Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyerekprojekt VS munkahely -...

Gyerekprojekt VS munkahely - menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

9 hónapja vagyok a jelenlegi munkahelyemen (munkatapasztalatom egyébként 8+ folyamatos év). Ebből az utóbbi fél év iszonyú hajtós volt, rengeteg stressz, felelősség, de úgy hogy kihatásom nincs azokra akik a munkát végzik, nagyon rossz a céges kultúra.

Gondoltuk, oké, legyen baba, most már bedolgoztam magam eléggé. Csak sajnos a ciklusaim elég hosszúak, 40-50 naposak az IR-em miatt (amivel jártam dokinál és tartom a hármas kezelést fél éve, lejjebb ment a ciklusnap de még bőven nem 30-ra). Szóval évente jobb esetben 6x tudnánk próbálkozni, már ha van peteérésem épp, és a fene tudja, összejön-e a gyerek egyből vagy pár hónapon belül.

Viszont a meló már totál kikészít. Felelősségteljes pozícióban vagyok, nem tudok "hátradőlni", nekem is nagy csalódás hogy havonta nincs 1 hét se, amikor a körülmények miatt nem kell ezerrel "tűzoltásba" kezdeni.

Felmerült hogy átmenjek másik munkahelyre, és a próbaidő alatt szüneteltessük a gyerekprojektet, aztán kezdjük újra. 1-2 hónap alatt általában szoktam új munkát találni, ettől nem tartok. Csak ugye akkor munkakeresés, felmondás, próbaidő, megint elmegy fél év az életemből, és utána még ki tudja mennyi, míg összejön a gyerek. Ráadásul a lelkiismeretem se lenne olyan szuper ha korán összejön a gyerek az új helyen, szóval ez is zavar. Mondjuk mindenképp kis felelősségi körű munkát keresnék, és minél tovább akarnék dolgozni a terhességem mellett.


Itt benn már mindent kipróbáltam hogy ne idegeskedjek, komolyan, de a mindennapjaimra is rányomja a bélyegét, amit naponta le kell kezelnem. Próbáltam beszélni a főnökkel erről, sajnos nem vezetett eredményre, komolyan a szervezet egy éretlen katyvasz ami miatt mindig mindennel kapkodni és "tűzoltani" kell.


Egyik nap egyik megoldásra, másik nap másikra hajlok, de kíváncsi vagyok, Ti mit tennétek a helyemben?


2019. febr. 22. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Maradnék és megtanulnám lazábbra venni a dolgokat, nem kell mindenben maximálisnak lenni, nem kell idegeskedni.
2019. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha az idő, és az életkorod engedi, én váltanék.

Nekem nem volt választásom, 39 évesen. Most a gyed lejártával akarok másik helyet keresni.

Nem tudom, hogy köze volt e a munkámnak, ami jórészt nem irodai, hogy volt egy vetélésem...

2019. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Ez "csak" munka. Ha holnaptól nem mész be, senkit nem fog érdekelni, találnak mást a helyedre, pár hónap múlva meg emlékezni se fognak rád. Munkád lehet jó esetben bármikor találni, de gyereked nem biztos hogy bármikor összejöhet. Én nem bonyolitanám ennyire. Ha babát szeretnétek, akkor kezdjétek el. A melóba vagy visszavárnak vagy sem. De a leirásod alapján te sem vágysz majd ide vissza.
2019. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A 3-nak van igaza. Mondom ezt úgy, hogy hasonló helyzetben vagyok, mint te.
2019. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

30 éves vagyok, egy váltással kieső fél év már pont kritikus lehet. De ez lehet azért is kiesne, mert nem jön össze x ideig.

Nem az a baj hogy visszavárnak-e, hanem hogy rosszul érzem magam itt és most, minden nap kínszenvedés. Ha tudom hogy két hónap múlva teherbeesek, oké, kibírom, de lehet csak fél év-1 év múlva sikerül, annyit nem bírok itt ép ésszel.


Nem tudok visszavenni, tudom hogy ez csak munka, nem vagyok elvakultan munkamániás, azon már túl vagyok. Nem én hajtok, hanem engem hajtanak, és a felelősség, hogy a projekt kész van-e időre, csakis az én vállamon nyugszik - hiába mások csinálják a munkát, akik nulla együttműködést mutatnak (és nekem nem is beosztottjaim, az ő főnökeik szintén csak alámtesznek, nem segítenek).

Hogy valami kész van-e időre, az elég fekete-fehér, hiába tele a projekt szürkezónákkal. Ha meg nincs kész időre a feladat, mondjuk sorozatosan, akkor állhatok a szőnyeg szélére, esetleg ki is rúgnak, akkor meg ott vagyok ahol a part szakad...

2019. febr. 22. 13:18
 6/13 anonim ***** válasza:
A dokid nem mondta, hogy amíg az inzulinod és a hormonjaid nincsenek rendben nem szabad próbálkozni.
2019. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Én azt nem értem, 9 hónapja miért váltottál és mentél "felelősségteljes pozícióba", ha tudtad, hogy belátható időn belül gyereket akartok.
2019. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én 30 évesen már inkább a babaprojektbe kezdenék bele (miből gondolod,hogy akár egy évig se jön össze? Van valami alapbetegséged ami miatt ez várható?)és majd gyes után néznék más helyet magamnak.Semelyik munkáltató nem volna elájulva az örömtől ha mondjuk 9 hónap meló után bejelentenéd, hogy terhes vagy még akkor se ha az utolsó percig bent vagy szülés előtt akkor sem,nem beszélve arról hogy bármi történhet, lehetsz veszélyeztetett terhes is akár és egész nap feküdnöd kell mondjuk.Egy ideális világban minden ideális, de az életben ez nem így működik..sajnos.
2019. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es: 9 hónapja nem döntöttük még el. Kérjek elnézést mert elfogadtam egy jó munkaajánlatot, és hónapokig legjobb tudásom szerint termeltem az értéket a cégnek? :D Bocs, elfelejtettem hogy ez Magyarország, itt a nőnek kuss a neve, szintén a munkavállalónak...

Egyébként ha 9 hónapja leépítettek volna (nem ez történt de tegyük fel) akkor merre mutatna az erkölcsi iránytűd? Kopjon fel az állam, csak nehogy el merjek fogadni egy normális állást? :)


8-as: IR-em van, ahogy írtam a kérdésben, a kezelés folyamatban. Van esély rá hogy nem egyből jön össze a gyerek, de ez nem egzakt tudomány. Attól nem tartok hogy itt mit mondanának ha bejelentem, másnál se volt ebből probléma korábban - illetve hát, nem örülnének, de az én lelkiismeretem tiszta.

2019. febr. 22. 15:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Ilyen hosszu ciklusnal van peteeresed?


A kerdesre valaszolva, en maradnek a jelenlegi munkahelyen.

2019. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!