Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért titkolják el sorra...

Miért titkolják el sorra előlem a terhességüket a barátnőim? Ti jártatok már így?

Figyelt kérdés

Ez csak velem fordul elő, vagy most újabban ez lett a divat?

Már a harmadik barátnőmről tudom meg, hogy terhes. Az egyik el se mondta, csak FB bejegyzéséből értesültem, a másik legalább bejelentette, de csak már középidő környékén, tehát szinte utoljára tudtam meg. Most meg egy harmadikról derült ki, egy közös ismerősünk árulta el nekem véletlenül, mert azt hitte, hogy már tudom.

Rendkívül csalódott vagyok.

Igaz, nekem még nincs gyerekem, de akkor már nem is lehet beavatni? Nem örülhetek velük? Nem értem ezt a hozzáállást. Én elmondtam nekik őszintén - külön-külön mindegyiknek, mert ők nem ismerik egymást - hogy már tervezzük a babát, ők még azt is eltitkolták. Aztán váratlanul ért mindegyiknél ez a hír, és nagyon rosszul esik, hogy így tudom meg.


2019. febr. 28. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Valószínű nem igaz barátok, hogy ha így van. A másik meg, nem biztos,hogy szeretnék elmondani,hogy próbálkoznak, mert ez a pár magánügye.
2019. febr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha olyan sokáig nem találkoztatok személyesen, hogy nem vetted észre, hogy terhesek/készülődnek, akkor nem lehet valami közeli a viszonyotok. Nem kell a terhességet minden egyes embernek külön bejelenteni.
2019. febr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy nem volt világos: nem ismerősökről van szó, hanem nagyon közeli barátnőkről, akik a legintimebb dolgaikat is megbeszélik velem. Ha éppen nem találkozunk néhány hétig, akkor írnak beszámolót mindenről. Egyedül ezt az információt nem osztják meg velem mostanában.
2019. márc. 1. 00:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Osztom a véleményt, hogy sajnos Ők nem a barátnőid. Nem, nem jártam még így, ez nem divat. Mondjuk egy középidős terhességet, ha a barátnőd és nem vettél észre az elég érdekes. Szerintem keress igazi barátokat.
2019. márc. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is egy eléggé összetartó baráti társaság vagyunk, nekem első dolgom volt nekik elmondani, elleneben közülük kettő is titkolta majdnem 20.hétig...Nekem is borzasztó rosszul esett.

A válasz az volt, hogy féltek hogy nem marad meg, nem merték elkiabálni.

Nem tudom, igyekszem megérteni, pláne mert ők nem vesztettek el még babát , én viszont igen. Mégsem akartam titkolózni pont előttük.

De úgy látszik, ez nem volt kölcsönös.

2019. márc. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy nem akartak megbantani?

Mivel te mondtad, hogy babát tervezték, de nem írtad ez mennyi ideje, ők pedig teherbe estek közben.


Bár azért a kozepidos terhességet nem észrevenni, nem találkozhatott gyakran.

2019. márc. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én elmondtam nekik őszintén - külön-külön mindegyiknek, mert ők nem ismerik egymást - hogy már tervezzük a babát,"


A kérdésben benne a válasz! Ezért! Én elmondtam az elsőt a közeli barátnőmnek, aki szintén gyereket tervezett. Olyan hiszti volt utána, voltam én minden, hogy ő már mióta akar, én meg csak próbálkozás nélkül, véletlenül(nem véletlen volt, csak azt azért hadd ne tudja már mindenki, hogy épp tervezgetünk)

Mondanom se kell, hogy a másik kettőt csak félidő környékén, nagyon nehezen árultam el neki, emiatt. Persze ettől még a hiszti ugyanúgy lezajlott,csak később. Az első gyerek utáni hiszti óta már nem olyan közeli barát...

2019. márc. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó :

Hát ezt nem is akarom el hinni hogy lehet ilyen egy "barát".... Mi is régóta probaokozunk, barátnőm tök hamar teherbe esett, én úgy örültem neki, minden féle féltékenység nélkül szívből gratulaltam!!!


Kérdező : szerintem is azért nem mondták el mert nem akartak megbántani, mert hogy ti is tervezitek, és nekik meg össze is jött, nem hiszem hogy az a probléma hogy nem igazi a baratsagotok. De egyébként nagyon sokan tényleg csak 3. Hónap után mondják el, soot valószínű én se fogom nagyon mondani senkinek ha sikerül, habár a legjobb baratnomhoz szerintem egyből futnek hogy meg mondjam neki, de ha tudnám hogy ők terveznek régebb óta de meg nem sikerült akkor lehet nem mondanám el egyből,vagy nagyon kéne gondolkodjak hogy hogyan mondjam el úgy hogy kevésbé fájjon neki.

2019. márc. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
2-es vagyok. Szerintem nem arról van, hogy nem akarták megbántsni a Kérdezőt, ugyanis az egyik még a FB-ra is kitette...
2019. márc. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Tavaly nyaron, amikor pozit teszteltem, oromunkben vilagga kurtoltuk, hogy szulok leszunk. Ket honap mulva bent fekudtem a korhazba missed ab-bal, volt olyan is, akik meg egy nappal utana gratulaltak. Megbeszeltuk a ferjemmel, hogy legkozelebb nem mondjuk el senkinek minimum a masodik trimeszterig.
2019. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!