a menstruacio elott 14 nappal volt ovulacio.


Az ilyen homerseklet elemzo appok ennél sokkal több dolgot figyelembe vesznek, legalabbis ha te mar jo sok ideje irkalsz belejuk adatokat. (kb 3honap kell azért)


Ha magadnak papiron akarod vezetni akkor sok kriteriumot kell figyelembe venned ahhoz, hogy peteerest tapasztalj meg alaphot meghatarozz.


Van errol egy igen sok jo cikk a neten


[link]


(ennel vannak részletesebb leirasok is, sok pontja van minek kell teljesulni ahhoz, hogy kijelentsuk az ovulacio napjat, de nem akarlak vele farasztani)


Ezzel arra akartam celozni, hogy most persze figyeled a tested mint egy kopó meg ilyen nyák olyan fajas, de ahhoz, hogy ezt rendesen ertekelni tudd ahhoz kb 3honap mérés kell. (amit amugy nem kivanok neked, jobb az ha minden meres nelkul jon ossze a babad es nem jutsz el oda mint en, h 2evet meregettem mire vegre sikerult terhesnek lenni, tenyleg azt kivanom ne kelljen "kitanulnod ezt")


Sajat tapasztalatom a leirtakon kivul h tojasfeherje nyák nekem mensi elott is volt. (hormonalisan van magyarazata, a.mensi elotti osztrogenszint emelkedes)


Mensi elott 3nappal kb elkezd leesni a hom. (es.olyan is volt hogy egész a kov ciklus elejeig fennmaradt) (ennek is van elettani magyarazata a sargatest elettartamaval fugg ossze)


Erdekes modon nekem peteeres elott 3-4 nappal volt mindig egy nap amikor tisztara olyan erzesem volt, mintha mar peteeresem lenne, de ezt a hom es az ovulacios. Teszt sose tamasztotta ala. (azt erdemes legalabb egy ciklusban hasznalni)


Es a legegyszerubb tanacsom. 2naponta szex. 👍

2019. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!