Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha nem lesz kistesó?

Önző vagyok, ha nem lesz kistesó?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2 éves, egészséges, szép és jól nevelt kisiú. Amikor terhes voltam, és kb. 1 éves koráig úgy terveztük, hogy lesz kistestvére kb. 2-3 évesen.

Időközben azonban meggondoltam magam: szépen, kényelmesen élünk, anyagilag is egyenesben vagyunk. Végre van időm magamra, a hobbimra. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor 1 éves volt a Picim, sokszor kiborultam, mert nagyon nem evett (ez azóta rendbejött).

Tudom, hogy a férjem szeretne ismétlést, de nem erőlteti. Ő nagyon jó apa és férj, mindenben mellettem áll(t).

Az idő sürget, 38 éves vagyok.


Köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 15. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Én azt érzem a soraidból, hogy te is vágysz egy új babára, csak félsz attól az időszaktól, ami a nagynál volt a nem evés miatt.
2018. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy ezért önző egyáltalán! Leírásod alapján a párod is elfogadja ezt a döntést! Akkor vállaljatok második babát,ha valóban mindketten szeretnétek!
2018. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, az első válaszolónak igaza van, nagyon a mélyponton voltam. Szerencsére nem kellett orvosi segítség, de annak a tizedét sem bírnám ki épp ésszel, amin akkor keresztülmentem.
2018. aug. 15. 08:09
 4/13 A kérdező kommentje:
* ép
2018. aug. 15. 08:10
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

szerintem ha alapból nyitott vagy még egy gyerekre, csak az 1-2 év kényelmetlenség riaszt el tőle, ami a babákkal jár, akkor inkább vágj bele, mert az első pár évnyi nehézség nem ér fel azzal a sok-sok boldog idővel, amit együtt tölthettek. És ha kifutsz az időből, bánhatod, hogy nem született még egy gyereked. De ha így érzed teljesnek a családod, az sem baj. Bár a kisfiadnak jót tenne egy testvér, megtanul felelősséget vállalni a kisebbért, megtanulja azt, hogy osztozni kell, akár játékon, akár szülői figyelmen, és ezek a dolgok később jól jönnek az életben. Nekem pl nem volt testvérem, nagyon üres volt így a gyermekkorom, ezért én mindenképpen szeretném, hogy a fiamnak legyen tesója. Mert akkor lesz társasága, főleg, ha kicsi a korkülönbség köztük. Együtt fognak felnőni, elszórakoztatják egymást.

Te pedig, ha félted a szabadidődet, gondolj bele abba, hogy ez a két év is eltelt, és kibírtad, ha lesz még egy gyereked, nála is hamar el fog telni a kisbaba-kor, és ismét lesz szabadidőd, főleg, ha már ovisok, iskolások lesznek

2018. aug. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ja igen, azt kihagytam, hogy én is egyke vagyok. Mindkét szülőm is. Én élveztem:) Sokat foglalkoztak velem, vittek mindenfele. Szép gyerekkorom volt, ilyesmit szeretnék a kisfiamnak is biztosítani.


Igazából nyitva van még a kérdés, a félelem tart vissza, nem is a kényelemszeretet.

2018. aug. 15. 08:21
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Én pont fordítva gondolom, mint az 5-ös.

Fiam már 5 éves, és nem lesz testvére. Én sem tartom a kapcsolatot a tesóimmal, férjem kifejezetten rossz viszonyban van a húgával. Legjobb barátnőm egyke, és szerinte ez a világ legjobb dolga. Sosem volt egyedül, mindig voltak barátai, unokatesók, sosem unatkozott. Nagyon jól nevelték, egyáltalán nem elkényeztetett irigy lány.


Ha van 2 gyereked, az sem garancia, hogy elvannak, eljátszanak. Lehet, folyamatos veszekedés, verekedés lesz. Lehet, annyira különböző természetűek lesznek, mintha ég és föld lennének.

Ezt nem lehet tudni.

Pont ezért, SOHA nem tesót vállalunk, hanem MÉG EGY GYEREKET, mert mi szeretnénk.


Nos, én nem szeretnék. Imádom a fiam, fantasztikus gyerek. De 2-vel nem lennék boldog. Sokszor így sem tudom beosztani a időmet rendesen, nemhogy még egy gyerekre időt szakítani. NEkem nem menne. Ezért nem is lesz több gyerekünk. De így nagyon boldogok vagyunk, és semmi hiányérzet nincs az életünkben.

De ha te szeretnél, akkor vállaljatok. A babakor elmúlik. AZt nem mondom, hogy az ovival könnyebb lesz, mert akkor már te is dolgozol (gondolom), és kevesebb szabad időd lesz, de ha vágysz rá, akkor vállaljatok.


De társadalmi nyomásra semmiképpen, csak mert "kell a testvér"... NEm, nem kell. Ez kizárólag a kettőtök döntése, annyi gyereket vállaljatok, amennyivel boldogan éltek.

2018. aug. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pont ugyanígy érzek, mint a 7-es válaszoló. Jövőre ovi, én megyek vissza dolgozni - hát, nem jó szívvel gondolok rá. Mindenben a fiam az első, de a fennmaradó időmet elég furán osztom be - és így is mindig pörgök.


Pont ez az, hogy nem vágyom még egy gyerekre. De abban is biztos vagyok, ha megfoganna, azonnal felnőnék a feladathoz, mint ahogy a fiammal is volt.


Másrészt meg olyan félelmeim vannak már a terhességgel kapcsolatban, amelyek sosem foglalkoztattak (pl. fejlődési rendellenességek), a "mi van ha...?".


Szerencsére a környezetem nem stresszel a testvérrel, sőt, nagyon megértőek. Gondolom, tudják, hány éves vagyok:)


Nehéz ez, mert ácsingózva nézem az újszülöttes babakocsikat (és az jut eszembe, hogy milyen édes volt már akkor is a kisfiam), másrészt meg az jut eszembe, hogy nem baj, hogy lezárult az a korszak, mert a mostani sokkal jobb, talán egyszerűbb.

2018. aug. 15. 08:49
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Ezt nektek kell eldönteni, szerintem nem önzés egyet vállalni, rengeteg egyke van a világon, viszont ez az érv nagyon gyenge, hogy nem akart enni a nagy 1 évesen, nekünk amiatt nincs tesó, mert csoda, hogy tuléltük a terhességet, 7 hónapig hánytam napi 10-szer, ezt a lányom mellett nem tudom megcsinálni, mert vigyáznom kell rá, szerintem ez ok, te talán egyszerűbb ha azt mondod, hogy csak egyet szeretnél, ebben sincs semmi megvetendő.
2018. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagy önző, egyenlőre mi sem tervezünk 2. gyereket, bár nálunk még bármi lehet mivel fiatalok vagyunk (22 vagyok). Szintén 2 éves a fiam. Nagyon rossz terhességem és majdnem halálos kimenetelű szülésem volt, ami után jött egy szörnyű újszülött korszak. Nem akarom újra átélni ezeket, szóval nem valószínű, hogy lesz testvére a fiamnak. Ha nem érzed, hogy vágysz még egy gyerekre akkor ne erőltesd- Nekem van testvérem 4 is, mégse jövök ki egyikkel se (2-t nem is ismerek személyesen).
2018. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!