Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon önző vagyok?

Nagyon önző vagyok?

Figyelt kérdés
A szomszédunk lánya, szinte folyamatosan versenyzik velem, mióta ideköltöztünk pár éve. A szüleivel nagyon jóban vagyunk és igazàból vele is, csak ez a versengés ne lenne nála. A lényeg, hogy 13 hetes terhes vagyok, két hét múlva jön az eredmény a baba neméről. A terhességemről viszont a szűk családon kìvül nem tud senki. Erre ma megjelent a szomszéd lány, hogy nemsokára kiderül, hogy terhes-e vagy nem, mert tesztelni fog majd. És őszinte leszek ez úgy bánt. Mármint, hogy tudtam, hogy ők is (ott lakik a férjével) tervezik a gyereket, de nem gondoltam volna, hogy ö szinte minden percét meg fogja velem osztani. Így is olyan rossz volt, hogy eddig nem mondhattam senkinek, tökre vártam a nagy bejelentést ismerősöknek, barátoknak. Erre meg ő csak ìgy lazán beközli. Pedig a 12. hétig bàrmi törtènhet. Én reagálom túl? Tényleg ennyire önző lennék, hogy ezt a pillanatot magamnak szerettem volna?
2019. febr. 17. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért baj, hogy megosztotta veled, hogy talán terhes. Igen, te reagálod túl...
2019. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Amint megtudott valamit, hogy mi mitszeretnénk, tuti, hogy ő is megcsinálta. Főleg, ha koràbban megtudta. Az egyik pl az volt, hogy megmutattam az anyukàjànak, hogy fèrjem születèsnapjàra milyen utazást vettem. Erre eltelt kèt hèt ès jön àt a leànyzó, hogy hova fognak utazni (persze ugyanoda) ès adjunk rà tippet, mert mi màr voltunk ott. Köpni-nyelni nem tudtam. Èvek òta tudjàk mikot van a fèrjem szülinapja ès azt is tudnia kellett, hogy még nem utaztunk el.

Az esküvője a miénk előtt volt 1 hónappal. Persze miután a mi dàtumunkat megtudták.

Ès most ez. Nem szeretnèm megadni neki azt az örömet, hogy ezt is elvegye tőlem. A fèrjem szerint is engedjem el. De annyira vàrtam elmondani az embereknek, de ha ő màr megteszi, akkor az enyèm senkit nem fog èrdekelni.

2019. febr. 17. 22:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Te ezt versenyzesnek eled meg, es az bant, hogy elobb fogjak tudni hogy o terhes, mint hogy te az vagy??? Nem baj, „ elnezzuk“ neked, mert terhes vagy es az megboritja az embert :D ferjedre hallgass , kit erdekel amugy h az emberek kinek a terhesseget tudjak meg elobb? Akinek te vagy a fontos, az pont tenni fog a masik csaj terhessegere, es igazabol a tobbi meg nem szamit.
2019. febr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miert venne el tőled az örömöt?

Ugyan az s rokonsagotok es a baráti korotok?

2019. febr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most szerintem bebeszéled magadnak elvégre ő nem is tudta hogy terhes vagy. Kicsit majmolos fajta de ezt vedd bóknak:)
2019. febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 khniki ***** válasza:
60%
Utánoz téged, mert felnéz rád. Szerintem is vedd bóknak. :) Amúgy meg ő még csak most fog tesztelni, te meg már 13 hetes vagy, szóval ezúttal alulmaradt. Ha zavar téged a "versengés", más barátaiddal oszd meg az örömeidet, ne vele és a szüleivel.
2019. febr. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Édes jó Istenem, komolyan, mintha egy 13 éves kislány írta volna ezt a nyávogást. Baxus, millióan utaznak a világban, pont oda, ahova te a férjeddel, millióan házasodnak ugyanazon a napon, és bizony teherbe is esnek ám anélkül, hogy téged utánoznának. Ha ennyire zavar a szomszéd lány, akkor 1, szakíts meg vele minden kapcsolatot, 2, költözz el.
2019. febr. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mintha egy részét a kollégám írta volna 🙄 Mikor megtudtam hogy terhes vagyok hétvégén elmodtam másnap odabent a munkahelyemen és rám förmet hogy én minek hiresztelem ezt az egészet mikor még orvos se látott és hogy fejezem be mert 12. hétig bármi történhet

Egy az nem olyan munkhelyen dolgozom ami miatt eltudnám titkolni (3 műszak, 8 órás állás és emellni is kell!) csak egy hetet mentem utána már dolgozni

A második pedig mindenkinek szíve joga hogy mikor mondja el bárkinek is hogy babát vár, Te óvatoságból nem mondod el ez is érthető de ő ha azt akarja hogy mindenki tudja akkor mondja csak ez egy örömhír

2019. febr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Nonner ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ezt te beszélted be magadnak, és azóta te szeretnél versenyezni vele.

Nem önzőségnek hívnám, hanem rosszmájú vagy. Miért nem tudsz örülni Te is mások sikerének? Ha pedig ennyire idegesít a lány, akkor nem vagytok jóban egyáltalán, akkor viszont meg ne is beszélj vele.

Van egy férjed, gyermeked fog születni, erre koncentrálj, ne másokra.


Én pl. örülnék, ha tudnék mutatni ismerőseimnek egy jó helyet, ahová érdemes utazni..

2019. febr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekes vagy. Es irigy. Ahelyett, hogy orulnel a mas sikerenek, azt szeretned, hogy csak veled tortenjen minden jo dolog,a szomszed lanya forduljon fel.
2019. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!