Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki elmagyarázná? Ovu,...

Valaki elmagyarázná? Ovu, mensz, többi lenn.

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy van, akinek mensz után, előtt 1-2 nappal van ovulációja. Vagy esetleg mensz közben. Nem értem, hogy ez, hogy lehet. Akkor nem kéne rövidebbnek lennie a ciklusnak? Ha pont a mensz valahanyadik napján van az ovuláció vagy előtte, próbálkozás esetén nem mossa ki a vér a spermát? Bocsánat a fogalmazásért. Annyira nem értem, hogy a kérdést sem tudom feltenni normálisan. Ha valakinek ekkor van ovuja és sikerül is a baba, az orvos tudni fogja, hogy mikor foganhatott vagy csak középidővel számol?

2019. febr. 23. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

A 14 nap az a 28 napos ciklusra vonatkozik. Nekem pl 23 naposak általában a ciklusaim ezért mensi után már van esély de ovum általában a 10. Napon van tehát elég hamar a mensi után.

Lehet spontán ovu is pl orgazmustól meg bármi megtörténhet. Mivel nem mindenkinek szabályos a ciklusa így elég eltérő mindenkinél hogy mikorra esik az ovu.

2019. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy időt szakítottál arra, hogy írj, de nem válszoltál egy feltett kérdésre se.
2019. febr. 24. 07:07
 3/7 momoka 2002 ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=WDm3cBxwB2Q&feature=share


Ovulacio "konyvforma szerint" menzi elott 14 nappal tortenik. Ha menzi utan tortenne (ami kb. 5 napos) akkor a ciklus 19. Napos. Nagyon ritka menzi kozben az ovu es olyankor tobbnyire nem tortenik fogantatas mert a feltetelek nem megfeleloek. Az orvos mindig az utolso menzi elso napjatol szamolja a terhesseget. Olyan van hogy a spermak eletkepesek a huvelyben 3-4 napig,igy ovu elott igy ovu elotti korabbi aktusbol is tortenhet fogantatas. Remelem segitettem,ha van meg kerdesed irj batran.

2019. febr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi. És, ha 1-2 nappal van ovu? Olyan létezik egyáltalán. Ha igen, akkor mi a folyamat? Ugyanúgy megjön?

És, ha 1 héttel mensz előtt van ovu? Akkor már nem jön meg?


Melyik fázis miatt késik vagyis marad el? Beágyazódás? Gondolom nem.

2019. febr. 24. 23:52
 5/7 momoka 2002 ***** válasza:

Ha az elso napokban lenne ovud igen rovid 14-15 napos lenne a ciklusod. Ha egy hettel az elott lenbe ovud hogy megkene jonni keshet 1 hetet.

Mindenkinek van egy atlag sajat ciklusa. Nekem pl. Mindig 32 -34 napra jon meg. Az en ovum 19-21 nap kozt van.Ha kesik a szokasos napokhoz kepest kesobb lehetett ovud vagy akar terhes is lehetsz.

2019. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem normális, ha valakinek ilyen rövid a luteális fázisa. Hormonproblémára utal. Persze van hogy valaki így esik mégis teherbe de nagyon ritka!
2019. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet menzi előtt 1-2 nappal ovud, de akkor a ciklusod egésze kitolódik, tehát még utána fog megjönni a mensid legalább 12 nappal.

Tehát ha 28 napos a ciklusod, és a 26. Napon ovulálsz, akkor nem a 28. Napon fog neked megjönni, hanem a 40.,42. Napon a menzid.

Nekem olyan volt, hogy a 21. Napon volt ovum, (ovu tesztet használtam azéet tudom biztosra) és így a 35. Napon jött meg. Szabályos 28 napos ciklusoknál is előfordul.

2019. febr. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!