Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezeket a gyógyszereket maguktó...

Ezeket a gyógyszereket maguktól beszedik?

Figyelt kérdés

Találtam a neten egy oldalt ahol gyógyszereket cserélnek. Lombikból megmaradt szurikat például, amit még meg is értek, de sokan keresnek és kínálnak is (nagyobb áron mint a patikában), Norcolutot, Clostilbegytet, Merckformin Xr-t.

Ezeket a bogyókat egyesek bemerik szedni úgy, hogy nem orvos írta fel nekik, nem javaslatra?

Te beszednéd ezeket magadtól? Meglepődtem ezen.


2019. márc. 5. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

A felsoroltak közül én pl bármelyiket beszedném úgy, hogy neten veszem mástól. Oké, az xr-t nem biztos, mert simát szedek, de ha olyat kínálna vki olcsóbban, mint a patika, akkor tök simán megvenném.

Clostit pedig... hát ja. Van, hogy nem írja fel az orvos, pedig kellene.

2019. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De a clostilbegytet hogy merik? Gondolom uh sincs nekik akkor...
2019. márc. 5. 15:09
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

Akkor sincs feltétlen UH, ha orvos írja fel. A túlstimulálás egy lehetséges mellékhatás. DE közel sem olyan gyakori, mint ahogy laikusok rijesztgetik egymást vele.

Clostit már akkor is rég használtak a nőgyógyászok, amikor még UH sem volt.

2019. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szedném,sőt úgy is szívtam a Clostilbegytel, hogy orvos írta fel mert túlstimulált azt hittem belepusztulok..Ha meg amúgy drágábban is adják...:) Hol éri meg megvenni?
2019. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát én is ezt kérdem...hogy lehet hogy mégis úgy veszik meg eszik mint a cukorkát?
2019. márc. 5. 15:15
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt tudom elképzelni, hogy akinek nem írja fel az orvos az drágábban is megveszi hogy hátha segít saját felelősségre.És még úgy is hasra pacsi, hogy milyen adagba jó és segít vagy amúgy egész más probléma van és csak feleslegesen terheli vele magát.
2019. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van olyan is, aki saját szakállára szedi, de én ha gyógyszert veszek (át) valakitől, akkor csak olyat, amit már nekem is felírtak (csak pl. nem jutok el dokihoz időben, mire kellene).
2019. márc. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek végtelenül hülyék, pláne akkor, ha teherbeesésről van szó.

Azzal meg nem értek egyet, hogy sokszor olyannak nem írnak clostyt, akinek kellene. Inkább fordítva: annak is felírják, akinek nem kellene, vagy nem monitorizálják megfelelően a hatást.

2019. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 piroska és a farkas ***** válasza:
55%
Nekem anno - orvossal való egyeztetés utàn - a closty segített. Mikor kistesót akartunk, simàn megvettem volna vény nélkül. Uh követés az elsőnél sem volt, simàn csak a peteérést figyeltem, és az első hónap sikeres is lett. Ettől függetlenül olyan gyógyszert, aminek a hatàsàt önmagamra nem ismerem, nem kezdenék el szedni orvos tudta nélkül.
2019. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

Én beszedném, ha tudnám, hogy az kell, mert már használtam előtte. Kicsit túl van misztifikálva az orvos isten engedélye. Felnőtt emberek, hadd döntsék már el saját felelősségre, hogy mit akarnak bevenni még ha annak vannak következményei. Gondolom ezzel számoltak. Nem tekintem gyereknek őket, azt csinálnak amit akarnak.

Lehet így olcsóbbra jön ki, mint elmenni az orvosukhoz +25 e ért, amikor úgyis ezt írja fel. Vagy mit tudom én... ezer oka lehet.

2019. márc. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!